Kuzey Güney Dizisi Kanal D’de Başladı

Ekranların yeni dizisi, pek çok kişi tarafından da Merakla beklenen Kuzey Güney, dün akşam, Kanal D ekranlarında izleyicinin karşısına ilk kez çıktı. Kuzey Güney dizisinin senaristleri Ece Yörenç, ve Melek Gençoğlu. Kuzey Güney dizisinin oyuncuları: Kuzey: Kıvanç Tatlıtuğ, Güney: Buğra Gülsoy, Cemre: Öykü Karayel, Banu: Bade İşçil… Ve Kuzey Güney dizisi oyuncuları arasında, Kuzey Güney dizisi henüz ekranlara gelmeden bir kıskançlık durumu söz konusu oldu: Kıvanç Tatlıtuğ’un sevgilisi Azra Akın, Kıvanç Tatlıtuğ’u, Bade İşçil’den Kıskandı; ayrılık dedikoduları da Azra Akın ile Kıvanç Tatlıtuğ arasında, Kuzey Güney dizisi gündeme dahi gelmeden başladı…

<

Kuzey Güney dizisi hakkında sizlere kısaca bilgi verelim: Kuzey ve Güney iki kardeştir. Babaları bir simit fırını çalıştırmakta; ve çocuklarının da yanında çalışıp kendisine yardım etmesini istemektedir. Ancak Kuzey ve Güney, birbirlerinden çok farklı karakterde iki kardeştir; ve birbirlerine hiç bir şekilde benzememektedirler. Oturdukları mahalleye, Cemre adında bir kız taşınır. Kuzey de Güney de birbirlerinden habersiz Cemre’ye aşıktırlar. Ancak Cemre’yi ilk olarak Güney kazanmıştır. Kuzey ise bu durumdan habersiz, Cemre’ye birliktelik teklif etmek üzere Cemre’nin yanına gider. Ve Cemre’nin yanında Güney’i; yani abisini görür. Cemre ve Güney öpüşmektedirler. Abisi ile çok yakın ve bağlı olan Kuzey, hissettiklerini belli etmekten kaçınarak onları birlikte bırakıp eve gider.
Kuzey’i evde annesi ve babası beklemektedir. Babasından dayak yemeye başlayan Kuzey’i annesi kurtarmak ister. Bunun üzerine baba, anneye de tokat atar. Buna dayanamayan Kuzey’in de babasına tokat atması gibi bir durum gerçekleşmiştir. Bunun üzerine Kuzey evden çıkar; ve arkadaşı ile birlikte alkol almaya başlar. Ancak Kuzey’in aldığı alkol, arkadaşından bir hayli fazladır. Arkadaşı, Kuzey’in abisi Güney’i çağırır; ve Kuzey’i Güney’e teslim ederek yanlarından ayrılır. Güney, Kuzey’in çok alkollü olması sebebi ile arabayı kendisi kullanmak ister. Ancak arabada, Kuzey ve Güney arasında yoğun bir tartışma yaşanmaktadır. Yaşanan tartışma nedeniyle önüne çıkan adamı görmeyen Güney adama çarpar; ve adam o anda ölür.
Kuzey ve Güney oradan uzaklaşırlar; ancak kazayı başka bir kişi görmüştür; ve plakayı alarak polise bildirir. Güney, yaptığı kazadan Kuzey’i suçlamaktadır. Annesi de Kuzey’i suçlarken polisler geldiklerinde, Kuzey, arabayı kendisinin kullandığını söyler; ve abisi Güney yerine dört sene hapis yatar. Cezaevinde paralı dövüş yapan Kuzey, paralı dövüşün ardından başka bir mahkum ile tartışır; ve tartışma sonucunda bıçaklanır. Bir süre tedavi altında kalan Kuzey, hapisten çıktığında askere gitmek istemektedir; başvuru sonrasında heyete giren Kuzey’in,bıçak yarası sebebiyle askere alınmayacağı belirtilmektedir. Bu olay Kuzey’i çok üzer; bıçak yarası sebebiyle askere de gidemeyen Kuzey, abisi Güney’e kinlenmeye başlamıştır. Bunun intikamını mutlaka alacaktır.
Kuzey Güneyde neler olacağını ilerleyen bölümlerde hep birlikte görecek, ve Kuzey Güneyde neler olacak sorusuna hep birlikte daha net cevaplar bulmaya çalışacağız. Ancak şunu bilmelisiniz ki: Kuzey Güney dizisinin karakterlerinden olan Kuzey, Recep İvedik hayranı birisidir; ve sürekli Recep İvedik taklidi yapmaktadır. Bu durum ise, Kuzey Güney izleyicilerini oldukça güldürmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası