Hülya Avşar Evde Somali İçin Terör Estiriyor

Hülya Avşar, kendisi ve kızı Zehra hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. İsterseniz, yazıya yorum katmadan önce, Hülya Avşar’ın neler anlattığına bakalım; sonrasında yorumlarımızı yaparız…

<

Evdeki hallerim tuhaflaştı. Bu tuhaflıktan sadece Zehra değil, evde çalışanlar da şikayetçi. Yemek yemek için masaya her oturduğumuzda, eve günde kaç ekmek alındığından, masaya kaç çeşit yemek konulduğuna; ve bunun uygun olup olmadığı hakkında konuşmalar yapıyorum. Somali’deki aç insanları düşünüyor; ve bir kıyaslama yapıyorum. Ancak sanırım durumu biraz abartmış olmalıyım ki, beni evde gören herkes yolunu değiştirmeye başladı.
Çalışanlar beni en son, çöpün içine atılmış ekmek var mı yok mu diye bakarken gördüler; ve bana tuhaf tuhaf bakarken buldular. Bu da yetmedi; Zehra’yı beni arkadaşına anlatırken duydum. Zehra aynen şunları söylüyordu: ”Somali’li çocuklara üzüntüsünden annem delirdi galiba. Bana verdiği harçlığı yarıya indirdi. Spor ayakkabıya ihtiyacım var, söyleyemiyorum. Başucumda yarım kalmış su bardaklarını toplayıp evdeki kedimiz ve köpeğimize veriyor. Geçenlerde evdeki çöpü karıştırıp, ekmek atıldı mı diye bakmış. Çalışanları, dolapta çürümüş meyve görürse onlara yedirecek olması ile tehdit ediyor… Sanırım annem deliriyor ama ben sakin olmalıyım. Bu sabah da Kızılay ile konuştu; ve Somali’ye 2.000 kişilik erzak gönderdi. Buna sevindim elbette…”
Zehra’nın bunları söylemesi, adımın deliye çıkacağı yönündeki şüphelerimi arttırdı. Yemek yerken Zehra masadan hemen kalkıyor; çalışanlar ise kendi aralarında konuşuyorlar. Ve bizim evin adı Somali olarak değiştirildi…
Hülya Avşar’ın anlattıklarına bakılacak olursa durum hayli kritik görünüyor, ne dersiniz? 🙂 Ancak şunu da belirtmeliyiz ki: Hülya Avşar’ın anlattıklarına baktığımızda, içimizden birilerini görüyoruz. Doğal; ve halktan birisi: ”benim karnım doyuyor; onlar ne halleri varsa görsünler” diyenlerden değil… Hülya Avşar’ı, yapmacık davranmadığı, kendisi olduğu için seviyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası