Masumlar Apartmanı Ne Zaman Bitecek? Kaç Bölüm Sürecek?

Masumlar Apartmanı Ne Zaman Bitecek? Kaç Bölüm Sürecek?

Masumlar Apartmanı ne zaman bitecek? TRT 1‘in sevilen dizileri arasında yer alan ve 3 sezondur ekranlarda olan dizinin final yapacağı tarih belli oldu. Başrollerini Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar… gibi pek çok değerli ismin paylaştığı diziye çok sayıda oyuncu da girip çıktı.

Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınan Madalyonun İçi isimli kitapta yer alan bir hikayeden uyarlanan Masumlar Apartmanı gerçek hayattan alıntılanan bir psikoloji ve dram dizisi olarak tanımlanabilir. İlk sezonunu 2020 yılında izlemeye başladığımız dizinin ikinci sezonunda final yapacak olması izleyenlerinin canını sıktı.

Masumlar Apartmanı Kaç Bölüm Sürecek

Masumlar Apartmanı Ne Zaman Bitecek

Elbette kidizinin sınırsız bir senaryosu bulunmuyor. Dolayısı ile bazı yerlerde diziyi izlerken, sosyal medyahesapları üzerinden, sıkoldığını belirten takipçiler oldu. Bu anlamda dizinin istediği reytingi alamadığını söyleyebiliriz. Ancak sıkı takipçileri tarafından hiç vazgeçilmeyen Masumlar Apartmanı, sona geldi.

Peki Masumlar Apartmanı ne zaman bitecek? Geri sayımda en çok sorulan sorulardan birinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Ve bu noktada 24 Mayıs 2022’yi net tarih olarak verebiliriz. Hatta Masumlar Apartmanının 71. bölümle final yapacağını da söyleyebiliriz.

Dizi hakkında ilk dikkat çeken şey, Safiye ve Gülben’in temizlik takıntılarıydı. Yemek yapmadan önce malzemeleri sayarak defalarca yıkamaları; hatta saydıklarını unutup baştan saymaları herkesi etkilemişti. El yıkamaları bile sayıyla oldu. Hatta çamaşırları bile önce elde yıkayıp, sonra makineye atan takıntılı iki kardeşti.

Han ise çöpte geçirdiği zamanla insanların ilgisini çekti. Onun bu durumunu bilen sevgilileri ve arkadaşları oldu. Tedavi olmayı denemesine karşın bir türlü başarı elde edemiyor; çünkü tedavisini hep yarıda bırakıyordu. Tedavi olmayı kabul eden bir diğer isim ise Gülben oldu.

Masumlar Apartmanı Ne Zaman Bitecek

Masumlar Apartmanı Ne Zaman Bitecek

Çünkü o aynı zamanda altına kaçırıyor; dolayısı ile toplum içine karışmakta zorlanıyordu. Ve Gülben tedavisini yarım bırakmadı. Bu da beraberinde başarılı sonuçlar getirdi. Esat’la evlendi ve bir de bebeği oldu. Şimdilerde bebeği ile ilgilenmek için uyumayı bile reddediyor.

Masumlar Apartmanı Kaç Bölüm Sürecek?

Masumlar Apartmanı kaç bölüm sürecek sorusunun yanıtı bir kaç ay öncesinden belliydi. Dizi toplamda 71 bölüm sürecek olup, son bölüm 24 Mayıs 2022 Salı akşamı 20:00’da TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak. Bugüne kadardiziye çok sayıda başarılı oyuncu girdi ve rollerini tamamlayarak çıktılar.

Bunlar arasında İnci karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah ve Rüya karakterini canlandıran Melisa Şenolsun ilk sıralarda yer alıyor. Ailede bulunan tüm çocukların bazı takıntıları bulunmasına karşın, insanların onlarla birlikte olmaları ve hatta evlenmeleri büyük ilgi uyandırdı.

Naci Safiye ile Esat Gülben ile evlendi. Gülben ve Esat arasındaki evlilik gerçeğe dönüştü ve bebek sahibi oldular. Naci ve Safiye ise evliliklerindeki bazı gereksinimleri hala yerine getirebilmiş değiller. Fakat Gülben bebeğini herkesten çok Safiye’ye güveniyor. Ve Safiye de bebekle güzel bir yakınlık kurmuş durumda.

Bu durumun onu da bebek sahibi olmak konusunda cesaretlendireceğini düşünüyoruz. Dizi final yapmadan önce olabilecekler arasında Han ve Ceylan’ın evlenmesi, Safiye’nin bebeği olması, Gülben’in bebeğinin büyümesi, Neriman ve Ege’nin evlenmesi ve hatta Esat’ın annesi ile Ege’nin dedesinin evlenmesi gibi gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Safiye,Gülben, Han ve Neriman’ın babaları ise 69. bölümde diziden vefat ederek ayrılacak. Alzheimer hastası baba, zaman zaman pek çok şeyi unutsa da aslında ev içerisinde yaşanan her şeyin farkında. Ve hastalığının arkasına sığınarak her duruma müdahale edebiliyor.

Masumlar Apartmanı’nın mutlu sonla bitmesi halinde Anıl ve Esra’nın da evlenebilme olasılıkları bulunuyor. Dizi içerisinde zaman zaman sıkılan izleyiciler, çok fazla hüzünlü sahne görmek istemediler. Gerilmek de istemedikleri gibi. Dolayısı ile dizinin mutlu sonla bitmesi sadece karakterleri değil; 2 sezondur diziden vazgeçmeyen izleyiciyi de mutlu edecektir.

Masumlar Apartmanı Neden Bitiyor?

Masumlar Apartmanı neden bitiyor sorusunun yanıtı pek çok izleyici tarafından merak ediliyor. Fakat her şeyin olduğu gibi dizilerin de sonunun olduğunu unutmamak gerekiyor. Ki zaten bazı dizilerin uzaması demek izleyicilerin sıkılması demek anlamına geliyor. Dolayısı ile 2 sezon devam eden dizinin sona ermesi gayet doğal.

Dizinin bitişindeki gerçek neden ise reytinglerin istenildiği kadar yüksek olmaması. Burada biraz abartılı bölümlerin bulunması önemli rol oynuyor. Ancak emin olun ki siz farkına varmasanız da benzer karakterler gündeli yaşamda da karşımıza çıkıyor. Biz ise onları 24 saat takip edemediğimiz için durumlarından haberdar olamıyoruz.

Sitemiz içerisinde, psikolojik ve dramatik olması dolayısı ile ilginizi çekebilecek olan İyilik dizisi hakkında bilgileri de bulabilirsiniz. Masumlar Apartmanı sonrasında bu dizinin izlenebileceği kanaatindeyiz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.