Kaçış Dizisi Nerede Çekiliyor? Kaçış Dizisi Oyuncuları

Kaçış dizisi nerede çekiliyor sorusu, diziyi izleyen herkesin merak konusu. Disney Plus’un Türkiye’ye açılması ile birlikte yayın hayatına başlayan Kaçış dizisinin başrollerini Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu paylaşıyor. Her Çarşamba yeni bölümleri yayınlanan dizinin her bölümünde yeni bir heyecan yaşıyor ve izleyiciler olarak biraz da geriliyoruz. Ve bugünlerde dizinin 2. sezonunu iple çekiyoruz.

Şimdiye kadar izlediğimiz pek çok diziden daha farklı olan Kaçış dizisinde aslına bakarsanız farklı hayatların yaşam tarzları hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bir yandan da kalbimiz dizinin başrol oyuncuları ile birlikte çarpıyor. Her bir adımda, bir adım sonra ne olacağını merak ediyoruz.

Kaçış Dizisi Konusu

Kaçış Dizisi Nerede Çekiliyor

En merak ettiğimiz konulardan biri de Kaçış dizisi nerede çekiliyor sorusunun yanıtı. Gerçekten sınır geçiliyor mu? Gerçekten örgütler bu şekilde bir yaşam mı sürüyorlar? Peki ya cariye satışlarının yapıldığı pazarlar da mı gerçek? Kölelik mi kaldı diyoruz içimizden… Bir yandan da kendimize sormadan geçemiyoruz: “Ne işiniz var sizin orda?”

Disney Plus nedir sorusunun yanıtını sizlerle daha önce MaviBoncuğum içerisinde paylaştık. Yayın hayatına 14 Haziran 2022’de başlayan dijital platformun ilk yerli dizisi Kaçış. Platforma şimdiye kadar üye olan pek çok kişi, onun erken kayıt avantajından yararlandı. Ancak erken kayıt için sisteme 14 Haziran’dan önce başvuruda bulunmak gerekiyordu.

Ve bu başvurunun sonucunda, sisteme katılım sağlamak isteyenlere bir link gönderildi. Bu link ve verilen kod ile 26 Haziran’a kadar izleyiciler Disney Plus’a indirimli fiyat avantajından yararlanarak kaydoldular. Bunun yanında farklı bir indirim de sisteme aylık değil de yıllık olarak kayıt olanlar için sunuldu.

Kaçış Dizisi Nerede Çekiliyor

Kaçış Dizisi Nerede Çekiliyor

Onlar 10 ay ücreti ödüyor ancak platformu 1 yıl boyunca kullanıyorlar. Kaçış dizisinin ilk sezonu platformda yayınlandı bile. Ancak istediğiniz zaman onu en başından itibaren izleme olanağına sahipsiniz. Ve sonrasında 2. sezonun başlaması ile birlikte her Çarşamba yeni bölümleri takip edebilirsiniz.

Kaçış Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kaçış dizisi nerede çekiliyor sorusunun yanıtı: Gaziantep’in Suriye sınırına yakın olan köyleri şeklinde veriliyor. Dizinin Gaziantep’te çekildiğini duyunca insanın aklına: “Gaziantep’te böyle yerler de mi varmış?” sorusu geliyor. Ancak evet, sınıra yakın köylerde, dizide izlemiş olduğunuz yerler bulunuyor.

Kaçış dizisi nerede çekiliyor sorusunun yanıtlarını alan pek çok kişi, muhtemelen bundan sonra Gaziantep’e düzenlenecek olan turlarda, Mozaik Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Bakırcılar Çarşısı, Halfeti… gibi rotalar arasına dizinin çekildiği yerleri de dahil edecek. Hatta buralarda çekilen poz poz resimler sosyal medya hesaplarından gururla paylaşılacak.

Disney Plus profil ekleme konusu hakkında bilgileri sizlerle daha önce paylaşmıştık. Platforma 7 profil ekleme hakkınız bulunuyor. Bu profillerden biri ana profil iken ebeveyn koruması bu profilde aktif hale getirilemiyor. Diğer 6 profil için ise farklı ayarlar yapabiliyor ve profillere şifreler ekleyerek kimsenin bir diğerinin profiline müdahale etmesine izin vermemiş oluyorsunuz.

Dolayısı ile siz kendi profilinizde Kaçış dizisinin sezonunu izlemiş iken, bir yakınınıza da profil açarak onun diziyi baştan izlemesini sağlayabiliyorsunuz. Yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın’ın oturduğu dizinin senaryosu ise Ali Doğançay tarafından yazılıyor. Dizinin yapımcılığı ise Same Film ve 03 Medya tarafından üstlenilmiş durumda.

Kaçış Dizisi Konusu

Kaçış dizisi konusu şu şekilde: Mehmet bir savaş fotoğrafçısı ama istediği yere henüz gelebilmiş değil. Dolayısı ile insanlar tarafından aranan isim olma hedefinde. Sınırı gizlice geçip bir Ezidi köyüne giderek terör örgütünün eylemlerini gizlice fotoğraflamayı planlıyor.

İlker de onunla aynı amaca hizmet ediyor. Ve Mehmet’in deneyimlerinden de yararlanmak adına sürekli onun yanında olmayı tercih ediyor. Dolayısı ile sınır ötesine birlikte gidecek iki isim. Ancak aralarına ummadıkları bir isim olan ve sonradan tanışacakları Zeynep de katılacak. Ve Alman gazeteci Noah…

Ekip, yanlarında rehberleri ile birlikte sınırı geçecek. Ve bir yere yerleşecekler. Ancak orada kalacakları zaman sınırlı olduğu için Mehmet dinlenmek yerine gidip eylemleri hemen fotoğraflamaya başlamayı tercih ediyor. Zeynep de ona katılıyor. Ancak İlker uyumayı tercih ediyor. Çünkü yolda çok yoruldu.

Terör örgütü tam eylemine başlayacağı sırada fotoğraf makinesinde yeterli alanı olmadığını fark eden Mehmet’e Zeynep yardımcı olarak yeni bir depolama alanı getirmeye gidiyor. Ve tam bu sırada radikal terör örgütü tarafından yapılan baskında, İlker ve Zeynep onların eline düşüyorlar.

Mehmet orada olmadığı için şanslı sayılsa da örgütün ondan da haberi var. Ancak düştüğü kuyuda öldüğünü sanıyorlar. Ancak Mehmet kurtuluyor. Fakat orada hayatta kalabilmesi için yapması gereken şeyler var. Kaçış dizisi konusu her bir oyuncunun farklı kaçış, dram ve değişim öykülerini anlatacak.

Kaçış Dizisi Oyuncuları

Kaçış dizisi oyuncuları listesinde başroller Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu tarafından paylaşılıyor.

Kaçış dizisi oyuncuları arasında yer alan diğer isimler ise şu şekilde sıralanıyor:

• Engin Akyürek
• İrem Helvacıoğlu
• Fikret Kuşkan
• Levent Ülgen
• Deniz Baysal Yurtçu
• Leyla Tanlar
Aras Aydın

Kaçış dizisi nerede çekiliyor sorusunun yanıtı sonrasında, diziyi mutlaka izlemeniz gerektiğini belirtebiliriz. Disney Plus’a üye olduktan sonra, Atatürk dizisi ve Avcı dizisi de yayınlanmaya başladığında izleme şansını elde etmiş olursunuz.

Kaçış Dizisi İzle

Kaçış dizisi izle araması yapıyorsanız gitmeniz gereken adres Disney Plus. Çünkü dizi platformun orjinal dizisi. Ve başka yerlerde yayınlanmadığı gibi, yayınlansa dahi izleyeceğiniz içerikler orjinal olmayacaktır. Dolayısı ile üyelik satın alarak dizinin ilk sezonunu ve sonrasında da 2. sezonunu izleme şansını elde edebilirsiniz.

Kaçış Dizisi 2. Sezon Ne Zaman?

Kaçış dizisi 2. sezon ne zaman? 3 Ağustos 2022’de yayınlanan 8. bölüm ile yayınına ara veren Kaçış dizisinin 2. sezon çekimleri Ağustos ayı sonu itibari ile başlayacak. Ve Kasım ayına kadar bu çekimlerin tamamlanıp bölümlerin Disney Plus’a teslim edilmesi planlanıyor. Ardından 2. sezonun da 23 Kasım 2022’de başlaması tahmin ediliyor.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.