İyilik Dizisi Kore Versiyonu – İyilik Dizisi Uyarlama Mı?

İyilik Dizisi Kore Versiyonu – İyilik Dizisi Uyarlama Mı?

İyilik dizisi Kore versiyonu hakkında herkes bilgi sahibi olmak istiyor. Hatta öyle ki dizi bundan bir kaç ay önce Güney Kore’de yayınlandığında, ülkemizden de çok sayıda izleticisi oldu. Şimdilerde ülkemizde yayınlanmaya başlayan İyilik dizisi yine büyük bir ilgi ile izleniyor. Hem de Türkçe olarak.

İyilik dizisi Kore versiyonu adı The Queen’s House. Güney Kore’de Pazartesi ve Salı günleriolmak üzere haftada iki kere yayınlanan The Queen’s House toplamda 16 bölüm ve 1.5 aydan biraz daha uzun bir süre devam etti. 29 Ocak 2021’de başlayan dizi 18 Ocak 2022’de sona erdi.

İyilik Dizisi Kore Versiyonu Yorumları

İyilik Dizisi Kore Versiyonu

İyilik dizisindeki Neslihan karakterinin adı Kore versiyonunda Han Sun-Joo. Çok iyi bir hayatı var. Ve Shin Myung-Seob yani Murat’la evli. Ve çocukları var. Hayatları gayet iyi bir şekilde devam ediyor. Evlenmeden önce maddi durumu iyi olmayan Shin Myung-Seob, evlendikten sonra Han Sun-Joo’nun annesinin şirketinde çalışmaya başlıyor.

Han Sunn-Joo’nun annesi çok hırslı. Ve Han Sun-Joo, eşinin Rahen Group’da başarılı olması ve annesinin gözüne de girebilmesi adına ona sürekli yardımcı oluyor. Bu arada çocuklarını daiyi yetiştirebilmek adına elinden gelen her şeyi yapıyor. Tıpkı İyilik dizisindeki Neslihan karakteri gibi.

Shin Myung-Seob’un evlenmeden önce sadece maddi durumu kötü değildir. Aynı zamanda kötü bir geçmişi de vardır. Fakat evlendikten sonra iş yerinde tanınan; etrafında iyi bir eş ve baba olarak bilinen bir adam halini almıştır. Kısacası evlilik onun hayatını değiştirmiştir.

İyilik Dizisi Kore Versiyonu

İyilik Dizisi Kore Versiyonu

Ancak Her şey iyi giderken Yoon Mi-Ra ile tanışır. Ve bu kız onu ciddi anlamda etkiler. Güney Kore’de Korece yayınlanan İyilik dizisi içerisinde bir de Han Jung-Won karakterivar. Ve bu karakter Han Sun-Joo’ya çok iyi davranıyor. Onun küçük erkek kardeşi. Kalbi sıcacık ve sevgi dolu.

İyilik Dizisi Kore Versiyonu Yorumları

İyilik dizisi Kore versiyonu yorumları da çok merak ediliyor. Aslına bakarsanız biz sizin de dizi hakkındaki yorumlarınızı merak ediyoruz. Sitemiz içerisinde İyilik dizisindeki ev nerede sorusunun yanıtını paylaşmıştık. Şimdi de The Queen’s House yorumları için kısacagöz gezdirelim.

İyilik dizisi Kore versiyonu yorumları genel olarak değerlendirildiğinde,bazı görüşleri maddeler halinde şu şekilde özetleyebiliriz:

• Diziyi sadece oyuncuları dolayısı ile izleyenler vardı. Onlar 16 bölümün bu dizi için biraz fazla uzun olduğunu düşünüyorlardı. Zaman zaman sıkıcı bölümlerin olduğunu belirtenler bulunuyor. Bununla birlikte diziye biraz daha gizem katılmasının daha keyifli izlemeye neden olacağını düşünenler ise çoğunlukta.

• Han Sun-Joo’nun, tüm yaşadıklarına ve her şeyi öğrenmesine rağmen nasıl bu kadar iyi kalabildiğine şaşıranlar da yok değil. Hattabu kadar iyilik insanları boğar bile öyle değil mi?

• Pek çok kişiye göre The Queen’s House dizisindeki en etkileyici bölüm şuydu: Han Sun-Joo’nun kızı ağlıyordu. Ona neden ağladığını sorduğunda, babasının Yoon Mi-Ra’yı öptüğünü gördüğünü söyledi. Bunun üzerine Han Sun-Joo, kızına mı üzüleceğini yoksa aldığı bilgi karşısında ne yapacağını mı düşüneceği konusunda şaşkına döndü. Tabiri caizse paramparça oldu.

• Yorumlara bakıldığında, Yoon Mi-Ra’nın akıl hastası olduğunu düşünenler bulunuyor. Ona çevresi ve amcası çok kötü davranıyordu. Zaten bağlanma, terk edilme korkusu ve kıskançlık gibi bazı sorunları vardı. Shin Myung-Seob ise narsist bir karakter olarak onu kendi sevgilisi olarak yetiştirdi.

• Han Sun-Joo’nun intikam peşinde koşmaması, küçük hesaplar yapmaması ise herkesin ilgisini çekiyordu. Yoon Mi-Ra’ya sadece hakaret etmişti.

• Hikayenin ve oyuncuların çok başarılı olduğunu düşünenlerden de bahsetmeden geçmemeliyiz.

Kısacası herkes tarafından dizinin bir karakteri ya da bir sahnesi çok başarılı bulundu ve İyilik dizisi Kore versiyonu çok beğenildi.

İyilik Dizisi Uyarlama Mı?

İyilik dizisi uyarlama mı sorusuna pek çok kişi yanıt arıyor. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi Güney Kore’de Korece yayınlanan The Queen’s House’den uyarlanan dizi Güney Kore’de 16bölüm sürmüş olup, ülkemizde de Fox TV ekranlarında yaz sezonu dizileri arasında yayınlanmaya başlamıştır.

İyilik Dizisi Hangi Gün?

İyilik dizisi hangi gün sorusunun yanıtları arama motorlarında çok fazla aranıyor. Dizinin ilk iki bölümü yayınlanmış ve tekrar bölümleri dahi ekrana gelmiş olup, Fox TV ekranlarında her Cuma 20:00 itibari ile İyilik dizisini izleyebilirsiniz. The Queen’s House izlemek için linke tıklayabilir ve sizler de yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.