Atatürk Dizisi Konusu Oyuncuları Yönetmeni Hangi Kanalda

Atatürk dizisi, ülkemiz yayın hayatına 14 Haziran 2022 tarihinde başlayacak olan Disney Plus için çekiliyor. İlk sezonunun 6 bölüm olması planlanan bir mini Türk dizisi olarak bilinen dizi şimdiden arama motorlarında yoğun bir şekilde aranıyor. Dizi hangi kanalda yayınlanacak, oyuncuları kimler, konusu ne, ne zaman başlayacak…? Ve daha pek çok sorunun yanıtları insanlar tarafından çok merak ediliyor.

Disney Plus da tıpkı Netflix gibi bir dijital platform. Burada dizi ve filmler izlemeniz mümkün. Platformun aylık üyelik ücreti 34.99 TL. Yıllık abonelik için ödenmesi gereken tutar ise 349.90 TL. Yani 1 yıllık aboneliğiniz size 2 ayın hediye edilmesini olanaklı hale getiriyor. Platform çok başarılı Türk yapımı diziler için anlaşmalarını imzalamaya devam ediyor.

Bu anlaşmaların en çok ses getirecek olanları arasında Atatürk dizisi de yer alıyor. Pek çok kişi tarafından merak edilen dizinin Atarürk ile bağlantılı olması, neden bu denli heyecanla beklendiğini bize kolaylıkla açıklıyor. Dizinin iddialı olmasının bir diğer nedeni de başarılı oyuncu kadrosu. Sadece bu dizi için platforma çok sayıda yeni abonenin katılacağını düşünmek ise yanlış olmaz.

O halde hiç zaman kaybetmeden tüm merak edilenleri ile diziyi incelemeye başlayalım.

Atatürk Dizisinin Konusu Ne?

Atatürk dizisinin konusu ne sorusunun yanıtları şimdiden pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Disney Plus ülkemizde 14 Haziran 2022 tarihi itibari ile yayın hayatına başlayacak. Bu tarih itibari ile platforma aylık ya da yıllık abone olarak, yayınlanan dizi ve filmleri izleme şansını elde edebileceksiniz.

Atatürk Dizisi Konusu

Atatürk Dizisinin Konusu Ne

Bu diziler arasında yer alan Atatürk dizisi ise sadece platformun değil, 2022 yılının en iyi dizi projeleri arasında yer almaya hazırlanıyor. Sadece adı ile ses getiren proje, sonrasındaise oyuncu kadrosu ile takdir edildi. Şimdi ise Atatürk dizisinin konusu ne sorusu sıklıkla soruluyor.

Bu noktada aslındadizinin adından yola çıkarak fikir sahibi olmak mümkün. Buna göre Ulu Önderimiz Atatürk’ün hayatı diziye konu olacak. Doğumundan ölümüne, askerlik hayatından öğretmenlik geçmişine kadar pek çok detay ise Mustafa Kemal’in hayatında yer edinmiş durumda. İlk sezonu 6bölümden oluşacak şeklinde bir bilgi göz önünde bulundurulduğunda ise dolu dolu geçen 57 yıllık yaşamın hangi kesitlerinin diziye aktarılacağı henüz bilinmiyor.

Atatürk Dizisi Yönetmeni Kim?

Atatürk dizisi yönetmeni kim sorusunun yanıtını pek çok kişi merak ediyor. Çünkü bir dizinin yönetmeni ya da oyuncularına bakarak, o diziyi henüz izlemeden bile hakkında fikir sahibi olunabiliyor. Yayınlanmasına daha 2 ay gibi bir zaman olan dizi ise diziseverler tarafından şimdiden çok merak ediliyor.

Atatürk Dizisi

Atatürk Dizisi Yönetmeni

Atatürk dizisi yönetmeni kim sorusunun yanıtı: Mehmet Ada Öztekin. Kendisinin daha önce yayınlanan dizileri arasında Ferhat İle Şirin, Büyük Sürgün Kafkasya, Analar Ve Anneler, Bodrum Masalı, Saklı Kalan… yer alıyor. Filmleri ise: Beni Çok Sev, 7. Koğuştaki Mucize, Kaybedenler Kulübü Yolda, Martıların Efendisi, Mahmut İle Meryem, Kaybedenler Kulübü, Devrim Arabaları, Yolun Açık Olsun, Uluma… şeklinde sıralanıyor.

Atatürk Dizisi Oyuncuları

Atatürk dizisi oyuncuları hakkında da tıpkı yönetmenin kim olduğu gibi araştırmalar yapılıyor. En çok da Atatürk’ü dizidekimin canlandıracağı merak ediliyor. Bu noktada Aras Bulut İynemli’nin baş rol oyuncusu olup, ulu önderi canlandıracağını söyleyebiliriz. 31 yaşındaki başarılı oyuncu, bu karakteri canlandıracağı için çok heyecanlı olduğunu belirtiyor.

Atatürk'ü Kim Canlandıracak

Atatürk Dizisi Oyuncuları

Dizinin baş rolünü Aras Bulut İunemli ile paylaşacak isim, yıldızı Harry Poter ile parlayan Emma Watson.

Atatürk Dizisi Müzikleri

Atatürk dizisi müzikleri, Dune film müziği ile Oscar ödülü kazanmış olan Hans Zimmer tarafından yapılacak. Başarılı isim aynı zamanda Spirit, Kung Fu Panda, The Amazing Spider-Man 2, İnterstellar, The Age Of Plastic… gibi pek çok filmin müziğiile de adını duyurmuş durumda.

Atatürk Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Atatürk dizisi hangi kanalda yayınlanacak sorusuna yanıt olarak dizinin dijital ortamda izlenebileceğini söyleyebiliriz. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi ülkemizde yayın hayatına 14 Haziran 2022 itibari ile başlayacak olan Disney Plus, dizinin yayınlanacağı ortam olacak.

Atatürk Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Atatürk dizisi ne zaman başlayacak sorusuna yanıt olarak diziseverlerin biraz daha beklemeleri gerekiyor. Çünkü dizinin yayınlanacağı platform olan Disney Plus, ülkemizdeki yayın hayatına 14 Haziran 2022 tarihinde başlayacak. Bu tarih itibari ile dizi de platform aboneleri ile buluşacak. Dizi hakkında gelişmeleri maviboncugum.com adresimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.