Adım Ferah Dizisi Konusu Uyarlama Mı? 15. Bölüm Ne Zaman?

Adım Ferah dizisi sezon finali 31 Mayıs 2023 Çarşamba akşamı yayınlandı. Ve tüm. MaviBoncuğum takipçileri belki de dizinin 15. bölümü ile birlikte 2. sezonunun ne zaman başlayacağına dair araştırmalar yapmaya başladı.

Adım Ferah dizisi yönetmen koltuğunda Recai Karagöz oturuyor. Demet Özdemir İran asıllı bir temizlikçi kadını canlandırıyor. Ve göçmen olan bu kadının adı Farah. Engin Akyürek ise mafya adına çalışan bir isim: Tahir. Komiser Mehmet, Fırat Tanış tarafından karakterize ediliyor.

İFarah İran asıllı bir doktor olmasına karşın, eşini öldürdüğü düşüncesi ile kaçarak Türkiye’ye sığındı ve burada temizlikçilik yapmaya başladı. Tek amacı hasta oğlunu tedavi ettirmek ve sakin, huzurlu bir hayat yaşamaktı.

Ancak bu amacına ulaşamadı çünkü çalıştığı sırada bir cinayete tanık oldu. Ve mafyanın hedef odağındaki isim oldu. Çünkü bildiklerini itiraf etmesinden korkuyorlardı. Bu sırada Tahir ile aralarında bir aşk gelişti ve olaylar onları evliliğe sürükledi.

Bu evlilik formalite gibi başlasa da sonra gerçeğe döndü. Tahir Kerimşah’ı oğlu gibi benimsedi. Farah ise bu nedenle ondan bazı gerçekleri sakladı. Tahir de Kerimşah için, var olan akrabalarını bulmak adına İran’a avukat gönderdi.

Bu durumdan haberdar olan Kerimşah’ın babası da ölmemişti ve bir şekilde Ali Galip ile iletişime geçtiler. Ali Galip ona, Farah’tan bir oğlu olduğunu söyledi ve Behnam bu nedenle Türkiye’ye geldi. Fakat kimse bunu bilmiyordu.

1. sezonun, yani 14. bölümün son sahnesinde Behnam önce Kerimşah’ı kaçırdı; ardından da Farah’ın karşısına çıktı. Onu da kaçırıp kaçırmayacağını ya da ne yapacağını 2. sezonun ve bununla birlikte 15. bölümün ilk sahnelerinde göreceğiz.

Adım Farah fragman

Adım Ferah Dizisi

Adım Ferah dizisi oyuncu kadrosunda Engin Akyürek, Demet Özdemir, Fırat Tanış, Pınat Ak… gibi başarılı isimler yer alıyor. İran asıllı göçmen bir temizlikçi kadın olan Ferah, Demet Özdemir tarafından canlandırılıyor. Tahir ise Engin Akyürek tarafından canlandırılan ve mafya adına çalışan bir isim.

Adım Ferah Dizisi Konusu

Adım Ferah Dizisi

Adım Ferah dizisi içerisinde rol alan Fırat Tanış, Komiser Mehmet’i canlandırıyor. Onun kardeşi Gönül’ü ise Derya Pınar Ak canlandırıyor.. Ki Gönül aynı zamanda Ferah’ın oğlu Kerimşah’ın da arkadaşı. Mehmet ve Gönül’ün babası Süleyman’a Ali Sürmeli hayat veriyor.

Mehmet ve Gönül’ün annesi Perihan Lale Başar tarafından karakterize ediliyor. Tahir’in patronu mafya Ali Galip’i Mustafa Aykıran hayata geçiriyor iken Senan Kara ise Ali Galip’in eşi Vera. Vera ve Ali Galip’in oğlu Kaan ise Oktay Çubuk tarafından canlandırılıyor.

Adım Ferah Dizisi Konusu

Adım Ferah dizisi konusu kapsamında bugüne kadar dizide çok başarılı bir performans sergileyen Komiser Mehmet, 1. sezon finalinde alnından vurularak öldürüldü. Çünkü babası Orhan Amir’in Ali Galip ile iş yapmasını suç üstü yakalamıştı.

Adım Ferah dizisi konusu ve Adım Ferah dizisi kapsamında Fırat Tanış’ın diziden çıkartılmayacağını tahmin ediyor ve bir şekilde hayata dönmesini bekliyoruz. Bu sırada Kerimşah’ın donörünü öldürten Ali Gali’in bu yaptığından Tahir’in yeni haberi oldu.

Dolayısı ile o da Ali Galip’i öldürme amacını taşıyordu. Amacına ulaşıp ulaşmayacağını yine 2. sezon ile birlikte 15. bölümde göreceğiz. Bade ise 13. bölümün sonunda aracına yapılan saldırı sonucu vurulmuş ve bu nedenle rahmi alınarak çocuk sahibi olma şansını kaybetmişti.

Bu nedenle amcası Ali Galip’e bilenen Bade onun tüm sırlarını açığa çıkartıyor. Çünkü saldırıyı Ali Galip’in yaptırdığını düşünüyor. Ancak aslında saldırı Orhan Amir tarafından; Bade ve Farah’a değil Bekir’e yapılacaktı. Bade ise Bekir’in arabasını almıştı.

Bu arada Gönül ve Kaan evlendi. Ve Perihan ile Vera aralarında barış ilan ettiler. Onların da bunu yapmaktaki amaçları Gönül’ün mutlu olmasıydı. Bu durumun bu şekilde devam edip etmeyeceğini de yine 2. sezonda izleyerek beraber göreceğiz.

Düğüne geç inen Kaan o sırada hazırlanmak yerine Tahir’in eski sevgilisi Yasemin’le, odasında öpüşüyordu. Bu durum muhtemelen Gönül’ün dikkatini ilerleyen bölümlerde çekecektir. Evliliklerinin devam edip etmeyeceğini göreceğiz.

Kısacası Adım Ferah dizisi 2. sezonda da soluk keserek izlenecek.

Adım Ferah Dizisi Oyuncuları

Adım Ferah dizisi oyuncuları arasında ilk olarak başrolde yer alan Engin Akyürek ve Demet Özdemir’den söz etmeliyiz. Aslında başarılı isimler tarafından canlandırılan karakterler için ilk olarak Aslı Enver ve Ozan Akbaba’ya teklif götürülmüştü. Aslı Enver hamile olması gerekçesi ile teklifi geri çevirmişti.

Sonrasında aynı teklif Engin Akyürek ve Demet Özdemir’e götürüldü. İsimler teklifi kabul ettiler. Dünyayla Benim Aramda Demet Özdemir, Kaçış ise Engin Akyürek tarafından Disney Plus’ta yayınlanan dizilerdi. Şimdilerde Kaçış’ın 2. sezonu sabırsızlıkla bekleniyor.

Disney Plus’la anlaşma yapan oyuncuların açık kanal olarak sadece Fox TV ile anlaşabilmeleri söz konusuydu. Hem Demet Özdemir hem de Engin Akyürek bu durumu değerlendirmiş oldular. Peki Adım Ferah dizisi oyuncuları hangi karakterleri canlandırıyor?

• Demet Özdemir : Ferah
• Emgin Akyürek : Tahir
• Fırat Tanış : Mehmet (Komiser)
• Derya Pınar Ak : Gönül (Mehmet’in kardeşi, Kerimşah’ın arkadaşı)
• Ali Sürmeli : Süleyman (Gönül ve Mehmet’in babası)
• Lale Başar : Perihan (Gönül ve Mehmet’in annesi)
• Mustafa Aykıran : Ali Galip (Tahir’in patronu, mafya)
• Senan Kara : Vera (Ali Galip’in eşi)
• Oktay Çubuk : Kaan (Vera ve Ali Galip’in oğlu)
• Kemal Burak Alper
• Mert Doğan

Adım Ferah Dizisi Hangi Kanalda?

Adım Ferah dizisi hangi kanalda? Bu soru, diziyi henüz izlemeye başlamayan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Diziyi Fox TV ekranlarında izleyebilirsiniz.. Çünkü elde edilen bir bilgiye göre Disney Plus ile anlaşmalı olan oyuncular sadece Fox TV ile anlaşma yapabiliyor.

Adım Ferah dizisi hangi kanalda sorusunun yanıtı diziyi henüz izleyememiş ancak methini duyup bir an önce izlemeye başlamak isteyenler tarafından fazlası ile merak ediliyor. Bu noktada Çarşamba akşamları 20:00 itibari ile Fox TV ekranlarında Adım Ferah dizisi izleme şansını elde edebilirsiniz.

Adım Ferah Dizisi Uyarlama Mı?

Adım Ferah dizisi uyarlama mı? Evet. Dizi bir Arjantin yapımı diziden uyarlama. Dizi o kadar çok ilgi gördü ki ABD tarafından da alıntılandı. La Chica Que Limpia, dizinin Arjantin’de hazırlanan asıl adı. ABD’de ise The Cleaning Lady adı ile uyarlanarak yayınlandı.

Adım Ferah dizisi uyarlama mı sorusunun yanıtını öğrenmek, pek çok kişinin dizi hakkında daha detaylı fikir sahibi olmasını olanaklı hale getirecektir.

Adım Ferah Dizisi 15. Bölüm Ne Zaman?

Adım Ferah dizisi 15. bölüm ne zaman? Bu kadar bilginin sonrasında yanıtı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de bu. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi dizi Fox TV ekranlarında Çarşamba günleri yayınlanıyor.

Pek çok kişi Adım Ferah dizisi için belirlenen başlangıç tarihinin Eylül ayı dolaylarına denk geleceğini düşünüyordu. Biz ise o kadar ertelenmeyeceğini ve İyilik gibi Nisan ayı dolaylarında başlayacağını tahmin etmiştik. Ancak çok beğenilen Adım Farah bizi de yanıltarak 1 Mart itibari ile ekranlara gelmeye başladı.

Bu noktada 14. bölümü 31 Mayıs’ta ekranlara gelen Adım Ferah dizisi 15. bölüm ne zaman sorusunun yanıtı şu anda bilinmiyor. Çünkü dizi 14. bölüm ile birlikte sezon finali yaptı. Ancak bu aşamada bir tahminimiz yok değil.

Adım Ferah dizisi 2. sezonu Eylül ayında, okullar açıldıktan sonra başlayacaktır. Okulların 11 Eylül Pazartesi günü açılacağını var sayarsak Adım Farah’ın da 13 Eylül ya da 20 Eylül’de yeni sezona başlayacağını söyleyebiliriz.

Mehmet vuruldu. Tahir ile bilmeseler de kardeşlerdi. Kim bilir belki Mehmet’in hayatta kalması için kana ihtiyacı olacak ve kardeş oldukları bu şekilde gün yüzüne çıkacaktır. Bunun sonucunda Orhan Amir kendine Tahir’i de düşman edinmiş olur.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.