25 Ekim Güneş Tutulması Saat Kaçta? Türkiye’den İzlenecek Mi

25 Ekim Güneş Tutulması Saat Kaçta? Türkiye’den İzlenecek Mi

25 Ekim güneş tutulması saat kaçta yaşanacak? Bu sorunun yanıtı da tıpkı 25 Ekim güneş tutulmasınınn burçlara etkisi gibi internet ortamında sıklıkla araştırılıyor. Biz de MaviBoncuğum olarak en çok merak ettiğiniz konularda sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Fakat araştırdığınız bilgiyi size aktarmadan önce bir detayın altını özellikle çizmek istiyoruz: Pek çok insan dolunay, ay tutulması,güneş tutulması.. gibi gök olaylarını izlemeyi sever. Hatta tam o saatte olayı en net izleyeceği yere gitmeyi tercih eder. Buna yönelik videolar çekilir;haberlerde ya da sosyal medyada mutlaka görürüz.

Ancak bildiğiniz gibi yılda iki kez gerçekleşen güneş tutulmasının ikincisini yaşayacağımız bu tutulma aylar öncesinden beklenmeye başladı. Neden mi? Her şeyin öncesinde depremleri tetikleyeceğine inanılıyor. Savaş enerjisini açığa çıkaracağı düşünülüyor. Yer altı kaynakları ile ilgili problemlerin gündeme gelmesi bekleniyor…

Kısacası güneş tutulmasının iyi şeyler getireceği tahmin edilmiyor. Astroloji açısından bakıldığında bile insanların, yaşayacakları kaderin önündeki engellerin kalkacağı bilgisi paylaşılıyor. Yani belki hayat arkadaşınızlatanışacaksınız ama bir şeyler size engel oluyor. Artık bu engeller ortadan kalkacak.

Belki bir kaza geçireceksiniz ama bir güç sizi koruyor… Artık koruyucu güçler de güneş tutulması ile birlikte yanınızdan ayrılıyor. Yani kaderinizde ne varsa onu yaşayacağınız bir sürece doğru ilerliyorsunuz. Bu noktada 25 Ekim güneş tutulması saat kaçta sorusunu soranlar genellikle tutulmayı izlemek için bu sorunun yanıtını araştırıyorlar.

Ancak tutulmayı ne izleyin ne de sosyal medyadan ya da haberlerden takip edin. Neden mi? Çünkü eğer tutulmayı izlerseniz, etkilerin sizde çok daha güçlü olacağı düşünülüyor. Ayın dünya ile güneşin arasına gireceği güneş tutulmasında kısmi yani parçalı güneş tutulması yaşanacak ve güneşin maksimum %50’si kapanacak.

Ve biz bilgi eksikliği dolayısı ile bu tutulmaları zaten çok kez izledik. Artık bizim için zararlı olduğnu biliyoruz. Dolayısı ile izlemememiz bizim hayrımıza olacak. Fakat meraklıları için yine de anlatacağız elbette…

25 Ekim Güneş Tutulması Saat Kaçta?

25Ekim güneş tutulması saat kaçta? Pek çok kişi tarafından merak edilen güneş tutulması 25 Ekim 2022 Salı günü, tam da güneşin dik geldiği saatlerde yaşanacak ve 2.5 saat kadar da devam edecek. 12:40’ta başlayacak ve 15:05’e kadar da sürecek. Bununla birlikte ülkemizden de rahatlıkla görülebilecek.

25 Ekim Güneş Tutulması Türkiye'den İzlenebilecek Mi

25 Ekim Güneş Tutulması Saat Kaçta

25 Ekim güneş tutulması saat kaçta? Bu soruya en net yanıt bulabileceğiniz zaman ise Türkiye saati ile 13:50 olacak. Tam bu saatte güneşin yarısı ay tarafından kapanmış olacak. Sonrasında ise yavaşyavaş açılacak ve 15:05’te sona ermiş olacak. Ancak biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi izlememenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hatta bunun için gerekirse bulunduğunuz ortamdan dışarı çıkmamanızı öneriyoruz. Çünkü göz kayar. İnsan istem dışı olsa dahi meraktan bakar. Biz ise bunu kesinlikle, göz ucuyla dahi yapmamanızı öneriyoruz. Kaldı ki sıradan güneş gözlükleri ile güneş tutulmasının izlenmesi gözlerde uzun vadede hasar ihtimalini de ortaya çıkartıyor.

Bu nedenle dahi güneş tutulmasını izlememeniz öneriliyor.

25 Ekim Güneş Tutulması Türkiye’den İzlenecek Mi?

25 Ekim Güneş tutulması Türkiye’den izlenecek mi? Parçalı güneş tutulması ülkemizde de izlenecek ve gözlemlenmeye 25 Ekim 2022 Salı günü 12:40’da başlanacak. 13:50’de ise güneşin yarısı ayın gölgesi nedeni ile kapanmış olacak. Dolayısı ile tutulmanın maksimum rahatlıkta izlenebileceği zaman 13:50 olacak.

Sonrasında ise ay güneşin önünden yavaş yavaş çekilmeye başlayacak. Ve tutulma Türkiye saati ile 15:05’te sona ermiş olacak. Ancak 25 Ekim güneş tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi sorusunun yanıtı olumlu da olsa koruma filtrelerine sahip değilseniz, güneş gözlüğü ya da çıplak gözle tutulmayı izlememelisiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.