Van Depremi İçin 2868’e Boş Mesaj Atın SMS Bağışı Yapın

Van Depremi İçin 2868’e Boş Mesaj Atın SMS Bağışı Yapın

Bugün Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki Van depreminde, Kandilli Rasathanesi’nin tahminlerine göre, ölü sayısının 1000 olacağı düşünülüyor. Van depreminin şiddetinin 7.2 olması ile birlikte, Van depreminin, Van’ın bazı bölgelerinde 8 şiddetinde hissedildiğini de belirten Kandilli Rasathanesi, ölü sayısının 1000’i geçmesinden de endişeli.

<

Van depremi için bir şey yapmak isteyenler ne yapabilir şeklinde bir soru sorduğumuzda; ve Twitter ve Facebook sayfalarına baktığımızda, pek çok kişinin, her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğu yönündeki düşünceleri ile karşılaşmanız mümkün. Sivil Toplum Örgütlerine katılmamız gerektiğini söyleyen kişilerin sayısı oldukça fazla.
Van depremi için şu anda yapılabilecek en uygun davranışın, Kızılay’a yardımda bulunmak olduğunu söyleyip, bu konuda insanları bilinçlendirmeye çalışanlar da yok değil. Evet, Kızılay’a yardımda bulunmak, Van depremi için Arama Kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmak demek. Van depremi sırasında evlerini kaybedenlere yaşam alanı sağlamak demek. Kızılay’a yardımda bulunmak demek, Van depremine maruz kalanlara destek olmak demek.
Peki Kızılay’a yardımda bulunmak için ne yapmak gerekiyor? Kızılay’a bağış yapmak, cep telefonunuzdan 2868’e boş mesaj göndermek kadar kolay. Kızılay’a bağış yapmak için SMS bağışından, şu an için yararlanabilir; ve cep telefonunuz hangi GSM operatörüne bağlı olursa olsun, boş mesaj göndermeniz yeterli. Kızılay’a bağış yapmak için cep telefonlarından 2868’e gönderilen boş mesaj karşılığında, cep telefonunuzdan 5 TL alınarak, Kızılay’a; ve Kızılay’dan da depremzedelere gönderiliyor. Ve şu anda, Van depremi için bir şeyler yapmak isteyenlerin yapabilecekleri en hızlı uygulama bu.
Hepimiz Van depreminde hayatını kaybedenlere, ve Van depremini yaşayarak psikolojikman olaydan etkilenenlere üzülüyor; ve gerek televizyonlarımızdan; gerekse de internet sitelerinden Van depremini takip etmeye çalışıyoruz. Sıcacık evimizde oturup televizyon seyretmek, internette haber aramak; ya da üzülmek, Van depremini yaşayanlar için şu anda hiç bir şey ifade etmez. Kızılay’a bağış yaparak SMS bağışında bulunun; ve ”Van depremi için ben de bir şey yaptım” diyebilin.
Kızılay SMS bağışı için yapmanız gereken tek şey 2868’e boş mesaj göndermek. Hattınızdan düşecek olan her SMS bağışı için 5 TL’dir. Bütçeniz el verdiği sürece, daha fazla SMS bağışında bulunabilirsiniz…

Eski Yorumlar
  1. mümtaz

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.