”Türkiye Uluslararası Müsabakalarda Yer Alamaz”

Futbolda şike iddiaları, futbolda şike soruşturmasının gündemini oluştururken, Şampiyonlar Ligi dahil, Avrupa kupalarına, futbolda şike soruşturması kapsamında yer alan takımların göndeirlmesi, Süper Lig’in başlangıç tarihinin ertelenmemesi… gibi nedenlerden dolayı, Uluslararası Hukuk Derneği bir bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride, Türkiye Futbol Federasyonunun gerçekleştirmiş olduğu tutarsız davranışlar da dahil olmak üzere, yukarıda belirtilen sebepler nedeniyle, Türkiye’nin, tüm uluslararası müsabakalardan, uzun süre men edilebileceği belirtildi.

Futbolda şike soruşturması kapsamında, Avrupa kupalarına gönderilen takımlar hakkında, herhangi bir suç ispatında bulunulursa, Türkiye’nin, tüm avrupa kupalarından ve uluslararası müsabakalardan, uzun süreli men edilmesi gündeme gelebilecek konular arasında yer alırken, bahis ve benzeri konularda da, Türkiye’ye, geriye dönük bir sorumluluk yükleneceğine de Uluslararası Hukuk Derneği tarafından dikkat çekildi.
Uluslararası Hukuk Derneğinin yapmış olduğu açıklamalara baktığımızda, futbolda şike iddiaları sebebiyle, sadece, ismi geçen takımların sorumluluklarından değil, Türkiye liglerinde yer alan tüm takımların üstlendikleri sorumluluklardan söz edebilmenin mümkün olduğunu görüyoruz. Türk futbolu iyiye gitmiyor tabirini de rahatlıkla kullanabiliriz bu durumda; çünkü, Türk futbolunda bir güvensizlik ortamı, tüm dünya tarafından kaleme alınıyor…

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.