UEFA Türkiye Futbol Federasyonunun Kararından Haberdar

Türkiye Futbol Federasyonu, dün, şike soruşturması ile ilgili kararlarını açıkladı. Daha doğrusu Türkiye Futbol Federasyonunun açıkladığı karar değil, bir kararsızlık niteliğinde idi. Dün MaviBoncugum.Com’da yayınladığımız özellikle Erman Toroğlu’nun tahminleri burada doğru çıktı; ve Türkiye Dutbol Federasyonu şiyeyi suçtan saymayarak; ortada bir savunmanın da olması gerektiğini; ve iddianame açıklanana kadar ki bu iddianamenin açıklanmasının da Ekim 2011 başını bulması bekleniyor; herhangi bir karar uygulanmayacağını belirtti.

<

Şike soruşturmasında adı geçen takımların Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Liglerine gideceğinin Mehmet Ali Aydınlar’a sorulması üzerine ise Mehmet Ali Aydınlar şu şekilde bir açıklamada bulundu: ”Kendisinde herhangi bir şüphe duyan takım UEFA’ya ve Şampiyonlar Ligi’ne gitmesin…” Bu kararlar dün, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından UEFA’ya da açıklandı…
Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA’ya bir bildirgede bulunarak, şike soruşturmasında adı geçen takımların savunma haklarının olmadığı; ve bundan dolayı da herhangi bir karar verilmediği açıklaması yer aldı. Neden böyle bir kararsızlık kararının verildiği UEFA’ya, savunma hakkının olmaması vurgulanarak yapıldı….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası