UEFA.com Fenerbahçe’nin Şampiyonluğunu Kabul Etmiyor mu?

UEFA, Fenerbahçe’yi, sanki organizasyonlarında hiç istemiyor gibi bir davranış sergiledi. Ancak bunun aslında bir unutkanlıktan olduğu iddia ediliyor. UEFA.com adresindeki internet sitesinde, UEFA, takımlar hakkındaki istatistikleri güncelliyor; ve hangi takımın kaç sefer şampiyon olduğunu, en son ne zaman şampiyon olduğu gibi bilgileri, futbol meraklıları, UEFA.com’dan takip ediyorlar.

<

Ancak UEFA.com, Fenerbahçe’nin şampiyonluk sayısını 17 olarak belirtirken, Fenerbahçe’nin son şampiyonluk yılının ise, 2007 olarak göstermesi, pek çok kişinin kafasını karıştırdı. Bu durum akıllara hemen şu soruyu getirdi: ”Futbolda şike iddiaları ile gündeme bomba gibi düşen Fenerbahçe’yi istemediğini zaten daha önceden açıklamış olan UEFA, Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu da mı kabul etmiyor?”
UEFA.com hakkında Fenerbahçe için ortaya çıkan bu gerçek ise, yetkililere kadar ulaştı; ve Fenerbahçe’nin, futbolda şike sebebiyle mi şampiyonluğunun yazılmadığı soruldu. Yetkililerden gelen bilgi ise şu şekilde: ”Fenerbahçe’nin profilini güncellemeyi unuttuk. Bugün, Fenerbahçe’nin şampiyonluk sayısı 18’e yükseltilerek, son şampiyonluk yılı da 2011 olarak düzeltilecek…”
UEFA.com’un, ne denli geçerli bir açıklama yaptığı ise tartışılır. UEFA.com gibi köklü bir sitenin, güncelleme yapmayı ne kadar unutabileceği meçhuldür. Fenerbahçe’nin adının, futbolda şike iddiaları ile gündeme gelmesinin, UEFA.com’un midesini bulandırmış olabileceği ise kuvvetli ihtimal.


Latest Comments
 1. Musviq

  bu kadr haksizdig olmaz biz sampion iken sampionlugumuzu elimizden aldilar bize yapilan haksizdig yerde kalmayacak

 2. osman

  bır şike bukadar basıtmı benım emehımı calcak ve cezasıs kalacak olmaz hak yerını bulsun cezasını ceksın

 3. osman

  ne yanı ben adam öldureceyım ay benı bırkere af edın yok böyle bırşey

 4. berk

  benböyle bir şey görmedim cezası ne ise verilsin eğer bir şey kanıtlanamamışsa fenerbahçe ne yapsa haklıdır.Şike yoksa aziz yıldırımın hapiste ne işi vardır

 5. mehmet

  ben berk arkadaşıma katılıyorum.şike yoksa fenerbahçe ne için şampiyonlar ligine gidememiştir ve neden trabzonspor gitmiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası