Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Tarafından Yapılan Basın Toplantısı

Türkiye Futbol Federasyonu, öncelikle takım başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi; sonrasında ise, kendi üyeleri arasında bir toplantı gerçekleştirerek, futbolda şike iddiaları ile ilgili kararını verdi.

<

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Kulüpler Birliği ile yaptığı toplantının ardından bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Ve Mehmet Ali Aydınlar, Süper Lig’in, belirlendiği gibi 5 Ağustos 2011’de başlayacağını açıkladı.
Mehmet Ali Aydınlar’ın açıklaması şu şekilde: ”Futbolda şike iddiaları ile ilgili, elimize herhangi bir kanıt ya da delil ulaştırılmamıştır. Ancak biz, futbolda şike soruşturmasını yakından takip ediyoruz. Buna karşın, elimizde herhangi bir kanıt ya da delil bulunmaması nedeniyle, herhangi bir uygulama başlatamamaktayız; bu durumla ilgili bir karar verebilmemiz olanaklı değildir.”
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, kamuoyunu sağduyulu olmaya ve soğukkanlı davranmaya davet ederken, birlik ve beraberlik günlerinde bulunduğumuzu; bu nedenle de herkesin bir olması gerektiğini belirtti. Öncelikle adli makamlar karar verecek; sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonu, en doğru kararı vermeye çalışacak.
Süper Lig’in 5 Ağuztos’ta, planlandığı tarihte başlayacağını bildiren, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Süper Kupa Finali’nin de, yine planlandığı gibi 31 Temmuz’da oynanacağını bildirdi. Fenerbahçe’nin şampiyonlar Ligi’ne, Trabzonspor’un da Şampiyonlar Ligi ön elemelerine katılacağını belirten Mehmet Ali Aydınlar, herşeyin planlandığı şekilde olmaya devam edeceğini belirtirken, bu olaydan en az zararla kurtulacağımızı; ve Kulüpler Birliği üyelerinin de Türkiye Futbol Federasyonuna tam yetki verdiğini, ve bu olaydan en iyi şekilde sıyrılınacağını belirtti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası