Yılbaşında Neden Kırmızı Giyilir? Yılbaşında Kırmızı Giymek İle İlgili Bilgiler

Yılbaşında Neden Kırmızı Giyilir? Yılbaşında Kırmızı Giymek İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, yılbaşında neden kırmızı giyilir sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Yılbaşı adetleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan yılbaşında kırmızı giymek ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, yılbaşında neden kırmızı giyilir sorusunun yanıtlarına bakalım; ve yılbaşı inançlarından bir tanesini yakından tanıma olanağına sahip olalım:

Yılbaşı gecesi adetleri arasında yer alan yılbaşında kırmızı giymek, yılbaşı inançlarına göre, gece tam 00:00’da gerçekleştirilmeli, ve giyilen kırmızı özellikle yeni bir giysi olmalı. Yılbaşı inançları arasında yer alan yılbaşında kırmızı giymek ile ilgili bilgilerin batıl olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Ancak batıl da olsa, bizler, yılbaşı inançları arasında yer alan yılbaşında kırmızı giymek ile ilgili bu batıl inancı az ya da çok gerçekleştiriyoruz.

Peki yılbaşında neden kırmızı giyilir? Yılbaşında kırmızı giymek sayesinde, o senenin uğurlu geçeceğine inanılmaktadır. Yılbaşında kırmızı giymek, o sene boyunca sürekli yaşanacak olan yeniliklere işaret etmektedir. Yılbaşında neden kırmızı giyilir sorusunun en önemli yanıtlarından bir diğerinin ise o senenin bolluk, ve bereket içerisinde geçeceğine inanılması olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

O halde ne yapıyoruz? Batıl demiyoruz, bir şey kaybetmeyeceğimizi de düşünerek, yılbaşı adetleri; ve yılbaşı inançları arasında yer alan yılbaşında kırmızı giymek ile ilgili bu geleneğe bizler de uyum sağlıyoruz. Nasrettin hoca gibi göle un sersek ne olur? Ya tutarsa? 🙂

Hepimiz için bol kazançlı, bereketli, şanslı, istediğimiz gibi bir sene olsun inşallah, Milli Piyango’dan da biraz bir şeyler gelirse, değmeyin keyfimize…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.