Yılbaşında Hindi Neden Kesilir? Yılbaşında Neden Hindi Yenir?

Yılbaşında Hindi Neden Kesilir? Yılbaşında Neden Hindi Yenir?

Sizlere daha önce de yılbaşı adetleri nelerdir sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışmış, ve yılbaşında neden kırmızı giyilir sorusunun yanıtını vermiştik. Bu yazımızda da yılbaşında neden hindi yenir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Yılbaşında hindi neden kesilir sorusunun yanıtını öğreneceğiniz yazımız ile birlikte, eminiz, yılbaşı adetleri arasında yer alan hindi ile ilgili sorularınızın yanıtlarını bulacaksınız.

Yılbaşı sofrası yoktur ki içerisinde hindi olmasın. Evlerde yılbaşı kutlayanlar için zaman zaman bozulabilen, ve yerine tavuğun ikame edildiği hindi, özellikle yılbaşı kutlamalarını otellerde, restaurantlarda gerçekleştirenlerin menülerinin baş yemeğidir. Bu nedenle yılbaşı ile hindi bir şekilde özdeşleşmiştir. Biz de bu nedenle, yılbaşında neden hindi yenir, yılbaşında hindi neden kesilir sorusunun yanıtından söz etmek istedik.

Yılbaşı adetleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan yılbaşında hindi yemek, aslında eski zamanlardan gelen bir gelenek niteliğindedir. Çünkü hindi, yapı itibari ile büyüktür; ve bu nedenle de ilgi odağı olabilen bir yemek türü niteliğindedir. Şölenlerin baş konuğu olan hindi yemekleri, yılbaşı kutlamalarının da şölen olarak değerlendirilmesi dolayısı ile tercih edilen yemek türleri arasında yer almaktadır.

Siz de bu sene, yılbaşında hindi yemek geleneğini bozmayın, ve yılbaşı adetlerinden bir tanesini daha gerçekleştirmiş olun; biraz da uyumlu olmak; ve hayatı herkes gibi yaşamak gerek, öyle değil mi? Mutlu seneler, iyi yıllar…

Eski Yorumlar
  1. Anonim

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.