Sevgililer Gününde Evde Romantizm Nasıl Yaşanır?

Sevgililer Gününde Evde Romantizm Nasıl Yaşanır?

14 Şubat Sevgililer günü yaklaşıyor… Sömestra da denk gelmedi… Çocukların okulu, sizin işiniz vs derken, sevgililer gününde evde romantizm nasıl yaşanır sorusunun yanıtını aramaya başladınız… Her şeyin öncesinde belirtelim ki, aslında şanslısınız. Evde geçirmek istediğiniz bir Sevgililer gününden söz ediyoruz, yani sevdiğiniz insan sizin eşiniz, ve yanınızda. Bunun yanında, siz onu oldukça iyi tanıyor; ve nelerden hoşlanıp neleri sevmediğini de iyi biliyorsunuz. Sevgililer gününde evde neler yapılabilir; ya da sevgililer gününde evde ne yapılır sorusunun yanıtını, ister maddi yetersizlikler dolayısı ile, ister iş, ya da çocuklar nedeni ile bulmaya çalışıyor olun, yapmayı düşündüğünüz şeyden eşinizin ne kadar hoşlanacağını; ya da hoşlanmayacağını kolay bir şekilde kestirebileceksiniz. O halde, hemen işe koyulalım…

Sevgililer Gününde Evde Ne Yapılır?

Her şeyin öncesinde, eğer imkanınız varsa, çocukları o akşam annenizin yanına gönderin. Sonrasında da eşiniz için romantik ortamda yenilebilecek özel yemekler hazırlayın… Her zaman yediğiniz kuru fasülyeyi bugün kesinlikle düşünmeyin. 14 Şubat her günden farklı bir gün ise, 14 Şubatta yenilecek yemekler de her gün yenilen yemeklerden farklı olmalı…

Yemeği hazırladıktan sonra sıra kendinizi hazırlamaya geldi… Öncelikle kendinize, çok da masum olmayan kıyafetler seçin… Masum olmayın, çünkü özel bir gün için romantik bir gece hazırlıyorsunuz, unutmayın… Ardından kıyafetinize uygun makyaj malzemelerini bir araya toplayın, saçlarınızı da makyajınıza uygun; ve etkileyici bir şekilde yapın… Onun en beğendiği parfümü sürün.

Peki evi hazırlamayacak mısınız? Elbette hazırlayacaksınız. Kokulu mumlar; ve çiçek kokulu spreyler ile, her odanın daha farklı kokmasını sağlayın. Evin ışıkları ise loş olsun. Öyle tüm ışıkları yakmak zorunda değilsiniz… Ortam böylece daha romantik olacaktır.

Sofrada kırmızı mum, kalpli yemek tabakları, çikolata, çilek, şampanya… gibi şeyler yer alsın. Yemekler ile birlikte bu sofra, günün anlamına anlam katacaktır.

Artık sıra, eşinizi romantik bir şekilde karşılamaya geldi… O elinde çiçeği ile eve gelip sizin 14 Şubat Sevgililer Gününüzü kutladığında, siz de onu romantik bir şekilde öperek karşılayın… Evin tüm havası o anda değişecektir…

Önceden hazırlamış olduğunuz Sevgililer günü kartınızı eşinizin bulabileceği bir yere koyduysanız, sizin kokunuz, ve güzel sözleriniz ile süslenmiş olan bu kart, onun, elini – yüzünü yıkamak için gittiği banyodan, hemen tekrar size yönelmesini sağlayacaktır.

Siz de bu arada yemekleri tabaklara koyun, ve romantik aşk şarkılarının bulunduğu müzik sıralamanızın başlamasını sağlayın. Sizi bulmak için yanınıza koşacak olan eşiniz, güzel kokular arasında romantik bir sofra; ve romantik müzikler eşliğinde yediği yemekten büyük keyif alacaktır.

Yemek bitmiş de olsa sofradan kalkmayın, unutmayın, daha çileğiniz, çikolata, ve şampanyanız var… Ama, aralıklı olarak, müzik eşliğinde dans edebilir, ve birbiriniz ile teması kuvvetlendirebilirsiniz.

Artık birbirinize çok yakınsınız. Masaj ile bunu destekleyebilir, tadını çıkartabilirsiniz… Yapacağınız en son şey ise, birbirinize sarılarak uyumak olsun… Sabah uyandığınızda yaşayacağınız mutluluk, her şeye bedel olacaktır…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.