Sevgililer Günü Nasıl Kutlanır? Sevgililer Günü Tarihçesi Hakkında Bilgiler

Sevgililer Günü Nasıl Kutlanır? Sevgililer Günü Tarihçesi Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere sevgililer günü ile ilgili bilgiler vereceğimizi, ve dünya genelinde sevgililer günü nasıl kutlanır sorusunun yanıtını bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde, sevgililer günü nedir sorusunun yanıtı ile birlikte, sevgililer günü nasıl kutlanır sorusunun yanıtlarını dünya genelinde olacak şekilde almaya başlayalım. Bakalım sevgililer günü nasıl kutlanır, ve sevgililer günü nedir?

Sevgililer günü nasıl kutlanır? Sevgililer günü kutlamaları sırasında, her sene, 14 Şubat tarihinde, birbirini seven insanlar, dünya genelinde sevgililer günü kutlamaları gerçekleştirir, çiçek, şeker; ya da hediye değişimlerini kendi aralarında gerçekleştirmeye çalışırlar. Sevgililer günü kutlamaları Aziz Valentine hatırına gerçekleştirilmektedir. Peki kimdir bu Aziz Valentine?

Sevgililer günü tarihçesi: Sevgililer günü tarihçesi için farklı hikayelerden söz edildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Sevgililer günü tarihçesi için anlatılan ilk hikaye, Roma’da, 3. yüzyılda gerçekleşmektedir. İmparator 2. Claudius, erkeklerin askerliklerini iyi yapabilmeleri için bekar olmalarına karar veriyor; evli erkeklerin ise iyi askerlik yapamadığını savunuyor. Buna göre, tüm genç erkekler için evliliği yasaklıyor. Fakat genç aşıklar, Katolik Kilisesi’nde Aziz Valentine tarafından gizlice evlendiriliyorlar. Bu durumdan haberi olan 2. Claudius ise, Aziz Valentine’i idam etme kararını veriyor…

5. Yüzyıl itibari ile sevgililer günü kutlamaları 14 Şubat tarihinde gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Aziz Valentine’in hatırlanması adına 14 Şubat tarihinin romantik bir gün olarak kutlanmasına karar verilmiş bulunulmaktadır. Uzun seneler bu durumun bu şekilde devam edilmesinin ardından 1415 civarlarında da sevgililer günü kutlamalarının yazılı şekilde gerçekleştirildiği belirtilmektedir. Ve inanılır ki, Aziz Valentine kurban edildiğinde, izi daha fazla akılda kalmakta; sonrasında, yasak edilen şey daha güçlü bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

1900’lü yıllara gelindiğinde, sevgililer günü kutlamaları artık tüm dünya genelinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Sevgililer günü nasıl kutlanır sorusunun yanıtlarına bakıldığında şu bilgi de elde edilmektedir ki, sevgililer günü kutlamaları zaman içerisinde tebrik kartları ile gerçekleştirilmeye başlandığında, insanların birbirlerine karşı olan duygularını ifade etmeleri de daha kolay bir hal almış olmaktadır.

Sevgililer günü nasıl kutlanır sorusunun yanıtları arasında yer alan sevgililer günü hediyelerinin de 1700’lü yılların sonrasında satılmaya başlandığını belirtmemiz gerekmektedir. 1840’lı yıllarda, el yapımı sevgililer günü hediyelerinin satışının başladığını da belirtmeyi unutmamalıyız…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.