Regaip Kandili 2012 Kutlu Dualar Kabul Olsun

Regaip Kandili 2012 Kutlu Dualar Kabul Olsun

Bugün Regaip kandili 2012 olduğundan dolayı, bu yazımızda sizlere Regaip kandili hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Her şeyden önce, Regaip kandilinizi en içten dileklerimizle kutlar, bu mübarek günde tüm dileklerinizin, isteklerinizin, ve dualarınızın gerçekleşmesini temenni ederiz. Regaip kandili ne zaman diyenler için, Regaip kandili ne zaman sorusunun yanıtını Regaip kandili 2012 kapsamında verelim: Regaip kandili 2012 için Regaip kandili ne zaman sorusunun yanıtı 24 Mayıs’tır. Bu bilgilerin sonrasında, Regaip kandili hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışalım:

Regaip kandili hakkında bilgi vermeye, Regaip kandili nedir sorusunun yanıtı ile başlayalım, ve sonrasında da Regaip kandili hakkında bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya devam edelim:
Regaip kandili nedir? Regaip kelimesi Arapçadan gelen bir kelime olan Reğa-be’den türemektedir. Reğa-be kelimesinin anlamı, isteklerin, dileklerin, duaların gerçekleşmesi için çaba sarfetmek anlamına gelmektedir. Regaip kandili nedir dediğimizde verdiğimiz yanıtın ardından şunu belirtmeliyiz: Regaip kandili ne zaman sorusunun yanıtının, üç ayların ilk ayı olan Recep ayının ilk Cuma gecesine denk geldiğini belirtmeliyiz. Bir başka ifadeyle, üç ayların başlangıcının, ilk Perşembe gününün akşamı, Regaip kandili ne zaman sorusunun yanıtı niteliğini taşımaktadır.

Regaib kandilinin Regaib ismi ile anılmasının nedeni meleklerden kaynaklanmaktadır, ve bu geceye Regaip isminin verilmesinin, meleklerin becerisi olduğu düşünülmektedir. Regaib kandili Cuma gecesine denk gelmekle birlikte, Cuma gecesi zaten değerli bir gece olduğundan ötürü, iki değer birleşir, ve Regaib kandilinin önemi ortaya çıkar. Regaib kandilinde ibadet ederek, Allah’a sığınanların, Allah tarafından affedildiği, kaynaklarda belirtilmektedir. Regaib kandilinde dua edenlerin duaları kabul edilir. Sadaka veren, namaz kılan, oruç tutanların, Regaib kandilinde çok farklı sevapları bulunmaktadır.

Regaip kandili 2012’yi ibadet yaparak geçirmeniz önerilmektedir. Namaz kılmalı, Kur’an-i kerim okumalı, Perşembe günü yani bugün oruç tutulmalı, tövbe edilmelidir. Sadece Regaip kandili 2012’de değil, aslında tüm Recep ayında tutulan oruçların büyük bir sevabının bulunduğu da unutulmamalıdır.

Tüm MaviBoncugum.Com takipçilerinin Regaip kandili 2012 günü, yürekten kutlu olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.