Kadir Gecesi 2012 Ve Kadir Gecesi Hakkında Bilgi

Kadir Gecesi 2012 Ve Kadir Gecesi Hakkında Bilgi

Bu gece, Kadir Gecesi 2012… Öncelikle, tüm MaviBoncugum.Com okuyucularımızın Kadir Gecesi 2012’sini en içten dileklerimizle kutluyor, ve umut ediyoruz ki: Kadir Gecesi 2012’de etmiş olduğunuz duaların tamamı kabul olsun; ve Allah, Kadir Gecesi 2012 kapsamında sizler, bizler; kısacası hepimiz için, her şeyin en hayırlısını versin. Allah Kadir Gecesi’ni birlikte kutlayacağımız nice seneler nasip etsin diyerek, Kadir Gecesi hakkındaki bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlıyoruz:

Kadir Gecesi nedir diyenler için, öncelikle Kadir Gecesi nedir sorusunun yanıtını verelim; daha sonra ise, Kadir Gecesi’ni tanımaya, ve Kadir Gecesi hakkında bilgi edinmeye devam edelim: Kadir Gecesi nedir? Kadir Gecesi, Kur’an-i Kerim’in indirildiği gecedir. Kur’an-i Kerim’de, Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilmekle birlikte, Kadir Gecesi yeryüzüne meleklerin indirildiği; ve iş yaptıkları da belirtilmektedir.

Kadir Gecesi tövbe edilmesinin belirtildiği insanlar, Allah’ın affedici olduğunu da bilmelidirler. Kadir Gecesi’nde; ve Kadir Gecesi 2012’de bolca ibadet; ve dua edilmeli, Allah’tan, günahlarımızın affedilmesini dilemeliyiz. Kadir Gecesi’nde öyle bir an vardır ki, hiç bir dua, hiç bir istek geri çevrilmez; fakat, bu anın ne zaman olduğu bilinmemektedir. Bu nedenle, Kadir Gecesi’nde, olabildiğince fazla ibadet edilmesi, ve dua edilerek af dilenmesinin gerekliliği belirtilmektedir.

Kadir Gecesi okunacak dua olarak belirtilen ise şudur: Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa’fü anni… Kadir Gecesi okunacak olan duanın anlamına bakmamız gerekirse, Allah’ın affedici olduğu, yapılan günahları affettiği, bizi de affetmesini istediğimiz bu dua, Kadir Gecesi okunacak dualar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, Kadir Gecesi, Kadir Suresi’nin de, Kadir Gecesi okunacak dualar arasında yer aldığı belirtilmektedir. Kadir Gecesi okunacak dualar arasında yer alan Kadir Suresi, diğer zamanlarda Kur’an-i Kerim’i hatmekten daha hayırlı, ve daha sevaptır şeklinde ifadeler de bulunmaktadır.

Kadir Gecesi fecire kadar ibadet edilemese dahi, Yatsı Namazının cemaatle birlikte olması; ve Yatsı Namazı sonrasında, olabildiğince uzun süre ibadet edilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.