Hıdırellezde Ne Yapılır? Hıdırellez Duası Nasıl Edilir?

Hıdırellezde Ne Yapılır? Hıdırellez Duası Nasıl Edilir?

Bu yazımızda sizlere, Hıdırellezde ne yapılır sorusunun yanıtını verirken, aynı zamanda da Hıdırellez duası nasıl edilir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. İçinde bulunduğumuz gün 5 Mayıs 2012 olmakla birlikte, Hıdırellez 2012’nin bu akşam kutlanacağını belirtmek isteriz… O halde önce, Hıdırellezde dilek tutmak için soralım: hıdırellezde ne yapılır; Hıdırellezde dilek dileme nasıl olur, Hıdırellez duası nasıl edilir?

Hıdırellezde ne yapılır sorusunun yanıtları arasında, Hıdırellez 2012 için ilk olarak şunu belirtmemiz gerekmektedir: Hıdırellez sabahı erken kalkılmalı, ve evin tüm kapıları açılmalıdır. Eğer evde evlenecek çağda bir genç kız var ise, çeyiz sandığı da açılmalıdır. Hıdırellez 2012’de yapılacak olan bu uygulama, eve bereket dolmasına, ve genç kızın iyi bir evlilik yapmasına edilen temennileri amaçlamaktadır.

Hıdırellezde ne yapılır sorusunun yanıtları arasında, hıdırellez 2012’de, sabahın erken saatlerinde kırlara, bayırlara giden insanlara rastlamak mümkündür. Bu insanlar, Hızır peygamberin ayak izlerine basmayı hayal etmektedirler.

Hıdırellez 2012’de, içinizde doğa sevgisi, ve insan sevgisinin bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü, hem Hızır peygamber; hem de İlyas peygamberin içinde doğa; ve insan sevgisi bulunmaktadır. Hıdırellezde, hayır, iyilik, ve bereket için çalışmanız önerilmektedir.

Hıdırellezde ne yapılır sorusunun yanıtları arasında, yapılmaması gereken bazı şeylerden de söz etmek gerekmektedir, örneğin, yeşil olan hiç bir şeyi, hıdırellez 2012’de dalından kopartmamanız önerilmektedir.

Hıdırellez 2012, 6 Mayıs 2012, ikindi zamanında sona ermektedir; ancak hıdırellez 2012 eğlenceleri muhtemelen, hıdırellez ne zaman sorusunun yanıtının yanlış bilinmesi dolayısı ile de 6 Mayıs 2012 akşamına kadar kutlanacaktır…

Hıdırellezde dilek tutmak, ve hıdırellezde dilek dileme amaçlı olarak, hıdırellez duası nasıl edilir sorusunun yanıtını şu şekilde vermemiz gerekmektedir:

Hıdırellez duası, hıdırellezde ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan hıdırellezde dilek tutmak, ve hıdırellezde dilek dileme adına gerçekleştirilen eylemler uygulanırken edilir… Hıdırellez duası nasıl edilir diyenler için, hıdırellez duasını şu şekilde verelim:

Bismillahirahmanirahim. bin bir adım bir adım allah bir adım adım kerim kerem allah başımda bir duman var yardım eyle ya allah la ilaha illallah muhammeden resullullah yetiş imdadıma hızır ile allah birsin sen kulla mişersin biz gibi kulların yardımcısı sensin hızır deryada erdim murada amin

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.