Bugün Miraç Kandili Miraç Kandili 2012 Kutlu Olsun

Bugün Miraç Kandili Miraç Kandili 2012 Kutlu Olsun

Bu sabah, güne, Miraç Kandili 2012 kutlamaları ile başladık. Miraç Kandili ne zaman; ve Miraç Kandili hangi gün diyenler için, bugünün tarihi: 16 Haziran 2012… Tüm MaviBoncugum.Com takipçilerinin Miraç Kandili 2012’ni en içten dileklerimle kutlar; ve tüm isteklerinizin yerine gelmesi, dualarınızın kabul olmasını temenni ederim. Ben Almina, elimden geldiğince, özel günlerinizi kutlamaya, ve bu özel günler hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışıyorum. Miraç Kandili 2012 için de, Miraç Kandili 2012 hangi gün, ve Miraç Kandili 2012 ne zaman sorularının yanıtlarını verdikten sonra, Miraç Kandili ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Üç aylar 2012 senesi için 22 Mayıs 2012 Salı günü başladı. Üç aylar 2012 içerisinde ilk kandil olan Regaip Kandili 2012‘yi geride bıraktık. Miraç Kandili 2012’yi yaşamakta olduğumuz bugünün sonrasında, Berat Kandili, ve Kadir Gecesi gibi özel günleri de, üç aylar 2012 içerisinde hep birlikte yaşayacağız.

Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in, Allah’ın huzuruna çıktığı ilk gece olarak bilinmektedir. Miraç Kandili, üç ayların ilki olan Recep ayında gerçekleşmiş bir gece olarak bilinmektedir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed, Cebrail eşliğinde, Mescid-i Haram, oradan Mescid-i Aksa, oradan da Semaya yükselerek Allah’ın huzuruna çıktı. Bu yükseliş Miraç Kandili’nde, Allah’ın daveti üzerine gerçekleşmiştir; İslam inancında buna inanılmaktadır. Miraç Kandili’nde, Peygamberimiz Hz. Muhammed, semaya yükselişi sırasında gerçekleştirdiği yolculuğunu, Burak isimli at ile gerçekleştirmiştir.

Miraç Kandili’nde, Peygamberimiz Hz. Muhammed’e, Allah’a şirk koşmayanların Cennet’e gideceği müjdesi ilk kez verildi. Bunun yanında, beş vakit namazın farz olduğu da Miraç Kandili’nde emredilmiştir…

Tüm isteklerinizin yerine gelmesi dileğiyle, Miraç Kandili 2012 hepimize kutlu olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.