Babalar Günü Hakkında Bilgi İlk Babalar Günü Ne Zaman Kutlandı?

Babalar Günü Hakkında Bilgi İlk Babalar Günü Ne Zaman Kutlandı?

Bu yazımızda sizlere, babalar günü hakkında bilgi vereceğiz. Babalar günü hangi tarihte kutlanır; ve babalar günü hangi gün diyen tüm MaviBoncugum.Com okuyucuları, yazımızı okuyarak, babalar günü hakkında bilgi edinebilecekler. Her sene Haziran ayında kutlanan babalar günü hakkında bilgi edinmek amacı ile okumaya başladığınız bu yazımızda, babalar günü hangi gün; ve babalar günü hangi tarihte kutlanır sorularınıza da yanıtlar bulabileceksiniz…

Babalar günü hakkında bilgi vermeye, babalar günü hangi gün; ve babalar günü hangi tarihte kutlanır soruları ile başlayalım. Her sene, Haziran ayının üçüncü pazar gününe denk gelen hün, babalar günü olarak kutlanmaktadır. Babalar günü 2012 ne zaman sorusunun yanıtı da, 2012 babalar gününün 17 Haziran 2012 olduğu şeklinde verilmektedir. 2012 senesinin Haziran ayının üçüncü Pazar günü 17 Haziran 2012’dir.

Babalar günü hakkında bilgi almaya çalıştığımızda, babalar günü tarihinin, Antik Roma dönemine kadar uzandığını belirten tarihçiler ile karşılaşabiliyoruz. Babalar günü tarihi ile ilgili bilgi vermeye çalışan bir diğer tarihçi grubu ise, ilk babalar gününün Batı Virginia’da gerçekleştirildiğini belirtmektedir. Babalar günü tarihi ile ilgili bilgilerimizi almaya devam ederken, resmi olarak ilk babalar gününün, 1924 senesinde, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge tarafından desteklenerek kutlandığını belirtmemiz gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.