Anneler Günü Ve Anneler Günü 2012 İle İlgili Bilgiler

Anneler Günü Ve Anneler Günü 2012 İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, anneler günü hakkında bilgiler vereceğiz. Anneler günü hangi gün, anneler günü ne zaman, anneler günü 2012… Kısacası, yazımız içerisinde, anneler günü hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabilme şansına sahip olabileceksiniz. Anneler günü 2012; ve anneler günü 2012 ne zaman sorusunun yanıtlarını vermeden önce, anneler günü hangi gün sorusunun yanıtını sizlerle paylaşalım:

Anneler günü hangi gün? Ülkemizde, anneler günü, Mayıs ayının ikinci pazar gününe denk gelen günde kutlanmaktadır. Yani, anneler günü hangi gün sorusunun net bir tarihi yoktur; her sene, Mayıs ayının ikinci Pazar gününde anneler günü kutlanmaktadır. Anneler günü 2012 ne zaman sorusunun yanıtını ise, anneler günü 2012 için şu şekilde vermemiz gerekmektedir:
Anneler günü 2012 ne zaman? Anneler günü 2012, 13 Mayıs 2012 tarihinde, anneler günü 2012 olarak kutlanacaktır… Anneler günü 2012, tüm dünyada evrensel bir gün olarak kutlanacaktır; dünya üzerinde bulunan pek çok anne, çocuklarından hediyeler alacak; sevgi gösterileri ile anneler günü kutlamalarına nail olacaklardır.

Anneler günü, Türkiye’de, 1955 senesinden bu yana kutlanmaktadır. Anneler günü 2012 de, Türkiye’deki, 57. anneler günü olarak kutlanacaktır. Türkiye’de anneler günü için, Türk Kadınlar Birliği, her sene bir anne seçmekte; seçilen anne, anneler gününde yılın annesi ilan edilmektedir. Yılın annesi, çocukları için fedakarlık yapan anneler arasından seçilmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.