30 Ağustos Zafer Bayramı 2012 Hepimize Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramı 2012 Hepimize Kutlu Olsun

Zafer Bayramı neden kutlanır? 30 Ağustos Zafer Bayramının kutlanmasının nedeni, 1922 senesinin 30 Ağustos gününde kazanılmış olan Başkumandanlık Meydan Muharebesidir. Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanılması ile elde edilmiş olan zafer, yasal olarak bayram ilan edilerek, her senenin 30 Ağustos tarihinde kutlanmaya başlanmış bulunmaktadır. Yani, Zafer Bayramı neden kutlanır sorusunun yanıtı: 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılmış olan zafer, Başkumandanlık Meydan Muharebesi’dir.

Peki ya 30 Ağustos Zafer Bayramı nasıl kutlanır? 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, resmi bayram olması gerekçesi ile Milli bayram kutlamaları gerçekleştirilmektedir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, sadece Türkiye’de değil, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, ve Türkiye’nin diğer temsilciliklerinde büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Bu bilgi ile, 30 Ağustos Zafer Bayramı nerelerde kutlanır sorusunun yanıtlarını da almış bulunmaktasınız.

30 Ağustos Zafer Bayramı nasıl kutlanır sorusunun yanıtlarını vermeye devam ederken belirtelim: 30 Ağustos Zafer Bayramı 2012’de de olacağı gibi, tüm 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında, hem resmi, hem de özel kurum, ve kuruluşların katılımı ile resmi geçitler düzenlenir. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına ilişkin konuşmalar yapılır; ve bu konuşmalarda, zaferin anlam ve önemi hakkında bilgiler, Türk halkına verilmeye çalışılır.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Türk Silahlı Kuvvetleri de katılım göstermektedir. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında, gökyüzünde pek çok uçağın, 30 Ağustos Zafer Bayramı için gösteri yaptığını görebilirsiniz. Meydanlarda yapılan kutlamalarda fener alayları düzenlenerek, havai fişek gösterileri de, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Tüm MaviBoncugum.Com takipçileri; ve Türk halkının, 30 Ağustos Zafer Bayramı 2012 özel günü, milli bayramı, resmi zaferi kutlu olsun… Nice zaferleri hep birlikte kutlayabilmemiz dileği ile…

Eski Yorumlar
  1. Tuba

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.