Milli Piyango Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Milli Piyango Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinde dağıtılacak olan büyük ikramiye, hepimizin hayallerini süslemeye başladı. Herkes, karşısına çıkan ilk biletçiden bir bilet alıp, şansını denemek isteğinde. Fakat, her biletçide satılan Milli Piyango Bileti gerçek Milli Piyango bileti olmayabilir. Sahte Milli Piyango Bileti almamak için dikkat edilmesi gerekenleri bilmezseniz, belki de Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinde büyük ikramiye size çıkacak; fakat sizin sahte Milli Piyango Biletine sahip olmanız nedeniyle siz, 40 milyon TL’lik büyük ikramiyeye sahip olamayabilirsiniz. Bu büyük üzüntü; ve hayal kırıklığı ile yüz yüze gelmek istemiyorsanız, Milli Piyango bileti alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun yanıtını iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere, Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenlerden söz etmeye çalışacağız…

Milli Piyango bileti alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler:

Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada, biletin özelliklerinin net bir şekilde okunması yer alıyor. Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, Milli Piyango biletinin alındığı kişi ya da bayidir. Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri ise, biletin yırtılmamış; ve buruşmamış olması gerektiğidir.

Milli Piyango bileti alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de: Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, gezici biletçilerde yaka kartı; ve bayilerde satılan biletlerde de, Milli Piyango İdaresi tarafından verilmiş bayilik ruhsatının bulunmasıdır. Milli Piyango bileti alırken, bayilik ruhsatı ya da yaka kartını istediğinizde, size gösterebilecek olan kişilerden yılbaşı bileti almanız önerilmektedir.

Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, yılbaşı biletinin arka tarafında yer alan bayi satış mührünün bulunup bulunmadığı da yer almaktadır. Bayi satış mührü, yılbaşı biletinin arkasında mutlaka yer almalıdır. Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, yılbaşı biletinin, pürüzsüz; ve örselenmemiş olması gerektiği de yer almaktadır.

Milli Piyango bileti alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de şu şekildedir: Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, Milli Piyango biletinin, yılbaşı biletinin sol alt kısmında yer alan güvenlik numarasıdır. Bu güvenlik numarasının üzerinde iki parmak gezdirildiğinde, güvenlik numarası rakamlarının kabarık olduğunun hissedilmesi gerekmektedir.

Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan bir diğer şey de, yılbaşı biletinin ışığa tutulmasıdır. Işığa tutulan Milli Piyango biletinin üzerinde, beyaz renkli bir MP ambleminin yer alması gerekmektedir. Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, yılbaşı biletinin UltraViyole ışınlara tutulması da yer alıyor. UltraViyole ışıkta yılbaşı biletinin üzerinde açık yeşil; ve mavi renklerde, hem parlayan; hem de kesik çizgiler şeklinde dağılmış olan elyafların bulunması gerekiyor.

Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, yılbaşı biletini, 18 yaşından küçük kişilerin almamasının gerekliliği de yer alıyor. Yaşı 18’den küçük olan kişilere büyük ikramiye çıksa dahi, bu kişiler, büyük ikramiye talebinde bulunamıyorlar.

Milli Piyango bileti alındıktan sonra yapılması gerekenler arasında ilk sırada ise, Milli Piyango bileti alan kişinin, Milli Piyango biletinin arkasına, isim ve soy isim yazarak imzalamasının gerekliliği yer alıyor. Bu işlem güvenlik açısından önemli. Yılbaşı biletine büyük ikramiye çıkıp da, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü; ya da şubelerine gidildiğinde de, büyük ikramiyenin teslim alınmasının öncesinde, yılbaşı biletinin sahibinin, yılbaşı biletinin arkasına adını ve soy adını yazarak imzasını atması isteniyor. Bu şekilde, yılbaşı biletinden kazanılan büyük ikramiyenin kime ait olduğu belirlenmiş oluyor.

Milli Piyango bileti alırken dikkat edilmesi gerekenlere uymanız; ve sahte Milli Piyango bileti alıp, hayallerinizi suya düşürmemeniz dileği ile… Bol şanslar…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.