Meteoroloji Hava Durumu Uyarıyor!

Bugünlerde hava durumu Türkiye için çok da iç açıcı değil. Nedenini ise hepimiz zaten yaşayarak oldukça rahat görebiliyoruz. Mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık söz konusu. Bu nedenle de yaşanan sıcaklıklar nedeniyle, Meteoroloji hava durumu tahminlerini sürekli yenileyerek, insanların,, hava durumuna göre önlemler almasını sağlıyor. İnsanlar, Meteoroloji hava durumu tarafından, uyarılıyor; ve hangi saatlerde dışarı çıkmamaları yönünde bilgilendiriliyor. Günlük hava durumunu bu nedenle, hava durumu Türkiye’yi ilgilendiren herkesin izlemesi, takip etmesi gerekiyor.

<

Günlük hava durumuna baktığımızda, sıcaklıkların mevsim normallerinin oldukça üzerinde olduğunu, meteoroloji hava durumu sayesinde zaten rahatlıkla görebiliyoruz. Bunun dışında bir de isterseniz, günlük hava durumu için son bilgilere kısaca göz atalım: 25 Temmız 2011 Pazartesi gününden itibaren, sıcaklıkların 40 derece civarında olmasının beklendiği, hava durumunu aktaran kişiler tarafından bizlere iletiyorlardı. Ancak 25 Temmuz 2011 hava durumu ile birlikte meteoroloji hava durumu bilgilerine bakıldığında, günlük hava durumunun, geçtiğimiz günlerdeki gibi olacağı; ancak, 26 Temmuz 2011 ve 27 Temmuz 2011 tarihinden itibaren, 25 Temmuz 2011’de olacağı beklenen sıcaklıklar kadar yüksek sıcaklıklar olmasa da, hava sıcaklıklarının yükseleceğine dair bilgiler meteoroloji hava durumu tarafından bizlere aktarıldı.
Günlük hava durumu bilgileri ile, hava durumunun ne denli sıcak olacağının öğrenildiği bu günlerde, mutlaka dikkatli olmak; ve kendimizi sıcak havalardan korumak durumundayız. Sıcaklıkların yüksek olduğu bu günlerde, kendimizi daha iyi koruyabilmek adına, 10:00 – 16:00 saatleri arasında güneşe çıkmamalı, güneş gören yerleri güneşlik türü perdeler ile mutlaka kapatmalıyız. Sıcaklardan korunmak için, günde en az iki litre su içmeliyiz. Bulunan ortamlar her ne kadar klimalı olsa da, arabaların içerisinde, bebek, engelli gibi kişileri bırakıp, araba parkı yapmamalıyız. Sıcaklardan korunmak için, sık sık el yüz yıkanmalı, saçlar ıslatılmalı, enseye soğuk su çarpılmalıdır. Kalp ve tansiyon hastaları ile yaşlıların, mümkün olduğunca serin ortamlarda bırakılması gerekmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası