Kastamonu Cumhuriyet Altın Fiyatları Yarım Çeyrek Ne Kadar

Kastamonu Cumhuriyet Altın Fiyatları Yarım Çeyrek Ne Kadar

Kastamonu cumhuriyet altın fiyatları son günlerde sitemiz üzerinde sürekli olarak aranıyor. Çünkü Kastamonu altın fiyatları, gerek Ukrayna – Rusya savaşı; gerekse de dünya genelinden gelen enflasyon bilgileri ile birlikte sürekli bir dalgalanma halinde. Dolar kuru ülkemizde düşse, Ons altının değeri yükseliyor. Dolayısı ile altın fiyatları sürekli yukarılara oynuyor.

Düne kadar altın fiyatlarında yükseliş belirli bir seviyede tutulabiliyordu. Hatta altın fiyatları yerinde sayıyordu dahi diyebiliriz. Bu durumun sebepleri oldukça fazlaydı. Ukrayna – Rusya savaşı ile ilgili gelen haberler ve küresel enflasyonist baskı, söz konusu nedenlerin başında geliyordu.

Tahvil faizlerinde yaşanan artış ve majör Merkez bankalarının sıkılaşması da altın fiyatlarında belirli bir sabitlik ortaya çıkartıyordu. Ancak sonrasında durumda bir takım değişiler oldu veKastamonu cumhuriyet altın fiyatları ciddi anlamda tırmanışa geçti.

Dolar kuru 14.60 seviyesinin altında olmasına karşın Ons altın 1978 dolar seviyelerinde hareket ediyor. Buna bağlı olarak gram altın fiyatı 931 TL’yi geçmiş durumda. Gram altında yaşanan değişim ise elbette cumhuriyet altın fiyatları üzerinde de etkili oluyor.

Kastamonu Cumhuriyet Altın Fiyatları

Kastamonu cumhuriyet altın fiyatları yukarıdaki bilgiler baz alındığında

Kastamonu Cumhuriyet Altını

Kastamonu Cumhuriyet Altın Fiyatları

• Satış: 6.072 TL
• Alış : 6.022 TL

olarak şekillenmiş durumda.

Genel olarak bakıldığında, altın fiyatlarının bu denli yükselmesi uzmanları şaşırtmadı. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri için Mart ayı enflasyon oranlarının bu denli yüksek olacağı tahmin edilmiyordu. Oysa ki çıkan rakamlar son 41 yılın dahi zirvesinde yerini aldı. Buna göre enflasyon oranı %8.5’ti.

Beklenen enflasyon oranı ise %8.4 idi. Eğer oran bu rakamın altında çıkmış olsaydı altın bu denli yükseliş göstermeyecekti. Ancak beklentinin üzerinde olması dolayısı ile Ons altında sert satışlar göze çarptı. Biraz önce de belirttiğimiz gibi, Ons altın sabit kalmış olsaydı, Kastamonu cumhuriyetaltın fiyatları ile ilgili bir sorun yaşanmayacaktı.

Buna ek olarak Nisan ve Mayıs ayında bu seyirde devam edecek olsa da altının Haziran ayında tepetakla olacağı düşüncesinde birleşiyor. Bu durum da beraberinde yatırımcısına altın alma şansı sunacaktır. Ancak bu düşüncenin tahminden ibaret olduğunu ve tahminlerin her zaman doğru olacağı gibi bir durumun söz konusu olmadığını da belirtmeden geçmeyelim.

Kastamonu Çeyrek Altın

Kastamonu çeyrek altın fiyatı da tıpkı cumhuriyet altın fiyatı gibi tükselişte.

Kastamonu Çeyrek Altın Fiyatları

Kastamonu Çeyrek Altın

• Satış : 1.524 TL
• Alış : 1.508 TL

Bu aşamada sizi küçük bir konuda uyarmadan da geçmek istemeyiz. Sektörde yarım çeyrek adı altında altın satışı gerçekleştirilmektedir. Özellikle nişan ya da düğün gibi organizasyona katılanlar, Kastamonu çeyrek altın fiyatı yüksek olduğu için yarım çeyrek almayı tercih edebilir.

Bu aşamada yarım çeyrek kavramı, çeyrek altının yarısı olarak düşünülür. Ve buna göre 762 TL’den satılır. Ancak kuyumcularda bunun yerine yarım gram altın bulursunuz. Ve gram altını bilseniz de yarım gram altını bilmemeniz doğaldır. Bu altın türleri ile altın fiyatlarının yükselişinden sonra karşılaşmaya başladık çünkü.

Dolayısı ile yarım gram altın fiyatı, gram altın fiyatının yarısına eşittir. Yani 465 TL’ye temin edebilirsiniz. Ancak size yarım çeyrek olarak satılan bu altın için sizden 762 TL talep edilebilir. Oysa ki almış olduğunuz altının değeri 465 TL’dir. Unutmayın aldığınız altın yarım çeyrek değil yarım gram olarak satılmaktadır.

Bu tuzağa düşmemek adına güvendiğiniz kuyumculardan alışveriş yapmanız gerektiğinin altını bir kere daha çizmek isteriz.

Kastamonu Çeyrek Altın Ne Kadar?

Kastamonu çeyrek altın ne kadar sorusunun yanıtını an itibari ile 1524 TL olarak verebiliriz. Ancak bu fiyatın 10 dakika sonra nasıl şekilleneceğini kestirebilmek, günümüz ekonomik hareketliliği göz önünde bulundurulduğunda oldukça zordur.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.