Kastamonu Altın Merkez Güncel Fiyatları Gram Altın Ne Olacak

Kastamonu Altın Merkez Güncel Fiyatları Gram Altın Ne Olacak

Kastamonu altın fiyatlarını en yakından takip eden şehirler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz dönemlerde hafif bir düşüş ivmesi çizip, sonrasında sert bir şekilde yükselişe geçen gram altında bu duruma ons altının değer kazanması sebep oldu. Şimdi ise akıllardaki soru altın fiyatlarının bundan sonra nasıl bir seyir izleyeceği…

Kastamonu altın fiyatları sürekli olarak değişiklik gösteriyor. Bu durum gün bazında değil artık an bazında değerlendiriliyor. Çünkü hem dolar kuruhem de ons altın sürekli değişen bir değere sahip. Bu durum da beraberinde Kastamonu altın fiyatları üzerinde değişimleri getiriyor.

Kastamonu Altın Fiyatları Ne Olur?

Kastamonu altın fiyatları ne olur sorusunun yanıtını hem yatırımcılar hem de yakınlarıkısa zaman içerisinde evlenecek olanlar ya da torunu olacak olanlar merak ediyor. Ve emin olun bu durum yaşanan savaş ya da yükselen enflasyon oranları dolayısı ile yükselen altın fiyatlarından önce de bu şekildeydi.

Kastamonu Altın Fiyatları

Kastamonu Altın

Pek çok kişi altın yatırımını güvenilir liman olarak değerlendiriyordu. Ancak altından en çok kazananlar, aldığı altını bir kenarda unutanlaroluyordu. Hala da öyle oluyor aslına bakarsanız. Çünkü eğer bankada altın hesabı açtırıp, altın yükselince satarak düştüğünde almayı hedefleyen bir yatırımcı iseniz muhtemelen büyük kayıplar yaşadınız.

Kastamonu altın fiyatları yükseldi diyeelinizdeki altınları sattınız. Fiyatlar düştüğünde yeniden almayı planlıyordunuz. Ancak işlerplanladığınız şekilde yürümedi. Çünkü altın fiyatları sizin sattığınızdan çok daha fazla yükseldi. Ve siz sattığınız fiyatın üstünde bir fiyattan altın almak istemeyeceğiniz için yeniden altın alamadınız.

Ancak almadığınıza yine pişman oldunuz çünkü altın fiyatları sizin altın almayı düşünüp de vazgeçtiğiniz zamandan da çok daha fazla yükseldi… Ve işin gerçeği çok az kişi altın fiyatlarının bu denli yükselebileceğini tahmin edebilirdi. Bundan 6ay öncesine gittiğimizde gram altın 610 TL idi.

Peki altını al -sat yapmayanlarda durum ne oldu? Onlar kenarda unuttukları altınlarından 1senede %100’ün üzerinde kar elde etti. Ve muhtemelen daha da kazanmaya devam edecekler. Peki ya siz,bu aşamadan sonra ne yapmalısınız? Bu fiyatlardan altın alınır mı? Gram altın 950 TL’ye yaklaştı çünkü…

Altın Fiyatları Kastamonu

Altın fiyatları Kastamonu için diğer illerde olduğu gibi yükseliş eğiliminde. Hatta dolara meydan okuduğunu dahi söyleyebiliriz. Bu duruma neden olan ilk önemli unsur yükselen enflasyon. Bunu Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz kararları izledi. Ancak altın fiyatlarındaki yükseliş Ukrayna – Rusya savaşından çok fazla destek aldı.

Altın fiyatları Kastamonu dediğimiz noktada aklınız karışmasın. Bahsettiğimiz durumların tamamı ülkemizin tüm şehirleri için geçerli unsurlar. Ancak Mersin’de dahi bir kuyumcuya girip altın fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizde,yanındaki kuyumcudan farklı fiyat veriyor.

Bu noktada altın alacağınız kuyumcunun güvenilirliği büyük önem arz ediyor. Ancak emin olun ki bankaların dahi kendi aralarında belirledikleri altın fiyatlarında farklılıklar var. Bazı bankalarbu farklılığı, alım – satım bedelleri arasındaki farkın az ya da çok olmasına bağlayabiliyor. Dolayısı ile güvenilir olması halinde altın alırken 3’e 5’e bakmamak gerekiyor.

Aksi halde daha ucuz ama sahte altın almanız söz konusu olabilir. Bu tuzaklara düşmemelisiniz.

Kastamonu Merkez Altın Fiyatları

Kastamonu Merkez altın fiyatları ile ilçelerarasında görülen altın fiyatlarının farklı olmasının en önemli nedeni, kuyumcuların kendi aralarındaki rekabetten kaynaklanıyor. Aynı zamanda hangi kuyumcunun elindeki altını hangi fiyattan aldığını da kimsenin bilme şansı bulunmuyor.

Kastamonu Altın

Kastamonu Merkez Altın Fiyatları

Örneğin biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi bundan 6ay önce gram altın fiyatı 610TL idi. Kastamonu merkez altın fiyatları belirlenirken anlık olarak ons altın dolar kuru ile çarpılıyor. Ancak 610 TL’ye aldığı altını herhangi bir kuyumcu 750 TL’ye satsa dahi kar ediyor. Ancak genele baktığınızda gram altın fiyatı 950 TL’ye dayanmış durumda.

Rakipleri ile bir rekabet içerisine giren ve altını eskiden almış bir kuyumcunun farklı fiyat belirlemiş olması şaşırılacak bir durum değil. Fakat pek çok kişi bu durumu güvenilir olmamak şeklinde değerlendiriyor. Onlara da hak vermeliyiz. Çünkü sahte altın satışları tahmin ettiğinizden çok daha yüksek…

Kastamonu Güncel Altın Fiyatları

Kastamonu güncel altın fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için yapmanız gereken şey bankaları takip etmek. İş Bankası, Garanti… gibi pek çok bankanın ana sayfasında anlık olarak yaşanan değişimleri görebiliyorsunuz. Kastamonu cumhuriyet altın fiyatları bilgilerine ise sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.