Kastamonu Altın Fiyatları – Güncel – Kuyumcular Odası

Kastamonu Altın Fiyatları – Güncel – Kuyumcular Odası

Kastamonu altın fiyatları pek çok kişi tarafından merak edilerek Google ve Yandex üzerinden sorgulanıyor. Neden mi? Çünkü kimilerinin altın olarak aldığı borçları var. Kimileri çocuklarını evlendirecek. Bazıları ise altına yaptıkları yatırımı nasıl değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyor.

Bir de hala altına yatırım yapıp yapamayacağını düşünenler var. Her ne kadar altın fiyatları çok yüksek diye düşünsek de bu işin bir de “Ya daha yükselirse…” kısmı var. Ve şöyle bir durum da söz konusu: altın fiyatları şehirlere göre farklılık gösterebiliyor.

Kastamonu altın fiyatları bu nedenle de çok fazla araştırılıyor. Her ne kadar inandırıcılıktan uzak gibi gelse de insanlar altın almak için farklı şehirlere seyahat edebiliyor. Bunu özellikle de firmalarda çalışan kuyumcular yapıyor. Farklı bir şehirdeki kuyumcu arkadaşı ona yardımcı oluyor.

Mesela işçilik almadan set yapabiliyor. Ve bildiğiniz gibi işçilik fiyatları bazen altın fiyatları ile yarışıyor. Çünkü bazı parçaların işçiliği gerçekten çok fazla. Yapımları uzun zaman ve emek alabiliyor.Eğer işçilik parası vermek istemiyorsanız buna yönelik hazırlanmış bilezikler de var elbette.

Altın Fiyatları Kastamonu

Altın fiyatları Kastamonu araması yaptığınızda arama motorlarının size sunduğu farklı kuyumcuların güncel fiyat listelerine ulaşabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da var. Her şeyin öncesinde altın fiyatları, o anki Ons altın kaç dolar sorusunun yanıtına göre değişiyor.

Kastamonu Altın Fiyatları

Altın Fiyatları Kastamonu

Tam olarak bu noktada da dolar kuru ne kadar sorusunun yanıtını bilmek önem arz ediyor. Ons altın kaç gram sorusunun yanıtının 31.10 olduğunu sizlere daha önce de belirtmiştik. İşte altın fiyatları tam da bu noktada yapılan küçük bir matematikle hesaplanıyor.

Ancak kuyumcular için durum böyle değil. Çünkü kendi aralarında rekabet içerisindeler. Dolayısı ile çeyrek altını bir kuyumcuda 1464 TL’ye alabilirken, hemen yanındaki kuyumcuda bu fiyatın 1450 TL olduğunu görebilirsiniz. Fiyatı uygun olanı satın almak istersiniz tabi ki…

Ancak bu noktada da aklınızı “Acaba sahte mi?” sorusu karıştırır. Hatta bazen altın günlerine ya da takı törenlerine sahte altın götürenler yok değildir. Bu durum bazen bilinçli; bazen ise bilinçsiz olur. Kuyumcunuzun tuzağına düşmemek adına dikkatli olmalısınız.

Kastamonu Merkez Altın Fiyatları

Kastamonu merkez altın fiyatları araştırması yaparken, eğer varsa tanıdığınız kuyumcularla işe başlayabilirsiniz. Onlar size fiyat konusunda ellerinden gelen yardımı yapacaklardır. Bu durumda fiyat araştırması yapma gereği duymazsınız. Öyle olmasa dahi sahte altın almadığınızdan emin olursunuz.

Kastamonu Altın Fiyatları

Kastamonu Merkez Altın Fiyatları

Altın parası verip sahte altın almak istemezsiniz değil mi? Fakat eğer tanıdığınız bir kuyumcu yok ise o zaman da en çok tercih edilen kuyumcuyu seçmeli ya da altın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmelisiniz.

Kastamonu için altın fiyatlarını araştırırken,bazen de yakınlarınızdan farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Tam da bu noktada altın fiyatlarının sürekli düşüş ya da yükseliş eğiliminde olduğunu hatırlamanız önem taşıyor.

Bir arkadaşınız geçtiğimiz hafta gramı 798 TL’den bilezik almış olabilir. Ama gram altın fiyatı şu anda 911TL’dir. 798 TL’ye alma şansınız bulunmamaktadır. Bu durumdan kuyumcunuz da arkadaşınız da suçlu değildir.

Kastamonu Güncel Altın Fiyatları

Kastamonu güncel altın fiyatları sürekli değişmektedir. Hatta bu değişimin saniyeler içerisinde gerçekleşmesi bile mümkündür. Çünkü ne Dolar kuru ne de Ons altın sabit değildir. Sizler sadece haftasonu bu değişimlere tanıklık edemezsiniz. Güncel altın fiyatları için anlık takip edeceğiniz siteler bulunmaktadır.

Kastamonu Altın Fiyatları

Kastamonu Güncel Altın Fiyatları

Eğer altın yatırımcısı iseniz anlık değişimlerden yararlanmak için kuyumculara gitmeniz kolay olmayabilir. Bu noktada banka hesabınız içerisinde bir altın hesabı oluşturmayı tercih edebilirsiniz. Yaşanan değişimleri dikkatlice takip etmeli ve altın fiyatlarının daha fazla düşmeyeceğinden emin olduğunuzda altın almalısınız.

Var olan altınlarınızı satmak için ise altın fiyatlarının daha fazla yükselmeyeceğinden emin olmalısınız. Ardından hesabınızdan altın satışı yapabilirsiniz. Ama derseniz ki fiziki altın almam gerekiyor, bu noktada kuyumcuları tercih etmelisiniz. Dikkat etmeniz gerekenlerden söz etmiştik…

Kastamonu Kuyumcular Odası Altın Fiyatları

Kastamonu kuyumcular odası altın fiyatları an itibari ile şu şekilde:

Kastamonu Altın Fiyatları

Kastamonu Kuyumcular Odası Altın Fiyatları

Gram Altın = 912 TL

Çeyrek Altın = 1467.64 TL

Yarım Altın = 2935.28 TL

Tam Altın = 5870.56 TL

Cumhuriyet Altını = 6036.76 TL

Ata Altın = 6036.76 TL

14 Ayar Altın = 532.47 TL

18 Ayar Altın = 684.60 TL

22 Ayar Bilezik = 836.74 TL

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.