Kanlı Ay Tutulması Ne Zaman 2022? Saat Kaçta?

Kanlı Ay Tutulması Ne Zaman 2022? Saat Kaçta?

Kanlı ay tutulması ne zaman 2022 sorusunun yanıtları herkes tarafından internet ortamında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu durumun en önemli nedeni burçlara olan etkileri. Ancak adını ürkütücü bulan herkes bu gökyüzü olayını izlemeyi de çok istiyor. Maviboncugum.com olarak daha önce Kanlı Ay Tutulması Nedir sorusunun yanıtını vermiştik.

Herkes bu olayın gerçekleşmesini merakla bekliyor. Çünkü her şeyin öncesinde yılın ilk kanlı ay tutulması olacak. Ve tutulmalar dolunay zamanlarında gerçekleşiyor. Olayın burçlar üzerindeki etkisi ise 6 ay sürecek. Bu da son dönemlerde yaşanan gökyüzü olaylarının bizleri ne denli etkilediğini önemli ölçüde gözler önüne seriyor.

Kanlı Ay Tutulması Saat Kaçta 2022

Kanlı Ay Tutulması Ne Zaman 2022

Merkür retrosunun burçlara etkileri ortalama 19 Haziran’a kadar devam edecek. Güneş tutulmasının burçlara etkileri ise Merkür retrosunun da öncesinde başlamıştı. Şimdi ise sıra kanlı ay tutulmasında. Bu dönem yaşadığınız iç sıkıntıları, kafa karışıklıkları ya da mutluluk ve iç rahatlaması… tüm bu unsurlara göre belirleniyor.

Peki kanlı ay tutulması ne zaman 2022? Bu olayı Türkiye’den izleyebilecek miyiz? Saat kaçta olacak? İlerleyen bölümlerde merak ettiğiniz ve yanıt bulmak istediğiniz tüm soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız. Gerek kararlarınız; gerekse de bakış açınızın değişmesi açısından önemli olan kanlı ay tutulmasının burçlara etkileri 6 ay kadar sürecek.

16 Mayıs 2022 Pazartesi sabah 07:13’te gerçekleşecek olan tutulma özellikle sabit burçlar üzerinde etkili olacak. Peki ülkemizde bu olayı canlı olarak izleyebilecek miyiz? Tıpkı güneş tutulmasında olduğu gibi kanlı ay tutulmasını da ülkemizden izlemek mümkün olmayacak.

Kanlı Ay Tutulması Ne Zaman 2022

Kanlı Ay Tutulması Ne Zaman 2022

Ve aslında bizim size önerilerimiz tutulma anlarını izlememeniz yönünde. Çünkü izlediğiniz tutulmaların size olan etkilerini çok daha ciddi şekilde hissedebilirsiniz. Ve bu duruma dikkat ederseniz, bir zaman sonra siz de tutulmaları izlemek istemediğinizi fark edebilirsiniz.

Kanlı Ay Tutulması Saat Kaçta 2022?

Kanlı ay tutulması saat kaçta 2022 sorusunun yanıtını, bu olayı ülkemizden izleyemeyecek olsanız da merak ediyor olabilirsiniz. Bu noktada belki internet, belki televizyon aracılığı ile kanlı ay tutulmasını izleme isteğinizi giderebilirsiniz. Bu nedenle 16 Mayıs 2022 Pazartesi sabahı 07:13’te 2022 yılının ilk kanlı ay tutulmasını izleyebileceğinizi söyleyebiliriz.

Ancak her ne kadar izleyemesek de etkilerini sadece burçlar üzerinde değil, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünya üzerinde göreceğiz. Kanlı ay tutulmasının gerçekleşmesi için ayın dolunay evresinde olması gerekiyor. Bunun yanında dünyada güneşin yeni doğduğu ya da battığı yerlerdeki güneş ışınlarının aya ulaşması söz konusu olmalı.

Bu iki kriterin gerçekleşmesi halinde ortaya çıkan kanlı ay tutulması her sene bir kaç kez olmayacağı gibi, bazı seneler hiç karşılaşılmayan bir durum olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bu da olayı diğer ay tutulmalarından farklı kılıyor ve insanların dikkatini daha çok çekmesine sebep oluyor.

Kanlı Ay Tutulması Nedir?

Kanlı ay tutulması nedir sorusunun yanıtını verirken ilk olarak ay tutulmasının, ayın, kendi yörüngesindeki dönüşü sorasında dünyanın gölgesine girmesi olarak tanımlanması gerekiyor. Bu durum genellikle dünyanın gölgesinin, ayın üzerine kısmi olarak düşmesine neden oluyor. Yani ay tam tutulmuyor.

Ancak bu sene olacağı gibi bazen de dünyanın gölgesi, ayın yüzeyini tamamen kapatıyor. Bu duruma kanlı ay tutulması adı veriliyor. Ayın hareket hızına göre 40 – 60 dakika arası bir zaman zarfında gerçekleşiyor. Çok önemli bir gökyüzü olayı olmasının yanında astrolojik olay olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

Kanlı Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri

Kanlı ay tutulmasının burçlara etkileri hakkında bilgiler verirken, her ay tutulmasının Akrep Boğa aksında olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Bu aksta gerçekleşen son ay tutulması 2014 yılında başladı ve etkileri 2014 yılına kadar devam etti. Peki siz, hayatınızda geçtiğimiz 10yıl boyunca ne gibi dersler aldınız?

Bu sorunun yanıtını verebilirseniz, bu ay tutulmasının da sizin üzerinizde ne gibi etkileri olacağını daha iyi anlayabilirsiniz. Çünkü her ne kadar kanlı ay tutulmasının burçlara etkileri desek de aslında her insanın doğum haritası bir diğerinden farklıdır. Dolayısı ile doğum haritanızı bilmelisiniz.

Eğer haritada Boğa Akrep açısı varsa, o zaman siz, kanlı ay tutulmasından, diğer burçlara göre daha çok etkileneceksiniz demektir. Biraz hareketli ve tabiri caizse vahşi bir dönem içerisine gireceksiniz. Ama korkmayın. Bu her şeyin kötüye gideceği anlamına gelmiyor. Hatta aksine daha iyi şeyler yaşayacağınızı söyleyebiliriz.

Doğum haritanızda Boğa Akrep açısı yoksa da siz yine kanlı ay tutulmasından, önümüzdeki 1.5 yıla kadar varan süre içerisinde etkilenirsiniz. Çünkü yaşanacak olan bu tutulma gezegenleri de hareketegeçirir. Özellikle daha önce de belirttiğiniz gibi Boğa, Akrep, Aslan ve Kova gibi sabit burçlar bu tutulmadan ciddi etkiler alacaklar.

Peki bu dönemi en iyi nasıl atlatırsınız? Bu noktada kendinize şu yaklaşımı felsefe edinin:

Beklenmeyeni bekle.
Bilinmeyeni kabul et.
Bu dönem bazı bitişlerin başlangıcı olacak. Bunu kabul edin ve zorlamayın. Bırakın bitmesi gereken bitsin.

Ama bitişlere de Haziran ayının en erken 7’sinden sonraizin verin. Çünkü Merkür retrosu da bazı bitişleri gündeme getirebilir. Ancak retro bittikten sonra her şeyin kendiliğinden düzeldiğini görebilirsiniz. Düzelmeyenleri bırakın gitsinler. Siz de kendi yolunuza bakın. Hayatın tadını çıkartın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.