Kadir Gecesi 2011 Ve Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi 2011, 26 Ağustos 2011 akşamının 27 Ağustos 2011 gününe bağlandığı gecede kutlanacaktır. Kadir gecesi 2011’in, ramazan ayının 27. gecesi olduğu düşünülmekle beraber, pek çok yetkili isim, Kadir gecesi 2011’in, ramazanın son on gününden herhangi bir gününde kutlanabileceğini de belirterek, kadir gecesi olabilecek olan her gecede Allah’tan istenilenlerin dualar ile ona gönderilmesi, kur-an okunması; ve namazlar kılınması önerilerinde bulunulmuştur…

<

Kadir Gecesi, Kur-an i Kerin’de adı geçen tek gece iken; Ramazan da Kur-an i Kerim’de adı geçen tek ay olarak bilinmektedir. Kur-an i Kerim’de Kadir gecesi isminin nasıl geçtiğine hep birlikte bakalım: ”Biz Kur-an’ı Kadir Gecesi’nde indirdik. Sen Kadir gecesinin ne olduğunu bilir misin? Kadir gecesi, içinde kadir gecesi olmayan bin aydan daha hayırlıdır. O gece tüm melekler, rab’lerinin izni ile, her iş için yeryüzüne inebilirler. Kadir gecesi, esenliklerle dolu bir gecedir; ve fecrin doğuşuna kadar da sürmektedir…
Kadir gecesi neden önemlidir diye soracak olursanız; Kadir gecesinin önemli olmasının sebebi, Kadir gecesinde Kur-an’ın indirilmeye başlanmış olmasıdır. Kur-an i Kerim, Kadir gecesinden sonra, gerekli görülüp ihtiyaç oldukça, ayet ve sureler halinde indirilmeye devam edilmiştir. Kur-an’i kerim’i yeryüzüne Cebrail Kadir gecesinde ilk olarak indirmiştir.
Kadir gecesinde dua eden, ibadet eden kişiler, 80 senelik ömürleri boyunca kazanabilecekleri sevabı Kadir gecesinde yaptıkları ibadetlerle bir gecede kazanmış olurlar. Bu nedenle, kadir gecesinde edilen dua, zikir ve ibadet, çok hayırlıdır.
Kadir gecesinde, inananların etrafını melekler sarar, huzur bulurlar. Ve yine kadir gecesinde, kalbi temiz olan bazı inananlara, uhrevi alemden görüntüler gösterilir; huzur bulmaları sağlanır; ve bu durum, gün doğumuna kadar da devam etmektedir.
Kadir gecesi mesajları ile, insanlar sevdiklerinin bu anlamlı gecelerini kutlar; ve onlara iyi dileklerini sunar; kadir gecesi mesajları ile aynı zamanda küsler birbirleri ile barışır. Biz de size kadir gecesi mesajlarından bir kaç tane ulaştıracak; ve sevdiklerinizin bu anlamlı gecesini kutlamanıza yardımcı olmaya çalışacağız:
Kadir gecesi mesajlarından ilki şu şekildedir: ”En değerli gecedir Kadir gecesi. Allah tarafından değerli kılınan bir gecedir kadir gecesi. Bin aydan daha hayırlıdır kadir gecesi. Bir ömürden daha hayırlıdır kadir gecesi. Ellerin açılarak duaların gözlerden yaş akıtarak; kalplerin okşanarak kutlandığı kadir gecesinde, günahlarınızdan uzaklaşarak, tövbelerinizin kabul edilmesini dileriz… Kadir geceniz kutlu olsun…”
Kadir gecesi mesajlarına bakmaya devam ettiğimizde: ”Yüreğine bin damla mutluluk serilsin. Gönlüne bin mutluluk dolsun. Dualarının hepsi gerçek olsun. Kadir gecen mübarek olsun…”
Kadir gecesi mesajlarını okumaya devam ediyoruz: ”Allah’tan isteklerimizi arz etmemiz için en uygun gecedir Kadir gecesi. Allah’ın tüm rahmetinin ve bağışlarının yer yüzüne indiği gecedir kadir gecesi. Dileklerin gerçekleştirildiği ve kulların ödüllendirildiği gecedir Kadir gecesi… Kadir geceniz mübarek olsun”
Kadir gecesi 2011 hepimiz için kutlu olsun; tüm dualarımız gerçek olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası