Gazze’ye Yardım İçin Yola Çıkan Türk Gemileri İsrail Askerleri Tarafından Durduruldu

2 Kasım Çarşamba günü Fethiye’den, Tahrir; ve Saoirse isimli iki gemi yola çıktı. Bu gemiler, Gazze’ye gidiyordu; fakat sessiz sedasız yola çıkmalarının sebebi, daha önce, İsrail ordusunun, Türkiye’den Gazze’ye giden gemilere müdahale etmesi idi. Gemiler ile Gazze’ye ilaç ve aktivist götürülüyordu. Ve Gazze’ye 48 mil kala, İsrail savaş gemileri, bu filoları durdurarak, nereye gittiklerini sordu. Türk gemilerinden gelen ilk yanıt: ”insanlığın vicdanına” idi. Bu yanıt üzerine, İsrail savaş gemileri yeniden, filoların nereye gittiğini sordular. Bu sefer de filolardan şu yanıt geldi: ”İnsanoğlunu kurtarmaya…”

<

Bunun üzerine, Tahrir; ve Saoirse isimli gemilere İsrail askerleri çıktı. İsrail askerleri, Türk gemilerinin, ya geri dönmesini; ya da yönlerini değiştirmelerini söyledi. Ve sonrasında, gemilerin durdurularak limana çekildiği açıklamasında bulunuldu. Fakat şunu da belirtmek gerek ki: herhangi bir ölünün ya da yaralının olmadığı belirtiliyor.
Türkiye’den Gazze’ye giden yardım gemilerinin yollarından mı edildiği; yoksa yollarına devam mı ettikleri henüz net olarak bilinmiyor. Fakat, Türk filolarının, İsrail askerlerinin, ”geri dönün; ya da yönünüzü değiştirin” uyarılarını reddettikleri belirtiliyor. Gazze’ye yardım ve Türkiye’den giden gemiler hakkındaki gelişmeleri, ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşmaya, MaviBoncugum.Com olarak devam edeceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası