Futbolda Şike Soruşturmasında Aziz Yıldırım Tutuklandı

Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım tutuklandı! 3 Temmuz 2011 Pazar günü gözaltına alınan; ve delillerinin araştırılmasından sonra, hastaneye kaldırılmaları nedeniyle serbest bırakılan Aziz Yıldırım, 8 Temmuz Cuma günü sorgulanmaya başlandı. Sorgulanması 10 Temmuz 2011, yani dün tamamlanan Aziz Yıldırım, mahkeme tarafından tutuklandı.

<

Futbolda şike iddiaları; ve şike soruşturması kapsamında, Beşiktaş’taki 14. Ağır Ceza Mahkemesinde ifadesi alınan Aziz Yıldırım, Futbolda şike iddiaları ve şike soruşturmasının bir numaralı ismi olarak tutuklandı…
Aziz Yıldırım, Beşiktaş’ta bulunan 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandıktan sonra, bir sivil polis aracı ile, çevik kuvvet aracı ve ambulans eşliğinde, Metris Cezaevine götürüldü. Aziz Yıldırım tuıtuklandı; ve Metris Cezaevine alındı.
Aziz Yıldırım tutuklandı kararını, Aziz Yıldırım’ın avukatı Köksal Bayraktar açıkladı. Adliye önünde bekleyen Fenerbahçe’li taraftarlar ile polis arasında, Köksal Bayraktar’ın açıklamasının ardından, kısa süreli bir arbede yaşandı. Yaşanan tartışmada bir basın mensubu yaralandı.
Aziz Yıldırım tutuklandı kararının verilmesinin ardından, Fenerbahçe taraftarları, Aziz Yıldırım’a sevgi gösterisinde bulunmak adına, stada doğru yürüdü; ve Bu Sevda Bitmez pankartları açtı. Adliye önünde bekleyip, Aziz Yıldırım tutuklandı kararını öğrenen Fenerbahçe taraftarları ise, basın mensuplarına şişe ve taşlar fırlatmaya başladılar. Bu taraftarlar, Çevik Kuvvet ekipleri tarafından kısa sürede engellendi. Ancak İstanbul Adliyesi önünde bulunan Fenerbahçe taraftarlarının sürekli ettikleri küfürlerin ardı arkası kesilmedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası