Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü: ”Hava Durumu Tahmini” Türkiye Soğuyacak…

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, yarından itibaren, Türkiye’ye, Kafkasya üzerinden gelecek soğuk hava dalgası; Türkiye’nin on gün boyunca soğuklar ile baş etmek durumunda kalmasına neden olacak. Bayramda hava durumu ılık bir seyir izlerken, Yarından itibaren, Türkiye’de soğuk ve yağışlı hava etkili olacak…

<

Ege kıyılarında hava durumuna bakıldığında, hava sıcaklıklarının 10 derecenin altına düşeceği görülüyor. Van’da hava durumuna bakılacak olursa da, Van’da gece saatlerinde görülen ayazın, yarın geceden itibaren kendisini kar yağışına bırakacağı görülmekte… Marmara’da hava durumu; ve Karadeniz’de hava durumuna bakıldığında, 6 – 7 derecelik bir sıcaklık düşüşünün yaşanacağı görülüyor. Sivas, Erzurum üzerinden ilerleyecek olan soğuk hava dalgası, Van’da hava durumunun kendisini kar yağışları ile göstereceği açıklanıyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, yarından itibaren soğuk hava kendisini kış değerlerinde hissettirecek. Kışın geldiği Cuma günü, yani 11 Kasım 2011’de anlaşılacak; ve hava sıcaklıklarının 20 Kasım 2011 tarihine kadar artmayacağı belirtiliyor. 14 Kasım 2011 Pazartesi tarihinden itibaren ise, soğuk hava kendisini Batı’da hissettirecek; Trakya’da kar yağışı beklenecek.
İstanbul’da hava durumu: 11 Kasım 2011’den itibaren İstanbul’da da hava sıcaklıkları düşecek. İstanbul’da hava durumuna bakıldığında, İstanbul’u bol bulutlu günlerin beklediği görülüyor. İstanbul’da hava durumu yağışın da haberini bizlere ulaştırıyor. İstanbul’da hava durumu, bugünlerde ortalama 12 derece iken, yarından itibaren 10 derecenin altına inecek. İstanbul’da sıcaklık değerleri düşmeye devam edecek; ve Pazar gününden itibaren de 7 derece seviyelerine gelecek. Pazar günü akşam saatlerinden itibaren ise İstanbul’da hava durumunun rüzgarlı olacağı belirtiliyor. Bu durum, Pazar günü akşam saatlerinden itibaren, İstanbul’un yüksek Kuzey kesimlerinde, sulu kar yağışının görülme olasılığını arttırıyor.
Ankara’da hava durumuna bakıldığında 12 derecelik bir sıcaklık ile karşılaşılacağı gözlemleniyor. İzmir’de hava durumu da soğuk hava ile kendisini gösteriyor; yani İzmir’deki ılık günlerin de sonuna gelinmiş durumda…
İç Anadolu’da hava durumuna bakıldığında, Sivas ve Yozgat bölgelerinde Cuma gününden itibaren kar yağışının beklendiğinin belirtilmesi gerekiyor. Bulutlu ve yağışlı günler İç Anadolu bölgesinde de kendisini gösterecek.
Akdeniz’de hava durumuna baktığımızda, Cuma gününden itibaren, Adana – Kahramanmaraş arasında yağmurlu günlerin var olduğunu görüyoruz. Bunun yanısıra hafta sonu Akdeniz’de hava daha fazla soğuyacak…
Güney Doğu Anadolu’da hava durumuna bakıldığında ise, Cuma gününden itibaren bu bölgede de yağışın varlığının gözlemlendiği belirtilebilir.
Doğu Anadolu’da da ayazlı günler ile birlikte yağışların varlığından bahsedilecek; yağışlar Cuma gününden itibaren, Erzurum’dan Van’a kadar kar yağışı şeklinde kendisini belli edecek.
Karadeniz’de hava durumunun da, sıcaklıkların 7 derece düşmesi ile soğuyacağı; ve Rize – Samsun arasında kuvvetli yağışlar görüleceği; aynı zamanda Bolu’daki yağışların da kar yağışlarına yerini bırakacağı bilgisini, tüm MaviBoncugum.Com takipçileri ile paylaşmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası