Bedelli Askerlik İle İlgili Bilgiler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Açıklandı

Bedelli askerlik hakkında merak edilenler, Bir süre önce, AK Parti Genel Başkanı; ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Recep Tayyip Erdoğan’ın, bedelli askerlik ile ilgili yapmış olduğu açıklamalardan önemli olan; ve bedelli askerlikten yararlanmak isteyenleri ilgilendiren kısımlarına bakacak olursak:

<

Bedelli askerlik yaş sınırı: Bedelli askerlik yaş sınırı ile ilgili konuşmalarda, bedelli askerlik yaş sınırının 25 olacağı tahmin edilirken, bedelli askerlik yaş sınırı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 olarak açıklandı.
Bedelli askerlik uygulamasından yararlanacak olan kişilerin ödemeleri gereken tutar, 10.000 TL olarak tahmin ediliyordu; fakat, bedelli askerlik uygulaması için ödenecek olan tutarın, 30.000 TL olacağı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, kısa süre önce açıklandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik yapacak olanların, 21 gün olarak gerçekleştirmeleri gereken temel askerlik hizmetinden de muaf tutulacaklarını belirtti.
AK Parti grup toplantısında bedelli askerlik hakkındaki bilgileri paylaşan Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışında üç yıldan daha uzun süre çalışmış olup da bedelli askerlikten yararlanmak isteyen kişilerin ödemeleri gereken tutarın ise, 10.000€ olacağını belirtti.
Bedelli askerlik kanun tasarısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına, bugün; yani 22 Kasım 2011 tarihinde teslim edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası