21 Aralık 2012’de Şirincede Neler Oluyor? Kıyamet Saat Kaçta Kopacak?

21 Aralık 2012’de Şirincede Neler Oluyor? Kıyamet Saat Kaçta Kopacak?

21 Aralık 2012’de ne oldu? Pek çok kişi bu sorunun yanıtını Google üzerinde yapmış olduğu aramalarda bulmaya çalışmakta; yani konuya bir merak söz konusu. 21 Aralık 2012 kıyamet senaryoları ile ilgili, takvimlerin o günleri gösterdiği zamanlarda yapmış olduğumuz bilgilendirme ve yorumları sizlerden mahrum bırakmak istemedik ve alıntı olarak aktaracağız. Başlık komik, konu gerçekten komik, ama bundan 7 sene önce bu duruma inanılıyordu. O halde hakalım durum neydi

“Bu yazımızda sizlere, Şirincede neler oluyor; ve Şirince’de son durum ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmeliyiz. Malum, bugün 21 Aralık 2012. Kıyametin kopacağını düşünen insanların geri sayımını gerçekleştirdikleri gün bugün. Şimdi de bir saat için geri sayım yapılıyor. Ancak, belirtmeliyiz ki, Şirince Köyü’nde beklenen kalabalık yok. Şirince Köyü ile ilgili olarak bazı Şirince’de son durum bilgilerini sizlere aktaralım:

21 Aralık 2012’de kıyamet kopacak, ve bu kıyametten etkilenmeyecek olan sayılı yerlerden bir tanesi de İzmir Selçuk’ta bulunan Şirince Köyü olacak diyenlerin, Şirince Köyü’ne gittiklerini, ya da gideceklerini duyduk. Astronomik fiyatların olduğu rakamlar belirtildi. İnsanlar Şirince Köyü’nde otellerde kalacak, otellere sığmayanlar ise çadır kuracaktı. Ancak, Şirince Köyü beklediği kalabalığı bulamadı. Bunun nedeni ise, yüksek fiyatlar olarak gösterildi. Oysa, çadır kurmak için Şirince Köyü’ne gelenlerin çadır kurmalarına izin verilmedi; otel odalarında ise beklenen rezervasyonların gerçekleşmediği belirtiliyor. Bununla birlikte, Şirince Köyü’ne giden bazı kişilerin yapmış olduğu açıklamalar ise yön değiştirdi: kıyametten etkilenmeyecek sayılı yerler arasında gösterilen Şirince Köyü, şimdilerde, aydınlanma çağının başlayacağı ilk yer olduğu için insanların burada toplandığı belirtilmeye başladı…

Bana sorarsanız, yazar görüşü: Şirince Köyü’ndeki bu yaşananlar, gerçekten alıntı bir film; ya da belgesel şeklinde yayınlanmış olsa, gerçekten de iyi bir gelir elde edilebilir, ne dersiniz? Aynı zamanda bir de şöyle bir durum var: gerçek hayattan alıntı, oyuncuların tamamı rol yapmayan, gerçek insanlar, böyle bir filmi izlemek hepimizin hoşuna gitmez mi? Fala bakmanın dahi günah olduğunun belirtildiği günümüzde, kıyametin tarihine; hatta saatine inanmak demek…? Bu konuda yorum dahi yapmak istemiyorum. Evet, ben de 21 Aralık 2012’de bir şeyler olmasını istedim; aydınlanma çağı denilen şeyin, foton kuşağına girişin, ya da boyut atlamanın gerçekleşmesini çok istediğim doğrudur, ve gün daha yeni başladı, umarım bütün bunların gerçeklik payı vardır; ama, kıyamete inanmak nedir? Hepimizin inandığı kutsal kitaplarda yazmıyor mu ki, kıyametin zamanını Allah’tan başka kimse bilemez? Bunu bile bile nasıl kıyametin saatini dakikası ile belirtir; ve geri sayım yaparız? Evet, kıyametin saati de biliniyormuş… Şimdi yazar görüşünden çıkıp, yeniden Şirincede neler oluyor, ve Şirince’de son durum ile ilgili bilgilere bakmaya devam edelim:

Luc Mary isimli bir Fransız Tarihçi, dünyanın sonunun 21 Aralık 2012’de, saat 13:12’de geleceğini belirtiyor. Ancak gün; ve saatler şaşmış durumda. Dünyanın sonu; 22 Aralık 2012 tarihinde gelecekmiş; saat 01:32’de, kıyamet kopacak, hep birlikte geri sayıma başlayabiliriz. Bu gece son gecemiz, kıyamet yakında… (!)

Şirince Köyü’nde bulunanlara İncil dağıtıldığını da belirtmemiz gerekiyor. Hz. İsa’nın, Meryem Ana’nın yanına bugün ineceğini düşünen insan sayısı oldukça fazla imiş. İncil dağıtan grubun ise Amerika’dan Şirince Köyü’ne geldiği belirtiliyor.

Kısacası, zaman ilerleyip de, herhangi bir şey olmayınca, insanlarımız farklı senaryolar üretmeye, ve farklı beklentiler içerisine girmeye devam ediyorlar. Kim bilir, belki de bugün hepimiz öleceğiz; ya da bazılarımız; belki de bu yazı, Almina’nın son yazılarından birisi olacak 🙂 Komik, evet, çok komik, onu için de dalga geçtiğim doğrudur… Diyorum ya, bir filmin oyuncuları halini almış durumdayız. Bakalım filmin sonu nasıl gelecek…”

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.