2018’de En Çok İzlenen Filmler

2018’de En Çok İzlenen Filmler

2018’de en çok izlenen filmler hakkında bilgileri sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız. Türkiye’de en çok izlenen filmler listesini sinemalarda elde edilen verilere göre vereceğiz. Burada aslında şunu anlatmak istiyoruz: YouTube üzerinden ya da satın alınan CD’lerden izlenen filmler değil, vereceğimiz listede, sinemaya gidilerek 2018’de en çok izlenen filmlerden söz edeceğiz. Bunlar Türkiye’de en çok izlenen filmler olacak; ama Türkçe ve yabancı film karışık şekilde, sıralamaya göre listeleyeceğiz. Malum yabancı filmlere olan ilgi de oldukça yoğun ve pek çoğumuz Türkçe dublaj da değil, alt yazılı olarak yabancı filmleri izlemeyi tercih ediyor.

2018’in En Çok İzlenen Filmleri

10) Hedefim Sensin: Türkiye’de en çok izlenen filmler arasına, sadece 25 günde 1.426.003 izleyici ile giren Hedefim Sensin’in vizyona giriş tarihi 30 Kasım 2018. Bugüne kadar elde edilen hasılat ise 18.856.934 TL. Ata Demirer, Demet Akbağ, Salih Kalyon, Gonca Vuslateri, Meray Ülgen gibi değerli isimler rol alıyor. 112 dakika süren ve senaryosu Ata Demirer tarafından kaleme alınan Hedefim Sensin’in yönetmeni ise Kıvanç Baruönü. Zekeriya Taştan isimli, İstanbul’da yaşayan bir çiğ köfteciyi canlandıran Ata Demirer, çok geveze olması ve nerede ne söyleyeceğini bilmemesi dolayısı ile sürekli başına iş açmaktadır. Son yaptığı hata, iki mafya grubu arasında savaşa neden olduğu için de hayatını garanti altına almak üzere İstanbul’dan ayrılmaya karar verir. Daha önce hiç gitmese de kendisine yaşamak için GökçeAda’yı seçer. Burada da hem kendi, hem de diğer insanların hayatını değiştiren şeyler yapmaktan kendini alıkoyamaz.

9) Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi: Vizyona 27 Temmuz 2018’de giren ve 2018’de en çok izlenen filmler arasında yer alan Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi, bugüne kadar 1.483.848 izleyiciye ulaşıp 17.463.423 TL hasılat elde etti. 110 dakika süren ve başrollerini Enes Batur ile Ceyda Düvenci’nin paylaştığı filmde ayrıca Bekir Aksoy, Kerem Fırtına, Uras Benlioğlu gibi isimler yer alıyor. Büşra Nur Karahan ve Enver Sülük’ün senaryosunu kaleme alıp, Kamil Çetin’in yönettiği Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi filminin konusu ise özetle, Enes’i anlatıyor. Babası polis, annesinin ise hemşire olması dolayısı ile biraz ilgisiz büyüyor. Henüz 6 yaşında iken bir bilgisayar sahibi oluyor ve hayatını internete adayıp, burada bir şöhret kazanıyor. Ancak babası ve diğer yakınları onun üniversite sınavlarına öncelik vermesi konusunda hemfikir oluyor. Enes’e ise zor olmakla birlikte bir karar süreci kalıyor… İlk olarak 19 Ocak 2018, sonrasında da yeniden 27 Temmuz 2018’de vizyona giren Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi filminin çekimleri Antalya’da yapıldı. Enes’in Oyunu, Türkiye’de en çok izlenen filmler arasında yer alan eserin diğer adı

8) Rafadan Tayfa Delhiz Macerası: 26 Ekim 2018’de vizyona giren ve o günden bugüne de 1.543.707 izleyiciye ulaşan filmin elde edilen hasılatı 18.913.373 TL. Peki 2018’de en çok izlenen filmler arasında yer alan Rafadan Tayfa Delhiz Macerası’nın oyuncuları kimler? Nusret Çetinel, Levent Kol, Yağmur Sergen, Hakan Coşar, Şirin Giobbi… Ozan Çivit’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini İsmail Fidan’ın üstlendiği Rafadan Tayfa Delhiz Macerası’nın konusu özetle şu şekilde: İstanbul’un en eski semtlerinden birinde bulunan evlerin ne kadar sağlam olduğu araştırılırken, evlerin yıkılacağı ile ilgili dedikodular ortaya çıkıyor. Ancak Kuşçu Baba, evlerin yıkılamayacağını; çünkü mahallede İstanbul’un en eski dehlizlerinden birinin bulunduğunu söylüyor. Bu noktada unutulan İstanbul Dehlizleri adlı kitap hatırlanıyor ve Rafadan Tayfa, mahalledeki dehlizi bulup, evlerin yıkılmaması için el ele veriyor.

7) Aile Arasında: 10 Ağustos 2018 tarihinde vizyona giren ve 2018’de en çok izlenen filmler arasına giren Aile Arasında filmini 1.904.942 kişi izledi. Filmde elde edilen hasılat ise 21.151.934 TL oldu. 124 dakika süren filmin senaristliğini Gülse Birsel üstlenirken, yönetmenliğini ise Ozan Açıktan yaptı. Oyuncu kadrosuna baktığımızda: Engin Günaydın, Demet Evgar, Gülse Birsel, Fatih Artman, Erdal Özyağcılar… gibi değerli isimler yer alıyor. Aile Arasında filminin konusu ise şu şekilde: Solmaz bir müzikhol vokalisti, Fikret ise çok takıntılı bir adam olup, ikisi de uzun yıllar devam eden evliliklerini aynı gün sonlandırıyor. Ve garip olaylar Fikret ile Solmaz’ın karşılaşmasına vesile oluyor. Solmaz’ın kızı Zeynep ise bu sırada zengin bir kebapçının oğlu ile evlenmeye karar veriyor. Nikahın başta aile arasında yapılması planlanıyor, ama sonrasında olaylar öyle bir hal alıyor ki tantanalı bir nikah ortaya çıkıyor. Fikret de kendini bu noktada çok ilginç olayların ortasında buluyor.

6) Avengers Sonsuzluk Savaşı: 27 Nisan 2018’de vizyona giren ve 1.909.967 kişi tarafından izlenen Avengers Sonsuzluk Savaşı’nın elde ettiği hasılat 27.311.663 TL. ABD’de çekimleri yapılan bilim kurgu & aksiyon dalında gösterimde bulunan filmin oyuncu kadrosu: Robert Downey Jr, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Evans… Joe Russo ve Anthony Russo’nun yönetmenliğini üstlendiği Avengers Sonsuzluk Savaşı filminin senaryosu ise Jack Kirby, Stan Lee, Jim Starling, Christopher Markus kadrosu tarafından hazırlandı. 2018’de en çok izlenen filmler arasında 6. sırada yer alan Avengers Sonsuzluk Savaşı’nın konusu ise şu şekilde: Dünyada bulunan altı sonsuzluk taşının sahibi olmak züere Thonas dünyaya geliyor. Bunun sonrasında da tüm Avengers kahramanları güçlerini birleştirerek Thanos’a karşı savaşıyor. Savaşın sonucu dünyanın kaderi üzerinde etkili olacak.

5) Deliha 2: 6 Temmuz 2018’de vizyona giren ve Türkiye’de en çok izlenen filmler arasında yer alan Deliha 2, 2.106.154 izleyiciye ulaştı ve 24.589.811 TL hasılat elde etti. 107 dakika süren filmin senaristliği ve yönetmenliği Gupse Özay tarafından gerçekleştirildi. Gupse Özay, Eda Ece, Aksel Bonfil, Derya Alabora, Esin Eden… filmin oyuncu kadrosunu oluştururken, Deliha 2’nin konusu ise şu şekilde: Kariyeri ile ilgili adımlar atan Zeliha, aşçı olmak hayali ile bir restoranda çalışmaya başlar ve burada da ortalığı birbirine katar. Sadece 2 ay gibi kısa bir sürede gerçekleşen Deliha 2’nin çekimlerinin bir kısmı Köyceğiz’de gerçekleşti. 2015’te bu filmin çekileceğini zaten açıklamış olan Gupse Özay Deliha’nın ilk filminde hayatının aşkını aramıştı. İlk olarak 12 Ocak 2018’de gösterime giren Deliha 2, sonrasında 6 Temmuz 2018’de yeniden gösterime girdi.

4) Yol Arkadaşım 2: 12 Ekim 2018’de vizyona giren Yol Arkadaşım 2, 2018’de en çok izlenen filmler arasında dördüncü sırada yer alıyor. 2.335.153 kişi tarafından izlenen filmden elde edilen hasılat 29.772.822 TL. Filmin süresi 115 dakika. İbrahim Büyükak’ın senaryosunu yazdığı Yol Arkadaşım 2’nin yönetmenliği Bedran Güzel tarafından yapıldı. Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Ezgi Eyüboğlu, Olgun Toker, Kadir Yaman Polatçı’nın oyuncu kadrosunu oluşturduğu Yol Arkadaşım 2 filminin konusu şu şekilde: Şeref, Onur’un menajerliğini üstlenir ancak çok başarılı olamaz. Bu sırada ikili aynı evi paylaşmaya başlamıştır. Söz konusu başarısızlık dolayısı ile Onur tam da eski işine dönmeyi kafasına koymuştur ki Şeref’in ayarladığı bir iş dolayısı ile yolculuğa çıkarlar. Bu yolda da ikisinin başına, akıllarına bile gelmeyen pek çok sürpriz gelir.

3) Ailecek Şaşkınız: 2 Mart 2018’de vizyona giren Ailecek Şaşkınız filmi 4.034.858 izleyiciye ulaşmış ve 44.688.478 TL hasılat elde etmiştir. 113 dakika süren ve Selçuk Aydemir’in senaryosu ve yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Kural, Murat Cemcir, Saadet Işıl Aksoy, Cengiz Bozkurt, Günay Karacaoğlu… gibi isimler yer almaktadır. Ailecek şaşkınız filminin konusu ise şu şekildedir: Ferhat ve Gökhan çocukluk arkadaşıdırlar. Ferhat, babasından yönetimini devraldığı şirketin genel müdürlüğünü, Gökhan ise finans direktörlüğünü yapmaktadır. Filmde iki arkadaşın şirket yönetiminde başlarına gelen eğlenceli olaylar konu alınmıştır.

2) Arif V 216: 18 Mayıs 2018’de vizyona giren ve Türkiye’de en çok izlenen filmler arasında ikinci sırayı alan Arif V 216, 4.968.462 izleyiciye ulaşmış ve 62.986.200 TL hasılat elde etmiştir. 125 dakika süren filmin senaryosunu Cem yılmaz yazmış, yönetmenliğini ise Kıvanç Baruönü gerçekleştirmiştir. Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur, Zafer Algöz gibi isimlerin oyuncu kadrosunu oluşturduğu Arif V 216 filminin konusu ise şu şekildedir: Arif ve 216’nın yakın dostluklarını zaten GORA filminden biliyoruz. Bu sefer 216’nın insan olmak için dünyaya gelmesi söz konusu olmuştur. Çok bariz farklılıkları olması dolayısı ile pek çok zorun yaşar. Ama yine de insan olma isteğinden vazgeçmez. Bu arada bir de Pembe’ye aşık olur. Sonrasında ise kötü niyetli bir iş adamının onu kopyalamak isteğine maruz kalır. Arif bunu gördüğünde sessiz kalamaz. Artık tek çabası 216 ile birlikte dünyayı da kurtarmaktır. İlk gösterimini Ocak ayında gerçekleştiren film ikinci kez 18 Mayıs 2018’de gösterime girmiştir.

1) Müslüm: 2018’de en çok izlenen filmler ve Türkiye’de en çok izlenen filmler arasında Müslüm filminin yarattığı sansasyonu bilmeyenimiz yoktur. 26 Ekim 2018’de vizyona giren Müslüm filmi 6.185.949 kişi tarafından izlendi ve 81.684.754 TL hasılat elde etti. Gürhan Özçiftçi ve Hakan Günday’ın senaristliğini üstlendiği film Ketche tarafından yönetildi. Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp… gibi isimler oyuncu kadrosunu oluştururken, filmde genel olarak değerli isim, aramızdan ayrılan ama eserleri ile asla ölmeyecek olan Müslüm Gürses’in hayatı biyografi ve dram kategorilerinde izleyici ile buluştu ve tabiri caizse herkesi göz yaşlarına boğdu. Şanlıurfa’daki çocukluğundan İstanbu’daki sanat yaşamına kadar tüm detayları ile Müslüm Gürses’i Timuçin Esen canlandırdı.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.