20 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Tatil Mi? 18 Mayıs Yarım Gün Mü?

20 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Tatil Mi? 18 Mayıs Yarım Gün Mü?

20 Mayıs tatil mi 2022yılında en çok aranan konular listesinde yer almaya başladı. Çünkü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı yaklaşıyor. Bildiğiniz gibi normal şartlarda 20 Mayıs tatil olmuyor. Ancak her sene haftanın farklı günlerine gelen 19 Mayıs 2022 yılında Perşembe gününe denk geliyor.

Bu da beraberinde hem öğrencilerin, hem de resmi dairelerde çalışanların, 19 Mayıs tatilinin hafta sonu tatili ile birleşip birleşmeyeceği sorusuna yanıt aramalarını beraberinde getiriyor. Bununla birlikte, genellikle dini bayramlarda olduğu gibi, 18 Mayıs’ın yarım gün olup olmayacağı da merak ediliyor.

19 Mayıs Ve 20 Mayıs Tatil Mi

20 Mayıs Tatil Mi

İlerleyen bölümlerde sizleri, merak ettiğiniz bu konular hakkında bilgilendirmeye çalışacağız. Çünkü biliyoruz ki tatil planlarınızı buna göre yapacaksınız. Hatta belki kayıtlı olduğunuz tur şirketlerinden 19 Mayıs turu mesajları gelmeye başladı bile. Bu mesajlar arasında 20 Mayıs Cuma gününü hafta sonu tatili ile birleştiren 4 günlük turlar da yer alıyor.

Hatta belki bazılarının fiyatı uygun. Ya da öyle olmasa bile belki siz uzaktaki bir akraba ya da arkadaşınızın yanına gideceksiniz… Ve her şey 20 Mayıs tatil mi sorusunun yanıtlarına bağlı. Sitemiz içerisinde geçen ay da Bayram Tatili 2022 Kaç Gün sorusunun yanıtlarından söz etmiştik.

Ancak Ramazan bayramı öğrencilere de resmi dairelerde çalışanlara da istediklerini vermemiş ve 9 günlük tatil söz konusu olmamıştı. Şimdi de gözler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nda 4günlük tatilin olup olmayacağına çevrildi. Hatta 18 Mayıs da yarım gün tatil olursa toplam 4.5 gün tatil olabilir.

20 Mayıs Tatil Mi

20 Mayıs Tatil Mi

19 Mayıs 1919 tarihinde Atatürk’ün Samsun’a çıkması ile başlayan ve sonrasında bir bayram olarak kutlanan 19 Mayıs bayramı adını Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı olarak aldı. Ve bu yıl 103. yıl kutlamaları ülkemizin her yerinde coşku ile yapılacak. Hem de Koronavirüs tedbirleri uygulanmadan.

20 Mayıs Tatil Mi?

20 Mayıs tatil mi sorusuna sizler de yanıt arıyorsanız, bu konu için yapılmış bir resmi açıklamanın henüz söz konusu olmadığını söyleyebiliriz. Yani normal şartlar altında 20 Mayıs tatil olmaz. Ve okullar ile resmi dairelerin kapanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Peki daha önceki yıllarda 18 Mayıs yarım gün tatil oldu mu? 19 Mayıs Perşembe gününe denk geldiğinde 20 Mayıs hafta sonu tatili ile birleşti mi? 2022 yılı önceki yıllardan farklı olacak mı? İşte yanıtları:

Ancak pek çok kişi bilir ki iki resmi tatil arasında kalan gün de idari tatil ilan edilir. Buna göre 19 Mayıs 2022 Perşembe gününe denk gelecek ve resmi tatil olacaktır. 21 Mayıs Cumartesi ise hafta sonu olması dolayısı ile zaten resmi tatildir. Arada kalan 20 Mayıs 2022 Cuma gününün de idari tatil olarak ilan edilmesi gerekir.

Ancak bu konu ile ilgili henüz yapılan bir açıklama bulunmaması dolayısı ile şu an itibari ile 20 Mayıs 2022 tatil değildir. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili bir değişimin söz konusu olması halinde bu bilgiyi de sizlerle paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

19 Mayıs Ve 20 Mayıs Tatil Mi?

19 Mayıs ve 20 Mayıs tatil mi sorusuna, an itibari ile bir olumlu;bir de olumsuz yanıt vereceğiz. Buna göre 19 Mayıs‘ın Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı olması dolayısı ile tatil olacağını söylemeliyiz. Bu gün Perşembeye denk gelecek ve planlarınızı şimdiden, buna göre yapabilirsiniz.

Fakat 20 Mayıs 2022 Cuma günü için gelen herhangi bir resmi açıklama bulunmadıkça, bugünün tatil olması durumu şu an için söz konusu görünmüyor. Yani 19 Mayıs tatil, ancak 20 Mayıs tatil değil. Bu durumu 1 günlük izin alarak çözebilirve 19 Mayıs’ı hafta sonu tatili ile birleştirebilirsiniz.

20 Mayıs 2022 Resmi Tatil Mi?

20Mayıs 2022 resmi tatil mi sorusunun yanıtları için, yapılan kabine toplantıları sonrasında herhangi bir açıklama gelmez ise şu anda herhangi bir tatilin söz konusu olmadığını belirtebiliriz. Bu durum tatil olmasını isteyen herkesi hayal kırıklığına uğratsa da konu ile ilgili bir açıklama olursa sizi hemen bilgi sahibi yapacağız.

18 Mayıs 2022 Yarım Gün Mü?

18 Mayıs 2022 yarım gün mü sorusunun yanıtı da tıpkı 20 Mayıs 2022 tarihinin tatil olup olmaması gibi çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ancak bir bayram tatilinin öncesinde yarım gün tatil olması durumu sadece resmi bayramlarda söz konusu oluyor. Bu bilgi de bize 18 Mayıs’ın yarım gün tatil olmayacağını açıkça ortaya koyuyor.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.