Yüzük Parmağının Anlamı Nedir? Yüzük Parmağı Neden 4. Parmaktır?

Yüzük Parmağının Anlamı Nedir? Yüzük Parmağı Neden 4. Parmaktır?

Çok kişi, yüzük parmağnın anlamını bilmez, ya da yüzük parmağı neden 4. parmaktır sorusunun yanıtını da bilmez, ancak gelin görün ki, kalıplaşmış olması dolayısı ile, yüzük parmağı bellidir, ve alternatifi yoktur. Mesela biz sizin şu anda, nişan yüzüğü; ya da evlilik yüzüğünü hangi parmağınıza taktığınızı biliyoruz. İyi de, yüzük parmağı neden 4. parmaktır? Yüzük parmağının anlamı nedir? Yüzük parmağına neden yüzük takılır? Sizlere yüzük parmağı ile ilgili detayları bu yazımızda aktaracağımızı belirtelim, ve hemen yüzük parmağı neden 4. parmaktır sorusunun yanıtını alarak yüzük parmağının anlamını öğrenelim:

Yüzük parmağı neden 4. parmaktır sorusunun yanıtını vereceğiz, ancak öncesinde şunu da belirtelim ki: sağ elde de olsa, sol elde de olsa, yüzük parmağı hep dördüncü parmaktır. Sağ elin 4. parmağı mı, yoksa sol elin 4. parmağı mı olacağına ise, toplumdan topluma farklı kararlar verilmektedir. Yüzük parmağının anlamı çok eski zamanlardan günümüze gelmiş olmakla birlikte, Kanada, Amerika, Japonya, Orta Avrupa gibi pek çok ülkede yüzük parmağı adet şeklinde günümüze kadar ulaşmış bulunmaktadır.
Yüzük parmağının anlamı nedir? Eski Roma’lılara göre bir aşk damarı bulunmaktadır; ve bu aşk damarı, sol elin dördüncü parmağında bulunup kalbe gitmektedir. Roma’lılar tarafından aşk damarına Vena Amoris adı verilmektedir. Yüzük parmağının anlamı Çin’lilerde eşi simgelemektedir. Çin’lilere göre aslında her parmak bir kişiyi simgelemektedir, ve dördüncü parmağa da eş denk gelmektedir. Hristiyan’lara göre yüzük parmağının anlamı ise şu şekildedir: Düğün öncesinde geline üç tane yüzük takılır. Bunlardan birisi babayı, diğeri oğulu, bir başkası ise kutsal ruhu temsil etmektedir. Yüzük parmağına takılan yüzük evlilik sonrasında da o parmakta bırakılmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.