Kanlı Ay Tutulması Nedir Kırmızı Ay Tutulması Neye İşarettir

Kanlı ay tutulması nedir sorusuna, içinde bulunduğumuz dönemde herkes yanıt aramaya başladı. Çünkü 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü bu durum gerçekleşecek. Ve adı insana biraz ürkütücü geliyor. Ancak aslında olayın kanla uzaktan yakından alakası yok. Tek bağlantı kanın da tutulma sırasında ayın da kırmızı renkte olması.

Kanlı ay tutulması nedir sorusuna tam ay tutulması yanıtını da verebiliriz. Çünkü dünyanın gölgesi, bu tutulma sırasında ayı tamamen kapatmakta ve ay kırmızı renk olarak görünmektedir. Geçtiğimiz günlerde yaşanan güneş tutulmasının sonrasında bu durum da astrolojik olarak burçları etkileyecek.

Kırmızı Ay Tutulması Neye İşarettir

Kanlı Ay Tutulması Nedir

Dolayısı ile her ne kadar haberlerde duysanız da kanlı ay tutulması olayını daha çok astrologlardan duyacaksınız. 12 burç için etkilerini teker teker anlatacaklar. Sadece onlar değil, sitemiz içerisinde bizler de size ay tutulmasının burçlara etkilerinden söz edeceğiz.

Gökyüzünde gerçekleşen olayları seyretme tutkusu ile yanıp tutuşan çok sayıda kişi vardır. Kanlı ay tutulması da meraklılarına tam bir görsel şölen sunar. Güneş, ay ve dünya ardı ardına dizilirler. Bu esnada dünyanın gölgesi ayı tam olarak kapatmaktadır. Ve bu durum da beraberinde ayın kızıla çalan kırmızı kan renginde görünmesini getirir.

Hiç düşündünüz mü? tüm gün mavi renkte gördüğümüz gökyüzünü, güneşin doğuşu ve batışı sırasında kızıla çalan bir renkte görürüz. Bu durum, uzun dalga boyundaki kırmızı ışığın atmosferde dağılmadan ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Kanlı ay tutulmasında da bu nedenle dünyanın gölgesi ayı kapattığında kızıla çalan kırmızı kan rengini görürüz.

2019 yılından bu yana üçüncüsünü 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü izleyeceğimiz kanlı ay tutulması, son olarak 2021 yılında 26 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşmişti. Bu olayın ülkeler, toplumlar ve burçlar üzerinde de ciddi etkileri bulunuyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi olayın astrolojik boyutunu farklı bir zamanda detaylıca ele alacağız.

Kanlı Ay Tutulması Nedir

Kanlı Ay Tutulması Nedir

Güneş tutulmasının olduğu zamanlar ayın yeni ay olduğu zamanlar iken, ay tutulması zamanlarında ise ay dolunay durumundadır.

Kırmızı Ay Tutulması Neye İşarettir?

Kırmızı ay tutulması neye işarettir sorusunun yanıtını merak etmeyen yok. Daha önce de belirttiğimiz gibi zaten olayın adı bile içimizin ürpermesine neden oluyor. Hatta bazı yorumcular, kanlı ay tutulmalarının, felaketlerin başlangıcı olduğunu söylemeleri bile mümkün.

Ancak yaşanan doğa olayına kanlı değil de kırmızı ay tutulması adını da verebiliriz. Böyle olunca olayın etkilerinin de biraz daha yumuşayacağını tahmin edersiniz. Malum ne düşünürsek onu kendimize çekme gücüne sahiniz. Ama biz bu durumu, “aklıma gelen başıma geldi” şeklinde değerlendiriyoruz. Pek çoğumuz astrolojiye de metafiziğe de inanmıyor.

Ancak yaşanacak olan şeyleri bilir ve buna göre önlem alırsak, aslındahiç de kötü şeylerle karşılaşmayız. Olaya bu açıdan bakalım ve kırmızı ay tutulması neye işarettir sorusunun yanıtlarını bu doğrultuda 16 Mayıs 2022 için alalım isterseniz…

• Bu dönemde “Ben – Biz” kavramlarının ne zaman ve nerede kullanılmaları gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor. Ne her zaman çok fedakar olmalı ne de her zaman birilerinden fedakarlık beklemeliyiz. Bunu başarabilirsek ilişkilerimizde daha dengeli durumlarla karşılaşabiliriz.

• Genel olarak olaylara objektif bakabilen insanlar değiliz. Ancak bu tutulma ile birlikte bunu başarabileceğiz. Ve bu durum bize, fark edemediğimiz büyük değişimleri görebilme olanağı sağlayacak. Ya da yaşayacağımız olaylar bizi değişmek zorunda bırakacak. Bu dönem değişimin şart olduğunu söyleyebiliriz.

• Önemli kararlar vermek zorunda olduğumuz bir dönem içerisindeyiz.

• Bazı insanlarla ya da olaylarla ya da belki işlerle bağlarımızı isteyerek kesmemiz gerekebilir. Eğer bağların koparılması gerektiği halde bunu başaramıyorsak, o halde istemediğimiz çok olumsuz durumlarla karşılaşabiliriz. Unutmayın,hayat bazen bizi mecburi istikamet yönünde ilerletir.

Ayın Kırmızı Olması Ne Anlama Gelir?

Ayın kırmızı olması ne anlama gelir? Bu soruya biraz önce, durumun kanla hiç bir alakası olmadığını söyleyerek kısaca yanıt vermiştik. Güneşin ışınları aya kenarlardan sızar. Ve bu ışınlar yansıyarak dünyaya ulaşır. Ay da bu esnada kırmızı, kızılımsı bir görünüme bürünür. Bunun haricinde bir anlama gelmemektedir; tabi astrolojik olarak düşünmezsek…

Ay Tutulmasının Sebebi Nedir?

Ay tutulmasının sebebi nedir sorusuna, dünya, ay ve güneşin yörüngedeki konumları yanıtını verebiliriz. Ay ile güneş arasına dünyanın girmesi halinde ortaya çıkan ay tutulması, ayın dolunay evresinde gerçekleşen bir olaydır. Kanlı ay tutulması nedir sorusunun yanıtını daha önce zaten vermiştik. Bu durum her zaman gerçekleşmez.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.