İnstagram Add Your Birthday Ne Demek Hatası Nasıl Düzeltilir

İnstagram Add Your Birthday Ne Demek Hatası Nasıl Düzeltilir

İnstagram Add Your Birthday ne demek sorusunun yanıtları bir kaç gündür arama motorlarında sıklıkla bulunmaya çalışıyor. Çünkü bazı kullanıcılara deneme amaçlı olarak İnstagram add your birthday sayfası ile bir kaç gün önce karşılaşmaya başladılar.

Herhangi bir problemin yaşanmaması dolayısı ile de tüm kullanıcılar,profillerine giriş yapmaya çalıştıklarında artık İnstagram add your birthday sayfası ile karşılaşıyorlar. Aslında bu sayfada yer alan yönergeleri takip ettiğinizde İnstagram profilinize kısa süre içerisinde giriş yapabiliyorsunuz.

Ancak özellikle İngilizce bilmeyenler İnstagram Add Your Birthday ne demek sorusunun yanıtlarını bulmak için Google’a koşuyor. Ohalde sizi hemen konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirelim.

İnstagram Add Your Birthday Ne Demek?

İnstagram add your birthday ne demek sorusunun yanıtı olarak add your birthday Türkçe ne demek buna bakmak gerekiyor. İngilizce add your birthday olan kelimenin Türkçe karşılığı doğum gününü ekle… Bildiğiniz gibi Facebook’ta bu özellik yıllardan bu yana mevcut.

İnstagram Add Your Birthday

İnstagram Add Your Birthday Ne Demek

Ve hepimiz kullanıyoruz. Sadece selam verdiğimiz arkadaşlarımızın doğum günlerini nereden bileceğiz yoksa. Ama gelin görün ki herkes Facebook üzerinden birbirinin doğum gününü kutluyor. Çünkü Facebook bu noktada, doğum günü olan kullanıcılar hakkında bildirimleri, listeye ekli olan tüm arkadaşlarına gönderiyor.

Eğer size de böyle bir bildirim gelirse, isterseniz bildirim üzerine tıklayıp, o günün doğum günüçocuğuna kutlama mesajı gönderebiliyorsunuz. Tabi bu noktada doğum günüolan kişinin duvarına arkadaşlarının mesaj yazmış olmasına izin de vermiş olması gerekiyor.

Peki İnstagram bunu neden yapıyor? İnstagram add your birthday ne demek sorusunun yanıtından sonra belki de en çok merak edilen soru bu çünkü… Ancak İnstagram’ın doğum günü ekletme gerekçesi Facebook’unkinden çok daha farklı. Hatta öyle ki sizi takip eden kimse doğum gününüzü göeremiyor.

Sizden doğum günü eklemenizi isteyen İnstagram’ın bunu yapma amacı, yaşı platformu kullanmaya yetmeyen kullanıcıların hesaplarını platformdan kaldırmak. Nadir ülkelerde İnstagram kullanmanın alt yaş sınırı 18. Bazı ülkelerde 16. Bazı ülkelerde ise 13 yaşından büyük herkes isterse İnstagram kullanabiliyor.

İnstagram Add Your Birthday Hatası

İnstagram add your birthday hatası, hesabına doğum tarihini ekleyen ancak yaşı 13’ten küçük olan kullanıcıların karşısına çıkıyor.Onlara İnstagram tarafından gönderilen mesaj, hesabı kullanmaya yetkilerinin bulunmadığı yönünde. Dolayısı ile hesaplarının kapatılacağı kendilerine bildiriliyor.

İnstagram Add Your Birthday Ne Demek

İnstagram Add Your Birthday Hatası

Aslında bu durumu bir hata olarak değerlendirmek yanlış. Çünkü sosyal platform tarafından belirtilen kullanıcı şartlarında zaten bu durum açıkça belirtiliyor. Her ülke için değişse de genellikle üyelik için alt yaş sınırı 13. Bazı ülkeler için bu sınır 16ya da 18 olarak değişiklik gösterebiliyor.

Bir de yaşı tutmasa da hesap açabilen ülkeler var. Ancak bu ülkelerde belirlenmiş yaşa kadar açılan hesaplar İnstagram tarafından gizleniyor. Dolayısı ile aslında hesabınızın kapatılması İnstagram add your birthday hatası şeklinde değerlendirilmemeli. Böyle bir durumda yaşadığınız ülkenin üyelik şartlarını dikkatlice okuyabilirsiniz.

İnstagram Add Your Birthday Hatası Nasıl Düzeltilir?

İnstagram add your birthday hatası nasıl düzeltilir sorusuna yanıt istiyorsanız, yaşınızın 13’ten büyük olduğunu ama İnstagram’ın size karşı bir yanlışlık yaptığını düşünüyorsunuz demektir. Eğer öyle ise hesabınızın kapatıldığını belirten bildirimin altında İtiraz Et butonunu görebilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey bu butona tıklamak; sonrada size sunulan talimatları izlemekten ibarettir. Bu süreçte İnstagram’a kimlik kartınızı göndermeniz gerekecektir. Yetkililer bu kart ile sizin doğum gününüzü yeniden değerlendirir. Ve eğer hesabınız yanlışlıkla kapatıldı ise sizden özür dileyen İnstagram, klapatmış olduğu hesabınızı geri yükler.

Bu işlem 30 gün kadar sürmektedir. Ancak herkes için sürenin bu kadar uzayacağı anlamına da gelmez elbette.

İnstagram Add Your Birthday Nasıl Düzeltilir?

İnstagram add your birthday nasıl düzeltilir sorusunun yanıtı için iki farklı alternatifiniz var. Bunlardan ilki için Facebook profilinizin İnstagram profilinize bağlı olma durumundan söz etmeliyiz. Eğer öyle ise İnstagram’da doğum gününüzü düzenleyemezsiniz. Bunun için Facebook profilinize giderek doğum gününüzü düzenlemeniz gerekir.

İnstagram Add Your Birthday Ne Demek

İnstagram Add Your Birthday Nasıl Düzeltilir

Ancak eğer hesabınızı direkt olarak İnstagram üzerinden açtıysanız, bu aşamada İnstagram profilinize gidebilir ve doğum gününüzü buradan düzenleyebilirsiniz. Talimatları takip etmeniz halinde zaten bu işlem sizin için 1 – 2 dakikadan fazla zaman almayacaktır. Hem de doğum tarihinizi Facebook ya da İnstagram fark etmeksizin düzenleyebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.