Dolunay Etkisi Nedir? Dolunay Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolunay Etkisi Nedir? Dolunay Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolunay etkisi son zamanlarda en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Aslında dolunay ayın evrelerinden biri. Ve bizler ayın evrelerin, dünyadan onu gördüğümüz şekliyle belirliyoruz. Dolu dolu dolunay, ayın en yuvarlak hali. Peki neden insanlar dolunayda mum yakar? Neden kendilerini mutsuz, gergin, kötü hissederler?

Dolunay etkisi gerçekten bu kadar güçlü ve bir yandan da bu denli olumsuz olabilir mi? Bu durumun tamamen sizinle olduğunu söylersek bize “Hadi canım sen de…” demeyin. Çünkü dolunay, bazı kişiler üzerinde hiç bir etki yaratmaz. Bazıları için de mutluluğa mutluluk katan bir dönemdir. O halde diyebiliriz ki önemli olan onu nasıl değerlendirdiğiniz…

Eğer olumlu düşünce kalıpları geliştirirseniz dolunay size ciddi anlamda güzel hediyeler verir. Bu noktada diğer insanları şaşırtırsınız. Çünkü onlar asabi, agresif, kötü şeyler yaşıyorlar, gerginler, kavga ediyrlar… ya! Ama siz güzel şeyler yaşıyorsunuz. Peki nasıl oluyorda bunu başarıyorsunuz?

MaviBoncuğum olarak geçtiğimiz günlerde atlattığımız Koç dolunayı 2022 hakkında sizleri bilgilendirdik. Ve dedik ki her birimiz bir Koç burcu insanı gibi olacağız. Yani kavgalar artacak, acele karar vereceğiz. Kazalar artacak… Peki bu durum sadece Koç dolunayı etkileri ile mi söz konusu oluyor?

Dolunay Etkisi

Dolunay etkisi sular üzerinde çok fazladır. Denizler ve okyanusların dolunay zamanlarında yükselmesinin nedeni budur. Ve insan vücudunun da %70’i sulardan oluşmaktadır. Peki bu noktada dolunayın üzerinizdeki bu büyük etkisine şaşırdık mı? Hastanelerin acil servisleri dolunay zamanlarında her zamankinden çok daha kalabalık olur… Bu bir tesadüf olabilir mi?

Dolunay Etkisi Nedir

Dolunay Etkisi

Olaya sadece olumsuz açıdan bakmayın. Okyanıslar dolunay zamanlarında yükselir. Çünkü okyanuslarda çok bol su vardır. Olan sadece suyun daha da artması ile açıklanır. O halde, mutluysanız, dolunayda daha mutlu olursunuz. Öfkeliyseniz daha öfkeli; mutsuzsanız daha mutsuz; hastaysanız daha hasta… Dolunayda sadece “daha…” olursunuz.

Dolunay etkisi hakkında bilgi sahibi olursanız, onunla başa çıkabilirsiniz. Önemli görüşmeleriniz varsa dolunaydan en az iki gün sonrasına erteleyin. Sizi üzen biri mi var? Affedin… Derin nefesler alın… Sakin kalın… Bırakın gitsin… Dönerse sizindir… Gevşeyin. İçinde yaşadığımız hayatta zor bunlar. Ama dolunayzamanları önemli şeylerin yapılacağı zamanlar değil.

Günde en az on dakikanızı olumlu düşünmeye ayırın. Hepimizin sorunları var. Ama hepimizi mutlu eden pek çok şey de var. Bunları düşünün. Sahip olduklarınıza şükredin. Sizin için iyi insanlara minnettar olun. Siz bunu yaptıkça size daha fazlasının geleceğini unutmayın. Mutsuz bir evliliğiniz olabilir. Ama nur topu gibi bir çocuğunuz varsa yaradana teşekkür edin.

Temiz bir kağıt alın ve hayatınız için istediğiniz ne varsa dolunay zamanlarında bu kağıda yazın. İstediğiniz şeylerin şeklini de çizebilir ve hatta nasıl olacağını tablolarla görsel haline getirebilirsiniz. Sonra da bu kağıdı sürekli görebileceğiniz bir yere asın. Dolunay size isteklerinizi fazlasıyla verecektir.

Meditasyon yapın. Ve hatta bunu benzer enerjiye sahip olduğunuzu düşündüğünüz dostlarınızla birlikte yapın.Ortama aynı anda yayacağınız enerjiyi değerlendirmek sizin elinizde. Ancak bunu tek başınıza dahi yapsanız artan içsel huzur ve sükunetinizin hemen farkına varacaksınız.

Dolunay Etkisi Nedir?

Dolunay etkisi nedir? Aslına bakarsanız dolunay etkisi, her şeyin daha… olduğu etkidir. Ve bu durumu olumluya çevirmek de doğal olarak sadece sizin elinizde, sizin kontrolünüzdedir. Neler yapabilir ve dolunay etkisinden nasıl daha olumlu yararlanabilirsiniz?

Koşulsuz sevgi enerjisini yakınlarınıza, arkadaşlarınıza ve hatta dünyanın farklı yerlerinde,zor günler geçiren diğer insanlara gönderin. Sevginin çok güçlü bir eneerjisi bulunmaktadır. Kime gönderirseniz çok olumlu etkisini görecektir. Aynı durum sizin karma enerjiniz için de önemlidir.

Dolunay etkisi nedir sorusuna yanıt ararken şunu da yapın: üzerinize olumluyu çekmenize engel olan ne varsa,gözlerinizi kapatıponların bedeninizden uzaklaştığını ve yaradanın ışığına kadar ulaştığını gözünüzün önünde canlandırın. Buna inanın. Ve sonra olumluyu hayatınıza çekmeyi deneyin.

Dolunay Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolunay etkisi ne kadar sürer? Aslında en yoğun etki, dolunayın tam olarak gerçekleştiği andır. Ancak iki gün öncesi ve sonrası da etkiler dolunay anına yakın şekilde devam eder. Fakat dolunay etkisi ne kadar sürer sorusuna net yanıt için, dolunayın öncesi ve sonrası birer haftayı, dolunay etkisi sürecine dahil edebiliriz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.