Chupacabra Nedir? Chupacabra Silüeti Neye Benzer?

Chupacabra Nedir? Chupacabra Silüeti Neye Benzer?

Bu yazımızda sizlere, bir vampir yaratıktan söz edeceğiz… Adı: Chupacabra… Chupacabra nedir diyenlere Chupacabra’yı anlatacağız; sonrasında ise, Chupacabra ile ilgili hikayelerden söz etmeye çalışacağız. Vampir yaratık olduğu iddia edilen Chupacabra’nın, gerçekten var olup olmadığı ise merak konusu… Chupacabra tamamen bir efsane de olabilir… İşte kısaca Chupacabra:

Chupacabra nedir? Chupacabra vampir hayvan, ya da köpek, tavşan, ve keçilerin kanını emen bir yaratık olarak ifade ediliyor. Chupacabra nedir sorusunun yanıtlarına bakmaya devam ederken dikkatimizi çeken bir diğer şey de Chupacabra’nın kelime anlamı: Chupacabra = Keçi kanı emen yaratık olarak tanımlanıyor.
Chupacabra silüetini merak edenler için Chupacabra silüetinin tüysüz bir köpeğe benzediğine inanılıyor. Chupacabra silüeti her ne kadar tüysüz bir köpeğe benzetilse de, Chupacabra’nın gerçekten var olup olmadığı, bir efsane olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor.
Chupacabra ile ilgili diğer bilgilere gelecek olursak: Chupacabra’nın ilk kez Porto Riko’da 1995 senesinde görüldüğüne inanılıyor. Chupacabra silüetinin, iki ayak üzerinde durabildiği de Chupacabra ile ilgili ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.
Chupacabra’nın bugünlerde yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise, Ukrayna’da bir çiftlik sahibinin, bir sabah çiftliğindeki bütün tavşanları ölü bulmasından kaynaklanıyor. 73 adet tavşan, ve iki adet köpeğin bulunduğu çiftlikte, köpeklerin korktukları için ses çıkartamadıkları, ve onlara bir şey olmadığı düşünülüyor. Bu olayı gündeme getiren şeyin ise Chupacabra oılduğu düşünülüyor. Öldürülen 73 tavşanın, boynu, ve kemiklerinin kırıldığı belirtiliyor…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.