Yemekte Yapılmaması Gereken Görgü Kuralları Ve Sofrada Yapılmaması Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, sofrada yapılmaması gerekenlerden; ve yemekte yapılmaması gerekenlerden söz etmeye çalışacağız. Yemekte yapılmaması gereken görgü kuralları hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz yazımız içerisinde, sofrada yapılmaması gerekenleri öğreneceğiniz için, sizler de bir ortamda yemek yerken neler yapıp, neler yapmamanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizi paylaşmaya başlayalım:

Yemekte yapılmaması gereken görgü kuralları arasında ilk sırada, evsahibi sizi oturtmadığı sürece, masanın en önemli baş köşesine oturmamanızın gerekliliği yer almaktadır.
Yemekte yapılmaması gerekenlerden bir diğeri de, yemeğe ev sahibinden önce başlamamanızın gerekliliğidir. Ev sahibinden önce sofraya oturmamanın gerekliliği de sofrada yapılmaması gerekenler arasında yer almaktadır.
Sofrada yapılmaması gerekenler arasında, yemeğe başlamadan önce, elin ekmeğe uzatılmamasının gerekliliği de yer almaktadır. Çok açmış gibi hemen ekmeğe, ya da yemeğe uzanmak, yemekte yapılmaması gereken görgü kuralları arasında yer almaktadır.
Yemekte yapılmaması gerekenler arasında, bir bardak suyun içilip bitirildiği zamana da dikkat etmek gerekmektedir. İlk yemeğiniz bitmeden sizin bir bardak suyu içip bitirmeniz çok yanlış olacaktır.
Yemekte yapılmaması gereken görgü kuralları arasında, yemeği soğutmak amacı ile, yemeğe üflenmemesinin gerekliliği de yer almaktadır.
Yemeği yemeye başlamadan önce, tabağın en güzel kısmını aramayı aklınızdan dahi geçirmeyin. Yemeğe, tabağın size en yakın olan kısmından başlayın; ve o şekilde de devam edin; mutlaka en güzel yere de zaman gelecektir.
Ağzında lokma olan kişi kesinlikle su içmemeli; ve konuşmamalıdır.
Yemekte yapılmaması gerekenlerden bir diğerinin de, tabakta yemek bırakmamak gerektiği olduğunu unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası