Yaşlılık Belirtileri Nelerdir?

Yaşlılık Belirtileri Nelerdir?

Yaşlandığımı hissediyorum diyen bir kişi yaşlılık belirtilerinin neler olduğu hakkında fikir sahibi olarak, yaşlanıp yaşlanmadığını öğrenebilir. Peki her ne kadar istemesek de, yaşlandığımızı nasıl anlarız? Günümüzde yaşlanmak değil de yaş almak olarak, biraz daha yumuşatılan, çünkü sevilmeyen bu durum hakkında kendinize sormanız, kendinizde gözlemlemeniz gereken bazı şeyler var. Bakalım onlar arasında neler yer alıyor…

Yaşlandığımızı Nasıl Anlarız?

■ Vizyona sürekli yeni filmler çıkmasına, televizyonların film kanalları sürekli farklı filmler yayınlamasına karşın siz yine de çocukluk ve gençlik yıllarınızın filmlerini izlemeyi tercih ediyorsanız, bu durumun, yaşlandığımızı nasıl anlarız sorusunun ilk yanıtı olduğunu bilmelisiniz.

■ Yaşlılık belirtilerinden bir diğeri de, yaptığınız arkadaş toplantıları ve verdiğiniz partilere komşularınızdan şikayet gelmemesidir. Bu durum belki onların genç olduğunu gösterir ama belki de çok sessiz olduğunuz için şikayete gelmiyorlardır. Gençler gürültülü partiler yapar ve şikayetler onlara gider.

■ Yaşlandığımı hissediyorum diyor ve gittiğiniz bir parti, düğün, nişan ya da eğlence yerinde sıkılıyorsanız; uykunuz geliyor ve eve gitmek istiyorsanız, haklısınız, siz biraz yaşlanmış olabilirsiniz.

■ En sevdiğiniz şarkının çıkış tarihi bugünden ortalama yirmi sene eskiye dayanıyorsa siz yine yaşlanmışsınız demektir.

■ Sandalyede oturmak da dahil, en basit şeyleri yaparken bile bir yerlerinizi incitiyorsanız, yaşlanma belirtileri ile karşı karşıyasınız demektir.

■ Gördüğünüz ve almayı hayal ettiğiniz lüks ev için aklınıza ilk olarak, onu almaya yetecek kredinin ne kadar olduğu ise yaşlanma belirtileriniz başlamış demektir. Genç insanlar çalışır ve paralarını kazanırlar çünkü.

■ Yaşlandığımızı nasıl anlarız sorusunun yanıtlarından bir diğeri de arkadaşlarınızın arka arkaya, hem de tamamen planlı olarak çocuk sahibi olduğudur. Çünkü artık kaybedecek çok bir zamanları kalmamıştır, menopoz hayatın gerçeklerinden, bu anlamda en önemlisi.

■ Dışarı çıkıp gezmek ve alışveriş yapmak yerine evde kalarak temizlik yapmayı tercih ediyorsanız, yaşlandığımı hissediyorum demekte çok haklısınız.

■ Yatış pozisyonlarınız çok saçma ise ve sırf bu nedenle sabah kalktığınızda beliniz ya da sırtınız ağrıyorsa, yaşlılık belirtileri kapıyı çalıyor demektir.

■ Yaşlandığımızı nasıl anlarız sorusunun son yanıtı ise sahip olduğunuz favori marketlerinizdir. Sürekli oralardan alışveriş yapıyorsanız, biraz yaşlanmışsınız demektir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.