Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? En Ucuz Uçak Bileti Sitesi

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? En Ucuz Uçak Bileti Sitesi

Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunun yanıtları son günlerde sıklıkla aranıyor. Çünkü her şeyin olduğu gibi uçak biletlerinin de yanına, fiyatların yüksekliği dolayısı ile yaklaşılamıyor. Ancak bir bakıyorsunuz ki sizin çok yüksek fiyata bulduğunuz uçak biletini bir başkası oldukça uygun bir rakamdan almış.

Demek ki olabiliyor. Ama nasıl diye düşünmek en doğal hakkınız. Ve ucuz tatil nasıl yapılır sorusunun en önemli ayaklarından bir tanesi ucuz uçak bileti almak… İşte bu nedenle ilerleyen bölümlerde sizlere yardımcı olacağız. Pek çok kişinin bunu nasıl yaptığını size de öğreteceğiz. Ve uzun mesafe yolları otobüsle gitmek zorunda kalmayacaksınız.

Uçak Biletleri Ne Zaman İndirime Girer

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz uçak bileti nasıl alınır? Hemen bu sorunun yanıtlarını maddeler halinde sıralayalım…

• Her şeyin öncesinde, uçak bileti alacağınız tarihin hafta sonu ya da bayram tatili gibi, bilet almanın en çok tercih edileceği zamanlara denk gelmemesine dikkat edin. Bilet fiyatları her zaman aynı olmuyor. Ancak tatil günlerinde çok fazla uçak bileti satıldığı için fiyatlar her zamankine oranla çok daha yüksek oluyor.

Sitemiz içerisinde sizlere, ucuz uçak bileti kampanyaları oldukça duyuracağız. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takipederek bu kampanyalardan an be an haberdar olabilirsiniz. MaviBoncugum.com’a Facebook, İnstagram ve Twitter üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

• Ucuz uçak bileti almak ve herhangi bir yere tatile gitmek istiyorsanız, belirli bir şehir tercihiniz yoksa, enuygun gibi sitelerden kalkış noktasını seçin ama varış noktasında “Her yer” seçeneğini işaretleyin. Eğer bir de tarih konusunda esnekliğiniz söz konusu ise “En ucuz ay” seçeneğini işaretleyin. Karşınıza çıkan seçenekler arasından sizin için uygun olanı tercih edersiniz.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunun yanıtlarını maddeler halinde vermeye devam ediyoruz.

• Bazı havayolu şirketleri, büyük şehirlerde asıl kullanılan havalimanını değil de ikinci ya da üçüncü olarak tercih edilen havalimanlarını tercih ederler. Dolayısı ile onların fiyatları daha uygun olur. Siz de havayolu şirketi konusunda esnek olursanız, ucuz uçak bileti bulmak konusunda daha avantajlı olursunuz.

Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunun en önemli yanıtlarından biri de biletinizi erken almanızın gerekliliğidir. Yarın için bilet arıyorsanız fiyatlar yüksek olacaktır. Ancak üç ay sonra gideceğiniz bir yer için uçak bileti arıyorsanız uygun fiyata bilet bulabilirsiniz. Aynı durum oteller için de geçerli olduğu için her anlamda avantaj sahibi olursunuz.

• Ucuz uçak bileti almanın bir diğer yolu da bileti hem gidiş dönüş hem de tek yön olarak aratmaktır. Genellikle gidiş dönüş olan biletler uygundur ancak bazen durum bunun tam tersi şekilde de olabilir. Dolayısı ile siz her alternatifi denemelisiniz.

• Özellikle yurt dışı seyahatleriniz için bazen aktarmalı uçuşlar daha uygun fiyatlı olabilir. Hatta aktarmanın yapılacağı şehirde de bir kaç gün geçirebilir ve böylece iki farklı yerde tatil yapma olanağını da değerlendirebilirsiniz.

Uçak Biletleri Ne Zaman İndirime Girer?

Uçak biletleri ne zaman indirime girer sorusuna,biletinizi seyahatinizin 3 hafta ile 4 ay öncesi bir zaman aralığındaalmanızın, bilet fiyatını size daha uyguna getireceği şeklinde yanıt verebiliriz. Bugünün tarihini 14 Haziran olarak belirleyecek olursak, seyahat aralığınızı 5 Temmuz – 14 Ekim aralığı olarak belirlemeniz şeklinde bir öneride bulunabiliriz.

Bu aralıkta mutlaka bütçenize uygun bir uçak bileti bulabilirsiniz. Ancak eğer tatil zamanınız esnek ise 14 Ekim sonrasını da listeye dahil edebilir ve böylece daha ucuz uçak bileti bulma olanağını elde edebilirsiniz.

En Ucuz Uçak Bileti Hangi Saatte Alınır?

En ucuz uçak bileti hangi saatte alınır sorusunun yanıtı için yapılan araştırma genellikle 15:00’ı göstermektedir. Hatta bu araştırma sonucu biraz daha derinleştirilecek olursa, Pazartesi günü 15:00 – 18:00 saatleri arasında alınacak olan uçak biletlerinin, diğer gün ve saat aralıklarına göre daha ucuz olacağını söyleyebiliriz.

En Ucuz Uçak Bileti Sitesi Hangisi?

En ucuz uçak bileti sitesi hangisi sorusunun yanıtının enuygun olduğu pek çok kişi tarafından düşünülse de aslında durum tam olarak düşünüldüğü gibi değil. Hatta enuygun’un en ucuz uçak bileti siteleri arasında ilk 10 sırada yer almadığını söylersek bu sizi şaşırtır muhtemelen…

• Skyscanner
• Turna
• AeroBilet
• Rome2Rio
• Kayak
• Momondo
• Expedia
• Matrix Airfare Search

Ucuz uçak bileti nasıl yapılır sorusunun yanıtı haricinde en ucuz tatil nerede yapılır sorusunun yanıtını almak için de linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.