Traş Köpüğü Nasıl Yapılır?

Traş köpüğünü her ne kadar, sadece erkeklerin kullandığını düşünsek de, istenmeyen tüylerinden jilet yardımı ile kurtulan kadınların da bu malzemeyi kullanmaları gerektiğini tahmin edebilmeliyiz. Ama, traş köpüğü sadece istenmeyen tüylerden kurtulmak için de kullanılmaz. Örneğin, saçlarında bit olan çocukların saçındaki bu haşerelerden kurtulabilmeleri için, saça traş köpüğü uygulanabilir; ve bir müddet saçlar sarılıp, bitlerin oksijensiz kalması sağlandıktan sonra, saçların durulanması gerçekleştirilebilir. Peki evde traş köpüğü nasıl yapılır? Traş köpüğü nasıl hazırlanır? Yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtını vereceğiz.

Traş Köpüğü Nasıl Hazırlanır?
Traş Köpüğü Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

*10 damla nane yağı
*5 damla lavanta yağı
*1/4 bardak zeytinyağı
*1/3 bardak Hindistan cevizi yağı
*1/3 bardak shea yağı

Hazırlanışı:

Porselen bir kasenin içerisine shea, ve Hindistan cevizi yağlarını koyun. Ve hazırlamış olduğunuz bu karışımı mikrodalgada bir dakika bekletin. Bu sırada yağlar eriyecektir. Ardından içerisine zeytinyağını da ilave edin. Biraz karıştırıp, lavanta, ve nane yağını da yağ karışımının içerisine ekleyin. Tüm malzemeleri çok iyi şekilde karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz traş köpüğünü 2 saat kadar buzdolabında bekletin. Sonrasında dolaptan çıkartıp, 15 dakika da dışarda beklemesini sağlayın. Ardından, elde etmiş olduğunuz traş köpüğünü bir kere daha çırpın. 4 dakikalık çırpma işleminden sonra traş köpüğünüz hazır olacaktır. Karanlık, ve serin bir yerde saklamak koşulu ile iki aya kadar bekletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası