Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?

Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?

En sevdiğiniz varlığınız çocuğunuz, ve onu kendinden önce sizin korumanız gerekiyor. Ve bilgi – becerilerini de yine sizin sayenizde geliştirmesine olanak tanımanız gerekiyor. Peki çocuğunuzun el hareketlerinin kapsamını, ve yaratıcılığını, o henüz küçükken geliştirmek adına neler yapabilirsiniz? Oyun hamuru yapabilirsiniz mesela… Evet, piyasada çok sayıda oyun hamuru satılıyor; ama siz kendiniz hazırlarsanız, çocuğunuzun sağlığı adına daha yararlı bir şey yapmış olursunuz, öyle değil mi? Bu yazımızda size oyun hamuru yapımını anlatarak, oyun hamuru nasıl yapılır sorusunun iki farklı yanıtından söz edeceiz… Çocuğunuz sizin hazırladığınız oyun hamurunu yese bile sağlığına hiç bir zarar gelmeyecek… İşte oyun hamuru yapımı hakkında bilgiler:

Oyun Hamuru İçin Gerekli Malzemeler

*Çeyrek bardak tuz
*İki çorba kaşığı sıvı yağ
*Bir bardak su
*Üç bardak un
*Farklı renklerde sebze, meyveler

Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?

• Belirtilen ölçülerdeki un, su, yağ, ve tuzu karıştırarak güzelce yoğurun; ve oyun hamurunu hazırlayın.
• Sonra, hazırlamış olduğunuz oyun hamurunu küçük parçalara ayırın; ve bunları, istediğiniz rengi alması için, belirteceğimiz sebze, meyvelerle karıştırarak yeniden yoğurun.

-Kahverengi oyun hamuru için kahve
-Yeşil oyun hamuru için ıspanak suyu
-Kırmızı oyun hamuru için vişne suyu, ahududu suyu, böğürtlen suyu, pancar suyu
-Sarı oyun hamuru için zerdeçal

Oyun hamuru yapımı sırasında bu renkler haricinde oyun hamuru renklerini de yaratıcılığınızı kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.