Kürk Bakımı Nasıl Olur Yapılır? Kürk Nasıl Saklanır?

Kürk Bakımı Nasıl Olur Yapılır? Kürk Nasıl Saklanır?

Kürk bakımı nasıl olur? Kürk tüyü dökülmesi nasıl önlenir? Bu soruların yanıtları, havaların soğumasıyla birlikte iyiden iyiye merak edilmeye başlandı. Kış aylarının gelmesi ile birlikte, ceketlerimize sarılmaya başladık, elbette onlar da bize… Pek çok kişi için ise kürk mantoların kış aylarında kullanılıp kullanılmayacağı tartışma konusu oldu…

Bunun nedenine gelince: hayvanseverler, kürk kullanımını elbette ki eleştirmekteler. Yazar görüşünü sorarsanız, ben de aynı kanıdayım… Fakat kürk bakımı nasıl olur sorusunun yanıtını merak eden kişilerin sayısı da oldukça fazla. Bu nedenle biz de size, kürk bakımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız… Hadi hep birlikte kürk bakımı hakkında bilgi sahibi olalım:

MaviBoncuğum içerisinde daha önce vermiş olduğumuz bilgileri de gözden geçirmek isteyebilirsiniz:
Kürk bakımı nasıl yapılır?

Kürk Bakımı Nasıl Olur?

Kürk bakımı nasıl olur sorusuna ilk vereceğimiz yanıt için biraz geç kaldınız muhtemelen. Ama en azından sene sonunda bu taktiği kullanırsınız. Yapmanız gereken şey kürkünüzü yazgeldiğinde kaldırmadan önce kuru temizlemeye göndemek. Çünkü üzerinde bulunan yiyecek, içecek ve kozmetik kokusu ve lekesi kürklee zarar veren güveler için davetiye niteliğindedir.

Kürk Bakımı Nasıl Yapılır

Kürk Bakımı Nasıl Olur

Eğer evinizin şartları müsait değilse aynı kuru temizleme firmasının, kürklerinizi kış aylarına kadar muhafaza etmesi talebinde de bulunabilirsiniz. Fakat bu durum her zaman ekonomik değildir. Kürklerin muhafazasında dikkat edilmesi gereken kurallara uyarak onu evde saklamak her zaman daha ekonomik ve bütçe dostu olacaktır.

Kürk bakımı nasıl olur? İlk olarak onu temizlemelisiniz. Bu aşamada da matlaşmış bir kürkün her zaman profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyduğunu söylemek isteriz. Çünkü artık hassaslaşmıştır. Ancak hala parlak ama lekeli olan kürklerinizi evinizde, bazı hususlara dikkat ederek kendiniz temizleyebilirsiniz.

Parlak ve koyu renkli bir kürkünüz lekelendiyse onun üzerine kuru temizleme sıvısı dökebilir ve sadece lekeli kısmı temizleyebilirsiniz. Açık renkli parlak kürkünüzü temizlemek için ise yenilebilir kepeği fırında ısıtın ve kürkünüzü eski bir çarşafın üzerine serip kepeği de üzerine dökün.

Ardından rulo haline getirin ve bu şekilde üç gün beklemesini sağlayın. Daha sonra silkeleyebilir ve temiz bir elbise fırçası ile kürkünüzü fırçalayabilirsiniz.

Kürk Bakımı Nasıl Yapılır?

Kürk bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını maddeler halinde şu şekilde verebiliriz:

• Açık renk kürkler için kürk bakımı talk pudrası ile yapılmalıdır. Ele alınan talk pudrası kürkün üzerine sürülerek ovulmalı, sonrasında da kürkteki talk pudrası, kürkü silkelemek sureti ile temizlenmelidir.
Kürk Bakımı Nasıl Olur?

• Koyu renk kürkler için kürk bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarına bakacak olursak, ahşap talaşı ya da deniz kumunun fırında ısıtılması gerektiğini söyleyebiliriz. Daha sonra, ısınan bu malzeme kürke yayılmalıdır. Soğumasının beklenmesinden sonra ise kürkün silkelenerek temizlenmesi gerekir…

Kürk Nasıl Saklanır?

Kürk nasıl saklanır sorusunun yanıtlarını da maddeler halinde verebiliriz:

• Kürk bakımı kadar önemli bir diğer konu da kürk nasıl saklanır sorusunun yanıtlarıdır. Bunun için ilk olarak Amerikan bezi bir torba temin edilmelidir. Fakat bu torbanın daha önceden yıkanmamış olması çok önemli. Kürkü bu torbanın içerisine yerleştirerek muhafaza edebilirsiniz.

• Sorunun bir diğer yanıtı da kürkü gazete kağıdına sarmaktır. Ancak, gazete kağıdına sarmadan önce kürke çekilmiş karabiber sürmeniz önerilmektedir.

Kürk Tüyü Dökülmesine Ne Yapılır?

Kürk tüyü dökülmesine ne yapılır? Bu sırada uygulamanız gereken işlemler de şu şekilde:

• Kürk tüyü dökülmesi halinde yapmanız gereken şey, kürk tüyü dökülmesinin gerçekleştiği eşyayı buzdolabında on saat kadar bekletmenizin gerekliliğidir. Kürk tüyü dökülmesi için kürk bakımında, arada bir kadife parçası kullanıp kürkünüzü parlatmayı da deneyebilirsiniz…

• Kürk bakımında, kürkün ıslanması durumunda, kürkü öncelikle düz bir zemine sermeli, sonra da üzerine borik asit dökmelisiniz. Bunu on iki saat bu şekilde bekletmeli, sonrasında da bir fırça ile fırçalayarak temizlemelisiniz…

Kürk bakımı nasıl olur, Kürk tüyü dökülmesine ne yapılır sorularının yanıtlarından sonra, artık değer verdiğiniz kürklerinizin doğru kullanımını gerçekleştirebilir ve soğuk kış aylarında içinizi ısıtabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.