Kürk Bakımı Nasıl Olur? Kürk Tüyü Dökülmesi Ve Kürk Bakımı

Kürk Bakımı Nasıl Olur? Kürk Tüyü Dökülmesi Ve Kürk Bakımı

Kürk bakımı nasıl olur? Kürk tüyü dökülmesi nasıl önlenir? Bu soruların yanıtları, havaların soğumasıyla birlikte iyiden iyiye merak edilmeye başlandı. Kış aylarının gelmesi ile birlikte, ceketlerimize sarılmaya başladık, elbette onlar da bize… Pek çok kişi için ise kürk mantoların kış aylarında kullanılıp kullanılmayacağı tartışma konusu oldu… Bunun nedenine gelince: hayvanseverler, kürk kullanımını elbette ki eleştirmekteler. Yazar görüşünü sorarsanız, ben de aynı kanıdayım… Fakat kürk bakımı nasıl olur sorusunun yanıtını merak eden kişilerin sayısı da oldukça fazla. Bu nedenle biz de size, kürk bakımı nasıl olur sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız… Hadi hep birlikte kürk bakımı hakkında bilgi sahibi olalım:

Kürk Bakımı Nasıl Yapılır?

■ Açık renk kürkler için kürk bakımı talk pudrası ile yapılmalıdır. Ele alınan talk pudrası kürkün üzerine sürülerek ovulmalı, sonrasında da kürkteki talk pudrası, kürkü silkelemek sureti ile temizlenmelidir.
Kürk Bakımı Nasıl Olur?

■ Koyu renk kürkler için kürk bakımı nasıl olur sorusunun yanıtlarına bakacak olursak, ahşap talaşı ya da deniz kumunun fırında ısıtılması gerektiğini söyleyebiliriz. Daha sonra, ısınan bu malzeme kürke yayılmalıdır. Soğumasının beklenmesinden sonra ise kürkün silkelenerek temizlenmesi gerekir…

Kürk Nasıl Saklanır?

■ Kürk bakımı kadar önemli bir diğer konu da kürk nasıl saklanır sorusunun yanıtlarıdır. Bunun için ilk olarak Amerikan bezi bir torba temin edilmelidir. Fakat bu torbanın daha önceden yıkanmamış olması çok önemli. Kürkü bu torbanın içerisine yerleştirerek muhafaza edebilirsiniz.

Kürk nasıl saklanır sorusunun bir diğer yanıtı da kürkü gazete kağıdına sarmaktır. Ancak, gazete kağıdına sarmadan önce kürke çekilmiş karabiber sürmeniz gerekmektedir.

Kürk Tüyü Dökülmesine Ne Yapılır?

■ Kürk tüyü dökülmesi halinde yapmanız gereken şey, kürk tüyü dökülmesinin gerçekleştiği eşyayı buzdolabında on saat kadar bekletmenizin gerekliliğidir. Kürk tüyü dökülmesi için kürk bakımında, arada bir kadife parçası kullanıp kürkünüzü parlatmayı da deneyebilirsiniz…

■ Kürk bakımında, kürkün ıslanması durumunda, kürkü öncelikle düz bir zemine sermeli, sonra da üzerine asit borik dökmelisiniz. Bunu on iki saat bu şekilde bekletmeli, sonrasında da bir fırça ile fırçalayarak temizlemelisiniz…

Kürk bakımı nasıl olur, kürk bakımı nasıl yapılır ve kürk nasıl saklanır sorularının yanıtlarından sonra, artık değer verdiğiniz kürklerinizin doğru kullanımını gerçekleştirebilir ve soğuk kış aylarında içinizi ısıtabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.