Kadına Şiddet Kaderiniz Değil

Kadına şiddetin çok yaygın olduğu, ve Dünya Kadınlar Günü‘nün yaklaştığı günümüzde, bu yazımızda sizlere, şiddete meyilli erkek nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Kadına şiddeti nasıl önleyebiliriz diyenlerin her şeyin öncesinde, şiddete meyilli erkeklerle birlikte olmamaları, ya da ailelerin, kızlarını, şiddete meyilli erkek olduğundan şüphelendikleri kişilere vermemeleri gerekir. O halde temel soru: Şiddete meyilli erkek nasıl anlaşılır? Gelin bu soruların yanıtlarını birlikte gözden geçirelim…

Şiddete Meyilli Erkek Nasıl Anlaşılır?

Kadına şiddet uygulaması muhtemel erkek, gerek evliliğinde, gerek evlilik öncesi birlikteliğinde, gerekli sinyalleri kadına verir. Önemli olan kadının, bu sinyalleri alması, gerçekçi olması, ve onun değişeceği gibi bir hayale kapılmamasıdır. Peki neleri görmemiz, bize o kişinin şiddete meyilli erkek olduğunu gösterir?

Kadına şiddet uygulamaya meyilli olan bir erkeğin, her şeyin öncesinde öfke kontrolü yoktur. Öfke, sağlıklı olan her insanın sahip olması gereken bir duygu iken, sadece kontrol edilebilmesi gerekmektedir. Eğer bir insan, öfkesinin dozunu kaçırıyor, kendisini bu noktada kontrol edemiyorsa, şiddete meyilli olduğunu söyleyebiliriz.

Bazı insanlar da sinirlendiklerinde, yumruklarını masanın üstüne, duvarlara, kapılara vurur, hatta yetmez, telefonlarını duvara atıp kırarlar. Unutmayın ki, bu şekilde bir erkek arkadaşınız, ya da eşiniz var ise, gün gelecek o yumruklar size doğru savrulacaktır. Bu nedenle, bu tür davranışlar sergileyen bir kişiden kesinlikle uzak durmanız, sizi kadına şiddetten koruyacaktır.

Günümüz koşullarında, hem kadın, hem de erkek çalışmaz ise, evin geçimi yeterli şekilde sağlanmayacaktır. Eğer bir erkek, sizin çalışmanızı istemiyor, size her konuda kendisinin yeteceğini söylüyorsa, bu insan sizin ekonomik özgürlüğünüzü, ve sosyal statünüzü elinizden almaya çalışan insandır. Size şiddet uyguladığında, durumunuzun toplum tarafından görülmesini istemeyen, ekonomik özgürlüğünüz olduğunda kendisini terk edeceğinizden korkan erkek size şiddet uygulamaya meyilli erkektir. Kendinizi olabildiğince hızlı bir şekilde bu kişiden uzak tutmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bedensel iletişimde size sürekli olarak istemediğiniz şeyleri yapan; hatta, siz tensel teması istemediğiniz halde, sizinle zorla birlikte olmaya çalışan erkek, şiddete meyilli erkektir, ve sadece bu nedenle dahi kendinizi kullanılmış hissedebilirsiniz. Bu nedenle, bu tür kişilerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Alkol, ya da istenmeyen herhangi başka bir maddeye bağımlı olan erkeğin, bu istenmeyen şeylerin kullanımını gerçekleştirdiğinde, size ne gibi geri dönüşler sağlayacağını bilemezsiniz. Bu nedenle bu tür insanlardan uzak durmanız önerilmektedir.

Küçük tartışmalarınızı dahi büyüten, ve bunun sonucunda size bağırıp küfürler eden erkekler, şiddete meyilli erkek olarak düşünüldüklerinden, büyük tartışmalarınızın sonuçlarının ne olabileceğini düşünmeli, ve ondan olabildiğince uzak durmalısınız.

Eğer sizin her hareketinizden şüpheleniyorsa, telefon konuşmalarınızın, kendisini aldattığınız yönündeki yorumlarla buluştuğu bir erkek ile birlikte iseniz, sizin, kendisinin namusu olduğunu sürekli tekrarlıyorsa, bu erkekten uzak durmanız gerektiğini, sizin için tehlikeli olacağını asla unutmamalısınız.

Kadına Şiddeti Nasıl Önleyebiliriz? —>

1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası